Ceļā uz trešo Skaļās lasīšanas čempionu

Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās Valmieras bibliotēka piedalās jau trešo gadu. Esam veiksmīgi tikuši pie diviem čempioniem, tagad esam ceļā uz trešo!

Piemērotu lasāmvielu dalībnieki (5.-6. klašu skolēni) var atrast gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi. Pirmajā gadā Valmieras pusē skolās un bibliotēkās skaļi lasīja ap 300 sacensību dalībnieku: 5.-6. klašu skolēni, otrajā gadā – jau ap 500. Arī šogad interesenti var izvēlēties grāmatas, praktizēties skaļajā lasīšanā, lai dalība konkursā kļūst par jautru un vienlaikus izglītojošu pieredzi. Iespēja kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru ir aizraujoša, bet sacensību gaitā iesaistās arī drosminieku līdzjutēji.

Mēs ceram, ka šogad iesaistīsies vēl vairāk dalībnieku. Un vai tas nav fantastiski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī? Valsts fināla laikā tiks izvēlēts valsts lasīšanas čempions. Uz finālu tiks uzaicināta visa klase.

Līdz martam Skaļās Lasīšanas sacensības notiek Valmieras novadu skolās un bibliotēkās. Uzvarētāji, savukārt, sacentīsies reģionālajā finālā Valmieras bibliotēkā 19. martā. Gan dalībniekiem, gan līdzjutējiem būs sagatavotas balvas un citi pārsteigumi, lai sacensības izvērstos par īstajiem Lasīšanas svētkiem! Bet Čempions, ko noteiks īpašā žūrija, startēs Nacionālajā finālā Rīgā 9.maijā.