Komiksu izdevniecības "kuš!" dāvinājums bibliotēkai

Jau vairāk nekā 10 gadus Latvijā darbojas komiksu izdevniecība "kuš!", no kuras Valmieras bibliotēka saņēma pavasarīgu dāvinājumu ar 10 mini "kuš!" īso komiksu sērijas grāmatiņām angļu valodā. Starp tām ir arī krājumi ar 13 latviešu mākslinieku zīmējumiem, kuri 2020.gadā tika nominēti Vila Aiznera Komiksu balvai (The Will Eisner Comic Industry Awards) ASV kategorijā "Labākā antoloģija".

Komikss (angļu: comics, no comic strips - "komiskās sloksnes") jeb attēlstāsts[1] ir vairāku secīgu, viens aiz otra izvietotu zīmējumu kopums, kurā attēlots kāds bieži vien komisks sižets. Komikss var būt gan atsevišķs izdevums, piemēram, komiksu žurnāls, vai arī kā sleja kāda laikrakstā. Japāņu komiksi tiek saukti par mangu.

Pašlaik Bērnu apkalpošanas nodaļā joprojām ir skatāma komiksu izstāde, taču komiksus var veidot praktiski jebkurš. Tādēļ pašveidotus komiksus par saviem piedzīvojumiem “Kā es mācos attālināti” gaidīsim līdz pat mācību gada beigām. Darbus var iesūtīt elektroniski e-pastā [email protected] vai atnest uz Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļu. Visiem dalībniekiem būs sagādātas balviņas!

Vizuālo iedvesmu varat smelties komiksu izstādē.