Jaunākās grāmatas

Pilns jaunieguvumu saraksts - MAIJS

 

Jaunieguvumu arhīvs

 

Lai uzzinātu vairāk par grāmatu un rezervētu to, klikšķini uz grāmatas vāka!

 

 

 

Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un ļaundara Tipša Zvaniņbikša atgriešanās

Deivs Pilkijs

 

Kad mēs pēdējo reizi redzējām Džordžu un Heroldu, viņus veda uz cietumu. Tomēr tagad zēniem draud vēl lielākas briesmas, jo ļaundaris Tipsis Zvaniņbiksis grib viņus atbrīvot. Ceļojums laikā mūs aizved uz bērnudārznieku dzīves dienām, kad vislielākās briesmas Džordžam un Heroldam nebija satapšanās ar traku zinātnieku vai citplanētiešiem, bet gan ar sestās klases kausli, skolas direktora brāļadēlu Kiperu Krapu. Kā mēs labi zinām, līdz ceturtajai klasei Džordžs un Herolds vēl nebija uzzīmējuši komiksu par Kapteini Apakšbiksi, tāpēc mazajiem gudriniekiem nāksies pašiem tikt ar visu galā. Vai Džordžs un Herolds ir tik attapīgi, lai spētu uzvarēt Kiperu un viņa drauģeļus?

 

Mūmamma svin Vārnas dzimšanas dienu

Juja Vīslandere

 

 

Vai zināt, kā Mūmamma iepazinās ar Vārnu? Nē? Tad izlasiet Jujas Vīslanderes komiksu grāmatu ar krāšņām, asprātīgām Svena Nūrdkvista ilustrācijām. Grāmatā iekļauti vēl trīs citi stāsti par neparasto govs un vārnas draudzību: "Govju zoo", "Atkritumu mašīna" un "Saulriets". – Vai tad tev nebūs dzimšanas dienas ballītes, Vārna? – Protams, man būs dzimšanas dienas ballīte! Īsta vārnu ballīte! Atlidos visas vārnas un arī dažas žagatas. Tortes, dāvanas, baloni! Un mūzika! Jā!

 

 

Slīdošās kāpnes

Agnese Zarāne

 

Vidusskolniece Signe no Latvijas austrumu pierobežas mazpilsētas pārceļas uz Rīgu. Iesākot skolas gaitas jaunā klasē, paralēli mācībām meitenei ir jāatrisina vairāki "cietie rieksti" personiskajā dzīvē: jāatšķetina vecāku gadiem samezglojušās un neskaidrās attiecības, jāmeklē sava vieta mācību iestādē, kurā skolēni tiek dalīti stilīgajos un nestilīgajos, un jāiepazīstas ar pirmās mīlestības jūsmu un trauslumu. Risinot šos uzdevumus, meitene saskaras ar mulsinošu nepieciešamību meklēt savu identitāti.

 

 

Un tu esi brīvs​​​​​​​

Uldis Auseklis

 

 dzejoļi un skaitāmpanti

 

 

Bruņurupuči bez gala

Džons Grīns

 

 

Tas ir spīdošs stāsts, kurš ar satriecošu un nesatricināmu skaidrību vēsta par mīlestību un neatlaidību, un spēku, ko sniedz draudzība mūža garumā. Sešpadsmitgadīgā Aza nemaz nevēlas meklēt bēguļojošo miljardieri Raselu Piketu, taču par viņa atrašanu izsludināta liela atlīdzība, un Azas labākā draudzene Deizija ir noskaņota lietu izmeklēt. Aza cenšas. Viņa cenšas būt laba meita, laba draudzene, laba skolniece un varbūt pat laba izmeklētāja, tomēr nespēj pārvarēt pati savas uzmācīgās domas, kas griežas arvien straujākos virpuļos...

 

Piecu minūšu pasakas meitenēm​​​​​​​

 

 

Piecu minūšu pasakas meitenēm aizved bērnu aizraujošā un brīnumainā pasaulē – gan Salātlapiņas tornī diža meža vidū, gan Īkstītes miniatūrajā pasaulītē, gan Rudās vistiņas lauku sētā. Grāmatā iekļautas deviņas krāšņi ilustrētas pasakas, atklājot mūžam nenovecojošo klasiku, kas jau paaudzēm priecējusi mazos lasītājus.

