Iespēja kļūt par lasīšanas čempionu – reāli!!!

Lai grāmatu lasīšanas un vērtēšanas process būtu interesantāks, Latvijas Nacionālā bibliotēka turpina Skaļās lasīšanas sacensības, kurā iesaistījās arī Valmieras bibliotēka.

Skaļās lasīšanas sacensības turpinās arī šogad ar mērķi pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaiļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi. Pirmajā gadā Valmieras pusē skolās un bibliotēkās skaļi lasīja ap 300 sacensību dalībnieku. Arī šogad interesenti izvēlas grāmatas, praktizējas skaļajā lasīšanā, lai dalība konkursā kļūst par jautru un vienlaikus izglītojošu pieredzi. Iespēja kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru ir aizraujoša, bet sacensību gaitā iesaistās arī drosminieku līdzjutēji.

Mēs ceram, ka šogad iesaistīsies vēl vairāk dalībnieku. Un vai tas nav fantastiski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī? Valsts fināla laikā tiks izvēlēts valsts lasīšanas čempions. Uz finālu tiks uzaicināta visa klase.

Lasīšanas sacensības notiek soli pa solim:

1. solis - no skolas (klases) līdz bibliotēkai - novembris - janvāris

2. solis - reģiona finaļs (Valmieras bibliotēkā) - martā

3. solis - Nacionālais fināls (Latvijas Nacionālajā bibliotēkā) - 18. maijā.

Visi konkursa organizēšanas ieteikumi un informācija ir pieejami Valmieras bibliotēkā, Bērnu apkalpošanas nodaļā, (galvenā bibliotekāre Lolita Dreimane), kā arī Valmieras bibliotēkas mājas lapas sadaļā Bibliotekāriem.

Skaļās lasīšanas sacensības laikā bērni dzirdēs daudz brīnišķīgus fragmentus no grāmatām, ko izvēlējušies viņu vienaudži. Izvēli noteiks visdažādākie kritēriji: viņi lasīs smieklīgus, aizraujošus vai vienkārši lieliskus stāstus. Tas veicinās grāmatu lasīšanu un publiskās vai skolas bibliotēkas apmeklējumu.

Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina uz SKAĻĀS LASĪŠANAS NODARBĪBĀM! Vairāk informācijas ŠEIT.