Jaunākās grāmatas un abonētā prese

          

                         Grāmatu jaunumi - decembris 1. daļa*                                              Abonētā prese 2022
                                                          decembris 2.daļa

     Jaunieguvumu ARHĪVS                                                                                                       

*Jaunieguvumu saraksts kļuvis pārskatāmāks, vizuāli atraktīvāks un vieglāk lietojams:

1) Satura rādītājā, uzklikšķinot uz nodaļas nosaukuma, uzreiz nonāksiet atbilstošajā saraksta lapā; 

2) Jaunieguvumu nosaukumi un apraksti ir papildināti ar grāmatu vāciņu attēliem;

3) Uzklikšķinot izvēlnei "Uz e-katalogu", ikvienu grāmatu varēsiet ērti atrast bibliotēkas e-katalogā un, ar bibliotekāra piešķirto lietotāja vārdu un paroli, to rezervēt.

 

Uzklikšķinot uz grāmatas vāka attēla vai "šeit", nokļūsiet Valmieras reģiona bibliotēku kopkatalogā pie attiecīgās grāmatas.

 

Iesakām:

Laipni lūgti muzejā!

      

          Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.                                                     

Laipni lūgti Fungarium! Šis muzejs ir vienmēr atvērts un var lepoties ar izcilāko sēņu kolekciju pasaulē. Sēnes ir visnoslēpumainākie un vismazāk izpētītie organismi uz Zemes – mikroskopiskas un milzīgas, spocīgas un fantastiski skaistas; tās ir visur un pasaule bez tām nebūtu tāda, kādu to pazīstam. Uzzini vairāk par sēņu apbrīnojamo daudzveidību, izsmalcinātajām formām, dzīvesveidu un svarīgo lomu mūsu dzīvē. Vai esi dzirdējis par zombijsēnēm, kas var ieperināties kukaiņu ķermenī un to kontrolēt? Kā sēnes izmanto medicīnā un pārtikas ražošanā? Kā tās vairojas un sadarbojas ar augiem? Iepazīsti sēņu pasauli visā tās diženumā!

         

Laipni lūgti Glimmerdālē!

         

      Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

Grāmatas galvenā varone ir Tonje, zemnieku saimniecības iemītniece, kas draugos ar aitām, kazām un pieradinātu kaiju, vienīgais bērns nomaļajā, skaistajā Glimmerdāles ielejā. Tonjes moto, kas pārņemts no viņas tantēm – brašām slēpotājām, ir “ātrums un pašpārliecība”. Viņai patīk traukties no pakalniem ar slēpēm vai ragavām, dziedot pilnā rīklē, jo tad ir mazāk bail.

                                            

Laipni lūgti mežā!

           

       Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

Kas notiek mežā, kad atnākusi ziema un uzsnidzis sniegs? Mežs kļūst kluss, brīnumains un noslēpumains. Bet tad no slēptuvēm izlien rūķīši – mazi mazītiņi vīriņi garām bārdām –, uzsāk nebēdnīgu draiskošanos un pamodina Mežaveci…. - Pirmsskolas vecuma bērniem. - Lasi šo Viļa Plūdona balto ziemas stāstu jaunā izdevumā ar mākslinieces Agijas Stakas brīnišķīgām ilustrācijām.                                                                            

 

Laipni lūgti Zvaigžņu ielejā!

           

        Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

Tuvojas Ziemassvētki. Alba un viņas jaunākā māsa Ellena ir aizbraukušas uz Zvaigžņu ieleju apciemot tēvoci Baltsaru. Kādu dienu, kad gaudo vējš un virpuļo putenis, tēvocis parāda māsām vecu miniatūru mājiņu, kuru izgatavojis slavens galdnieks. Mājiņa Albu nobiedē. Naktīs viņa dzird balsis, kas čukst kaut ko par Kolekcionāru un to, ka Ziemassvētki esot visbīstamākais laiks gadā. Turklāt mājiņas mazajā krāsnī kāds ir iekūris uguni. Tikmēr sniegavētra kļūst aizvien stiprāka un draud izolēt ciemu no ārpasaules. Neviens nevar turp aizbraukt, un neviens nevar tikt projām. Kas ir Kolekcionārs? Vai Ellenai draud briesmas? Un kuram Zvaigžņu ielejā Alba var uzticēties?
                               

                                                 Laipni lūgti bibliotēkā! Nāc un izvēlies!