Jaunākās grāmatas

Pilns jaunieguvumu saraksts - JANVĀRIS / FEBRUĀRIS

 

DVD jaunumi bērniem

Jaunieguvumu arhīvs

 

Lai uzzinātu vairāk par grāmatu un rezervētu to, klikšķini uz grāmatas vāka!

 

 

Latvija : mana pirmā enciklopēdija

 

Dace Markota, Gunta Šustere

 

Bagātīgi ilustrētajā enciklopēdijā bērniem atrodamas atbildes uz ļoti daudziem jautājumiem. Tā palīdzēs labāk iepazīt mūsu skaisto un mīļo Latviju, tās vēsturi, iedzīvotājus, kultūru un dabu. 

 

Meitene, kas gribēja izglābt grāmatas

 

Klauss Hāgerups

 

Anna ir gandrīz desmit gadus veca, un viņai ļoti patīk lasīt grāmatas. Tāpat kā vienai no viņas labākajām draudzenēm – bibliotekārei Monsenas kundzei. Kādu dienu Monsenas kundze pastāsta Annai par to grāmatu likteni, kuras guļ bibliotēku plauktos neviena nelasītas, – tās tiek iznīcinātas. Anna aizdomājas, kas notiek ar cilvēkiem, kas “dzīvo” šajās grāmatās. Vai arī viņi pazūd? Tā tas nevar palikt! Grāmatas ir jāglābj. 

 

Vecāku aģentūra : izvēlies savu mammu un tēti

 

Deivids Bedīls 

 

Berijam Benetam riebjas paša vārds. Īstenībā tas, ka viņš ticis pie šāda vārda, atrodas otrajā vietā to nodarījumu sarakstā, kurus zēns uzskata par savu vecāku vainu. Pirmajā vietā sarakstā lasāms, ka vecāki ir garlaicīgi. Bet tad Berijs nonāk pasaulē, kurā vecākiem bērni nevis vienkārši ir (jo tad viss būtu atstāts nejaušības ziņā), bet gan bērni drīkst izvēlēties sev vecākus. 

 

Viltīgais Kaķis

 

Svetlana Jegorova

 

Kopā ar viltīgo kaķi piedzīvo bērnības zemes priekus caur rotaļīgiem un gaišiem Svetlanas Jegorovas dzejoļiem, kas bērnus uzrunā patiesā un siltā valodā.

 

Kā saprasties ar kazu

 

Marjana Prohasko, Tarass Prohasko

 

Ziemas vidū, iesalušu upes ledū, Skābaržu meža bērni atrod īstu burinieku. Kad pienāk pavasaris un upe atbrīvojas no ledus sloga, bērni nolemj kuģot uz jūru, lai redzētu plašo pasauli, un pašā jūras vidū atklāj salu, uz kuras dzīvo kaza. Tikai kā lai ar kazu saprotas, ja viņa runā svešā mēlē?

 

Vai dzirdi, kā koki runā? : izzinoša pastaiga mežā

 

Pēteris Vollēbens

 

Ja vēlaties atklāt meža iemītnieku noslēpumus, savdabīgus ieradumus un izdzīvošanas trikus, kopā ar grāmatas autoru dodieties ekspedīcijā uz mežu!

 

Sniegavīra Ludviga laime

 

Lēlo Tungala

 

Sniegavīram Ludvigam bija viss, kas vajadzīgs laimei: gaiša galva, dūšīgs rumpis un skaists sarkans deguns. Viņš būtu visnotaļ apmierināts ar dzīvi, ja vien dvēseli nekrimstu slepena vēlēšanās, kas ar katru dienu kļuva arvien lielāka un karstāka... Ziemīga pasaka lieliem un maziem sniegavīru cēlājiem, kas ilgojas būt laimīgi.

 

Dilles tante : poēma

 

Kārlis Vērdiņš

 

Dilles tantes kaislība ir pantu rakstīšana, tikai nav neviena, kas viņas pantos būtu ar mieru klausīties – ne kioska pārdevēja, ne pastniece un pat ne citplanētieši. Kad Dilles tante savus pantus mēģina lasīt skolēniem klasē, viņa tiek apcietināta par huligānismu, bet, kā jau tas gadās, veiksme pantu rakstītājai uzspīd visnegaidītākajā brīdī.

Brencītis : pasaka

 

Kārlis Ķezbers

 

Stāsts par mazu, melnu, ļoti žirgtu kaķēnu, kas agri zaudējis mājas, tāpat kā grāmatas autors, un devies labāku pasauli meklēt, ieskrien visādās ķibelēs.