Izveido pats savu komiksu par tēmu “Kā es mācos attālināti!"

“…sapņoju kļūt par avīžu komiksu autoru…”,
- kādā intervijā teica slavenās “Grega dienasgrāmatas” grāmatu sērijas autors Džefs Kinnijs, kad 2015.gadā viesojās Rīgā. Daudzi vēl tagad ar sajūsmu atceras togad LNB Bērnu literatūras centra un apgāda Zvaigzne ABC organizēto Grega festivālu, kur pulcējās Grega fani no visas Latvijas. Arī valmierieši toreiz piedalījās festivālā ar saviem plakātiem komiksu konkursam “Dienasgrāmata par skolas dzīvi”, kur dabūja ne tikai balvas, bet arī tikās ar Džefu Kinniju un ieguva autora autogrāfu.

Kāpēc daudziem skolēniem (gan puišiem, gan meitenēm) Gregs tik ļoti patīk? Varbūt tādēļ, ka Gregs ir tāds vidusmēra puisis. Tāds pats kā visi citi. Viņš ir iecentrējies pats sevī, pieļauj dažādas muļķīgas kļūdas, dzīvo pats savā pasaulē. Tas ir ļoti tipiski viņa vecuma bērniem, kā uzskata autors Džefs Kinnijs. Ar Džefa Kinnija “Grega dienasgrāmatu” un tās galveno varoni Gregu Hefliju ir sākusies jauna ēra bērnu un pusaudžu literatūrā. Pusaudži, īpaši jau puikas, atkal lasa grāmatas. Slavenā amerikāņu rakstnieka grāmatas par Gregu Hefliju visā pasaulē iznākušas desmitos miljonu eksemplāru, arī Latvijā tai ir daudz piekritēju, īpaši zēnu vidū. Tā ir bijusi Bērnu un jauniešu žūrijas kolekcijā, tikusi novērtēta ar visaugstāko atzinību. Grāmata
ir tulkota 30 valodās. Pēc “Grega dienasgrāmatas” motīviem tapusi arī filma. Pagājušajā gadā ir iznākusi 15.Grega sērijas grāmata “Pašā dibenā”, kā arī “Īsta drauga dienasgrāmata”, kurā Grega draugs Roulijs raksta par piedzīvoto kopā ar Gregu un ir ar mieru uzņemties drauga pastāvīgā biogrāfa pienākumus. Bet šogad, 19.februārī, Džefs Kinnijs svin savu 50.jubileju! Apsveicam!

Šim notikumam par godu aicinām ģimenes, kurās aug skolēni, piedalīties komiksu veidošanā un radoši attēlot savus piedzīvojumus “Kā es mācos attālināti!”.

Darbus var iesūtīt elektroniski e-pastā [email protected] vai atnest uz Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu līdz februāra beigām. Visiem dalībniekiem būs sagādātas balviņas!

Vizuālo iedvesmu varat smelties bibliotēkā, kur līdz februāra beigām skatāma pieprasīto komiksu izstāde.