Jaunākās grāmatas un abonētā prese

          

                         Grāmatu jaunumi – septembris*                                                  Abonētā prese 2022

                         

     Jaunieguvumu ARHĪVS                                                                                    Žurnālu ARHĪVS                                                                                      

*Jaunieguvumu saraksts kļuvis pārskatāmāks, vizuāli atraktīvāks un vieglāk lietojams:

1) Satura rādītājā, uzklikšķinot uz nodaļas nosaukuma, uzreiz nonāksiet atbilstošajā saraksta lapā. 

2) Jaunieguvumu nosaukumi un apraksti ir papildināti ar grāmatu vāciņu attēliem.

3) Uzklikšķinot izvēlnei "Uz e-katalogu", ikvienu grāmatu varēsiet ērti atrast bibliotēkas e-katalogā un ar bibliotekāra piešķirto lietotāja vārdu un paroli to rezervēt.

 

Uzklikšķinot uz norādes "šeit" zem grāmatas vāka attēla, nokļūsiet Valmieras novada bibliotēku kopkatalogā pie attiecīgās grāmatas.

 

Iesakām:

 

Pašiem mazākajiem lasītājiem

   

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.                                                     

Grāmata viegli uztveramā tekstā sniegs atbildes uz visdažādākajiem pirmajiem kāpēcīšu jautājumiem. Ko tu labprāt dari rudenī? Ko dzīvnieki dara rudenī? Kā pilsēta izskatās rudenī? Ko tu ģērb, kad ārā līst?

 

Dodamies lidojumā

  

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Grāmata ir neparasts ceļojums pa ūdeņiem, mežiem, pļavām un cilvēku apdzīvotajām vietām, kurā varēsi priecāties par skaistajiem lidoņiem, iemācīsies tos atpazīt un uzzināsi daudz interesantu faktu. Kā tiek iedalītas putnu sugas? Cik varētu svērt zivju gārnis? Kurš putns un kāpēc nekad nenolaižas uz zemes? Grāmata ir bagātīgi ilustrēta ar krāšņām fotogrāfijām un papildināta ar kvadrātkodiem - nolasot tos ar viedierīci, dzirdēsi putnu balsis. 

 

Piedzīvojumi vienas ielas garumā

  

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Grāmata "Raiņa ielas cirks" ir stāsts par saprašanos vienas ielas garumā. Jūle un Margrieta dzīvo katra savā ielas galā, bet viņu ikdienas notikumos cieši iesaistīti teju visi garās Raiņa ielas iemītnieki. Raiņa ielā prot draudzēties, garlaikoties, mācās atvadīties un sērot, un vissvarīgākais - te zina, kā visiem kopā radīt svētkus.

 

Aizkustinošs un amizants stāsts

  

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.

Galvenais varonis ir savu laiku skolas dabas zinību kabinetā nokalpojis skelets, taču šis stāsts ne tuvu nelīdzinās šausmu stāstiem ar skeletu piedalīšanos. Skelets, kas nekad nav piederējis cilvēkam, bet bijis plastmasas mācību līdzeklis anatomijas stundām, ir noguris, nobružāts un pensionējies, tas nonāk pie vecmāmiņas un vectētiņa laukos, meža mājās, kur abi ir nodzīvojuši visu mūžu. “Viņi palīdzēja izaugt lieliem saviem bērniem un tagad palīdz mazbērniem. Jo izaugt lielam labi izdodas tikai kopā ar citiem cilvēkiem.” Skelets iegūst vārdu Juhans un sāk piedalīties lauku māju ikdienas dzīvē, ienesot tajā gan pārpratumus un jautrību, gan daudz sirsnības.

 

Mazā pūķa Kokosrieksta draugiem

        

Bibliotēkā pieejamos eksemplārus skatīt šeit.   

Pūķītis Kokosrieksts, dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars nobrīnās ne pa jokam, kad šņākdams un dūmodams pludmalē nolaižas kosmiskais kuģis un no tā izrāpjas dīvains, zaļš radījums. Citplanētietis! Mazais ceļotājs ir aizmaldījies izplatījumā, bet viņa lidaparāts – kļuvis nevadāms. Kokosrieksts un viņa draugi ir gatavi svešiniekam palīdzēt, un tā sākas neticami piedzīvojumi kosmosā...

 

 

                                                         Nāc un izvēlies!