 

 

Burbulis​​​​​​​

Sīri Petešena

 

 

 

 

Pepas smilšu rotaļas​​​​​​​

 

 

Pepa kopā ar draugiem smilšu kastē būvē nomaļu alu. Šī rotaļa izvēršas patiesi aizraujoša!

 

 

Kiosks​​​​​​​

Anete Melece

 

Stāstu par kāda Rīgas kioska pārdevēju Olgu, kas ir tik resna, ka iesprūdusi kioskā un netiek no tā ārā, Anete Melece vispirms īstenoja, 2013. gadā izveidojot animācijas īsfilmu, kas ieguva starptautisku atzinību dažādos festivālos. Olga dienas vada, apkalpojot un uzklausot pircējus, šķirstot žurnālus un ilgojoties ceļot. Viņas sapnis ir nonākt siltajās zemēs un pie jūras baudīt skatu ar saulrietu. Kādu dienu nejaušu notikumu ķēde izvēršas tā, ka Olga ar visu kiosku iekrīt pilsētas kanālā, kas viņu aizpeldina tālu pasaulē — līdz pat kārotajai pludmalei ar palmām un sauli. Sižets mudina domāt par cilvēka "iesprūšanu" savā dzīvē un nespēju īstenot sapņus.

 

Mazais pūķis Kokosrieksts un mežonīgie pirāti​​​​​​​

Ingo Zīgners

 

Mazais pūķis Kokosrieksts un viņa draudzene dzeloņcūka Matilde brīvdienās nolemj peldēt ar plostu uz Rupučsalu, bet – kas to būtu gaidījis! – viņus ceļā pārsteidz pirāti. Ļaunais pirātu kapteinis Džims iesloga abus draugus uz sava kuģa “Draiskā Berta”. Taču drīz vien uz kuģa izceļas dumpis, un visi trīs tiek izsēdināti uz vietuļas salas

 

Tu neiesi viens​​​​​​​

Jūli Niemi

 

Galvenie stāsta varoņi ir vidusskolēni: Ada un Egzons, kuru mīlas stāsts ļauj ieskatīties divās atšķirīgās kultūras pasaulēs, tradīcijās un mentalitātēs.

 

 

Kalpa zēna vasara​​​​​​​

Jānis Akuraters

 

Stāstu ''Kalpa zēna vasara'' Jānis Akuraters uzraksta Norvēģijā 1908. gadā, kad tur uzturas kā emigrants pēc 1905. gada revolūcijas. Pēc atgriešanās Latvijā tēva mājās Dignājas pagasta ''Beitānos'' un sievas Marijas Annas mājās Seces pagasta ''Birzniekos'' Jānis Akuraters uzraksta stāstu ''Degoša sala''. Pirmpublicējums - 1912. gadā.

 

 

Eju meklēt!​​​​​​​

Līva Ozola

 

"Eju meklēt!" ir ilustrēts stāsts par bērna iztēles pasauli, spēlējot paslēpes – vienu no bērnu iemīļotākajām spēlēm visā pasaulē. Mazā meitenīte Vilma vakarā pirms gulētiešanas pierunā tēti vēl uzspēlēt paslēpes. Lasītājs katrā grāmatas atvērumā var pavērt dažādas durvis un kopā ar Vilmu ielūkoties, kas aiz tām slēpjas. Grāmatā izmantots papīra atloku princips - paņēmiens rosina iztēli, ļaujot fantazēt, kas atklāsies, kad atloks tiks atvērts, un pārsteigt brīdī, kad tas atveras. Stāstu papildina arī īsi skaitāmpanti, kas noder, uzsākot spēlēt paslēpes.

 

 

Skudriņa Kāpēcīte​​​​​​​

Rasa Dmučovskiene

 

Kas vasaras naktī aiz loga čīgā? Ko ēd skudras? Kāpēc ķirzakām tik gara aste un kur zirnekļi ņem pavedienus tīkliem? Skudriņai Kāpēcītei ir tik daudz jautājumu, un uz tiem visiem jāatrod atbildes, tāpēc, priecīgi dungodama, viņa dodas mežā, kur gaida piedzīvojumi un jaunas zināšanas.