Jaunākās grāmatas

Pilns jaunieguvumu saraksts - JŪNIJS

 

Jaunieguvumu ARHĪVS

 

Lai uzzinātu vairāk par grāmatu un rezervētu to, klikšķini uz grāmatas vāka!

 

 

 

Vārdotāja un vārpstiņa

Nīls Geimens

 

 

 

Suns mežā pie ūdeņiem

Kšerstina Ēkmane

 

 

Kādā mierpilnā lauku nostūrī mazs kucēns, dedzīgi sekojot mammai un saimniekam, aizskrien prom no fermas drošās pajumtes un drīz vien apmaldās. Tagad viņam pašam jāatrod sev barība un droša nakts mītne un jāpārspēj viltībā lapsa. Kucēns izaug par lielu suni, zaudējot saikni ar cilvēku. Tomēr saimnieks neatmet cerību un lēnām cenšas atgūt suņa uzticību, līdz zudusī saikne starp cilvēku un suni tiek atjaunota.

 

 

Havanas kaķu karalis

Toms Kreicbergs

 

Kad Riku Gutjeresu viņa sešpadsmitajā dzimšanas dienā pamet draudzene, puisis saprot: ir pienācis laiks pārmaiņām. Riks iestājas salsas deju skolā... citas meitenes dēļ, un aicina viņu sev līdzi pavadīt vasaru Kubā. Oficiālais iemesls: mācīties dejot. Slēptā programma: romantika zem palmām. Tomēr Kuba nenozīmē tikai sauli, salsu un mūziku. Un, kad abi jaunieši beidzot atrod mīlestību, viņiem sāp...

 

 

Mūmijas mīkla

Kristīna Olsone

 

Kādā lietainā naktī Eldsālas pļavā pie senajām vējdzirnavām zemē izveidojusies milzīga bedre. Tajā skatienam atklājušies seni mūri, bet Herberts nespēj atcerēties, ka šajā vietā būtu atradusies kāda ēka. Turklāt pilsētā izplatās ļoti nepatīkama smaka un kapsētā tiek atrasti divi atvērti, tukši zārki. Kur gan palikuši mirušie? Un kas varētu būt noticis senajā pagrabā? Herberts un viņa draudzene Sallija aptver, ka viņiem jau atkal draud lielas briesmas. Vai viņi spēs izglābt Eldsālu vēlvienreiz? "Mūmijas mīkla" ir trešā grāmata par Herbertu un Salliju. Viņu piedzīvojumi briesmoņu apsēstajā Eldsālā aprakstīti arī grāmatās "Zombiju drudzis" un "Vilkaču noslēpums".

 

 

Uz putnu lielceļa

Ojārs Vācietis

 

 

 

 

Es gribu atpakaļ savu cepuri!

Džons Klasens

 

Lācim pazudusi cepure. Ja nu neviens to nekad neatradīs? Un ja nu viņš to vairs nekad neredzēs?... PAG! Kaut kur viņš savu cepuri tomēr bija redzējis... Grāmata "Es gribu atpakaļ savu cepuri!" kļuvusi par New York Times bestselleru, atzīta par 2011. gada labāko ilustrēto grāmatu ASV, 2012. gadā ieguvusi prestižo Elvina Brūksa Vaita balvu un Teodora Geizela (Dr. Seuss) medaļu.

 

 

Mazā prinča DAO

Gundega Sēja

 

Ja ar dao saprotam lietu dabisko kārtību, tad tie ir četri ērkšķi, ar kuriem rozei aizstāvēties pret pasauli, vai nāve, kas ir tikai čaulas nomešana, vai sēklas, kas dus zemes dzīlēs, līdz kādai no tām ienāk prātā pamosties... Ja ar dao saprotam pareizu rīcību, tad uzmanība, saprašanās, sirds redzīgums, iecietība ir Mazā prinča filozofija. Vai dao ir likumsakarība? Viss Mazā prinča ceļš ir likumsakarība. Dao.

