Jaunākās grāmatas un abonētā prese

          

                         Grāmatu jaunumi – maijs*                                       Abonētā prese 2022
                                                          

     Jaunieguvumu ARHĪVS                                                                                                       

*Jaunieguvumu saraksts kļuvis pārskatāmāks, vizuāli atraktīvāks un vieglāk lietojams:

1) Satura rādītājā, uzklikšķinot uz nodaļas nosaukuma, uzreiz nonāksiet atbilstošajā saraksta lapā. 

2) Jaunieguvumu nosaukumi un apraksti ir papildināti ar grāmatu vāciņu attēliem.

3) Uzklikšķinot izvēlnei "Uz e-katalogu", ikvienu grāmatu varēsiet ērti atrast bibliotēkas e-katalogā un ar bibliotekāra piešķirto lietotāja vārdu un paroli to rezervēt.

 

Uzklikšķinot uz norādes "šeit" zem grāmatas vāka attēla, nokļūsiet Valmieras novada bibliotēku kopkatalogā pie attiecīgās grāmatas.

 

Iesakām:

 

Pašiem mazākajiem lasītājiem

   

          Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.                                                     

Olafs ir izlasījis pasaku par vienradzi, un nu viņa kvēlākais sapnis ir to atrast. Pievienojies Olafam, Elzai un Svenam aizraujošā ceļojumā cauri Apburtajam mežam, lai satiktu vienradzi.

 

Draudzība ir vērtība (angļu valodā)

  

           Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Friendship is forever in this delightful storybook, so come and meet a pair of adorable best friends as they look after one another through good times
and bad. This tale shows just how important friendship is.

 

Kur rodas maize?

  

        Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Grāmatā lasītājs noskaidros, kā maizes ceptuve tiek pie rudzu miltiem, no kādām izejvielām un kādā veidā top mīkla, kas ir plaucējums un ieraugs, kā tiek veidoti maizes klaipi, kur un kā tos cep, sagriež un iepako, ko iesākt ar tukšo iepakojumu, kā mājās pagatavot maizes grauzdiņus un kā maizes ražošanas gaitā noder visjaunākās tehnoloģijas. Lasītāju apgaismos un izklaidēs profesore Jacino, runcis Bernards un maizes ceptuves eksperti. Grāmatā iekļauti arī dažādi saistoši uzdevumi.

 

Tulkotā daiļliteratūra jauniešiem

  

   Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Vijolīte, viņas draudzenes un četrpadsmitgadīgais brālis dodas uz komiksu saietu, nespēdami vien sagaidīt tikšanos ar iemīļoto aktieri, kurš tēlo galveno lomu "Karātavu dejā", filmā, kas uzņemta pēc pusaudžu iecienītās grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Ar aktieri viņi tiekas, bet dažu minūšu laikā viss pavēršas negaidītā virzienā. Jaunieši paši nesaprotamā veidā ir iekļuvuši sagrozītās pasaules lamatās. Galvenajā lomā nu ir jāiejūtas Vijolītei, bet vai viņa to spēs? Vai viņa īstenos scenāriju un atvedīs četrotni mājās? Dažkārt fantāzija un stāsti izvēršas pārlieku reāli. Arī tādi, kuru sākums meklējams gluži parastā skolas prezentācijā par mīļāko grāmatu. "Pēdējo reizi paraustu audumu un dodos uz klases priekšpusi. Pēkšņi jūtos pavisam sīka, itin kā klasesbiedri ar saviem skatieniem raidītu starus, no kuriem viss saraujas. Vijolīte samazinās. Tas liek man iesmieties, tagad izskatos ne vien nervoza, bet arī garīgi nestabila. Tompsones kundze aiz sava apskrāpētā galda smaida. – Nu, Vijolīt, pastāsti mums par savu mīļāko romānu, un tas ir...? – Sallijas Kingas "Karātavu deja", – atbildu. Puišu rinda aizmugurē nostenas. Tomēr vilšanās ir tikai tēlota. Vairāk nekā pirms gada pamanīju viņus pie kinoteātra pēc seansa tad, kad iznāca romāna filmas versija. Cik atminos, visiem viņiem bija aizdomīgi apsarkušas acis. Dziļi ievelku elpu un sāku runāt. – Reiz sensenos laikos dzīvoja rase, ko sauca par cilvēkiem. Cilvēki bija gudri un ambiciozi, un arī alkatīgi. Alkatība arvien pletās plašumā un skāra arī viņu apsēstību arā šī apsēstība radīja pirmo ģenētiski uzlabotu cilvēku vilni

 

Daiļliteratūra ukraiņu valodā

        

      Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

Головний герой цієї книжки – Хтось. І щоб дізнатися, хто ж він насправді, йому доведеться постаратися: навчитися читати, знайти команду однодумців і разом втілювати мрії. Весела і дуже красива історія для найменших про ту задачку, яку їм самим зовсім скоро доведеться вирішувати: хто я і яка моя мрія?

 

                                                         Nāc un izvēlies!