 

 

Šusmīgās pasakas

Arturs Balts

 

Bilžu grāmatā bērniem "Šausmīgās pasakas" atrodamas 8 pasakas ar mākslinieces Daigas Deksnes krāšņajām ilustrācijām. Ar citām acīm par bailēm, kas nemaz nav tik bailīgas, un šausmām, kas nemaz nav tik šausmīgas. Nevienā pasakā nejauki nedarbi nepaliek nesodīti. Šī grāmatiņa palīdzēs bērniem iepazīt ne vien burtus, bet arī pieklājīgu uzvedību. Arī vecākiem būs interesanti.

 

 

Tumšmute

4. Varoņa laiks

Šeins Hegartijs

 

 

 

Mazie nakts stāsti

Kitija Krauzere

 

Bilžu grāmatā "Mazie nakts stāsti" mazais lācēns lūdz lācenei pastāstīt trīs vakara pasaciņas. Lāču mamma viņam izstāsta 3 stāstus: par nakts sargātāju, kura palīdz aiziet gulēt visam mežam, par mazo meiteni Žannu ar zobenu, kas apmaldījās mežā un pārnakšņoja pie sikspārņa Žako Mollo, un par vīru Bū, kurš nevarēja iemigt. Autores pasaulē durvis starp iztēli un realitāti ir vienmēr atvērtas un ļauj brīvi klejot, iepazīstot abas. Šajā grāmatā tās ir durvis starp nomodu un sapņiem, un mazajam Lācēnam tās vakaros ver mammas stāsti.

 

Augstāk par zemi

Zane Volkinšteine

 

"Augstāk par zemi" ir izklaidējošs stāsts par kolorītu trīsbērnu ģimeni, kas apmeklē Rīgas virsotnes un, risinot savas privātās drāmas, daudz uzzina par Rīgas arhitektūru, vēsturi un dažādām jomām, kas saistītas ar attiecīgu namu funkcijām. Grāmata ir domāta ģimenēm un skolas vecuma bērniem, un tā radīta ar mērķi vienkāršā un tēlainā valodā runāt par kultūras mantojumu un vēsturi, kā arī parādīt, ka pasaulē visas mākslas un zinātnes ir savstarpēji saistītas. Pateicoties divkrāsu tekstiem, ir iespēja izvēlēties - lasīt pamatstāstu, lai uzzinātu, "kā viss beigsies", vai ļauties enciklopēdiskai šķirstīšanai "pa diagonāli". Ik atvērumā publicētas ilustrācijas - pilsētas skati un arhitektūras objekti, ko māksliniece Agnese Aljēna zīmējusi akvareļtehnikā.

 

 

Roblox. Labākās piedzīvojumu spēles

 

Šī grāmata būs neaizstājams ceļvedis ROBLOX pasaulē gan tad, ja centīsies izbēgt no cietuma, gan tad, ja būs jānovērš kodolsprādziens vai jāpieveic baisi briesmoņi. Grāmatā ir daudz padomu un knifiņu, tāpēc tā būs noderīgs palīgs gan iesācējiem, gan pieredzējušiem robloksiešiem.

 

 

Kas notiek bērnudārzā

Dana Gulbe

 

Atbildes uz jautājumiem – kādā vecumā laist bērnu dārziņā, kurš bērnudārzs ir labākais, kā palīdzēt sagatavoties skolai u.c. sniedz bērnudārza audzinātājas un divgadnieka mammas Danas Gulbes grāmata “Kas notiek bērnudārzā”. Tādējādi pirmo reizi Latvijā vecāki vienkopus var izlasīt par visu, kas saistīts ar bērnudārzu.

 

 

Čau, ko dari?

Guna Pitkevica

 

"Čau, ko dari?" ir gan vizuāli, gan saturiski spirdzinošs un "spridzinošs" joku krājums skolas vecuma bērniem un jauniešiem. Šai grāmatai atlasītas svaigas un aktuālas anekdotes bez "bārdas". Ne vienā vien situācijā daudzi Jānīši un Anniņas atpazīs paši sevi – arī tie, kas no skolas gaitu laika sen jau izauguši.