Konkurss par godu Jura Zvirgzdiņa 80 gadu jubilejai

BAN konkurss FB

Šogad rakstnieks Juris Zvirgzdiņš 13. janvārī svin 80 gadu jubileju. Tai par godu Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa līdz 28. februārim ir izsludinājusi konkursu "Ko es zinu par rakstnieka Jura Zvirgzdiņa grāmatām un to varoņiem". Konkursa 10. jautājumi pieejami bibliotēkas facebook kontāMarta sākumā tiks izlozēts viens pareizo atbilžu sniedzējs.

Rakstniece  Evija Gulbe par jubilāru Juri Zirgzdiņu saka tā:

"Teju četrus gadu desmitus rakstnieks Juris Zvirgzdiņš gādā gan par pieaugušajiem, gan gados jaunākajiem lasītājiem. Ievērojamu daļu radošā mūža viņš veltījis tieši bērnu grāmatām. Rakstnieks radījis jau vairāk nekā trīsdesmit darbus bērniem, kas tulkoti armēņu, somu, lietuviešu un citās valodās.

Zināšanas, dzīves pieredzi un iztēli Juris Zvirgzdiņš ierakstījis piedzīvojumu stāstos, kuru notikumi noris rakstnieka dzimtajā Rīgā, Latvijā, tās novados un arī tālākās zemēs, piemēram, Amerikā un Japānā. Autors un grāmatu varoņi iepazīstina bērnus ar dažādiem vēsturiskiem notikumiem, personībām, vietām un to kultūrzīmēm.

Rakstnieka ieguldījums bērnu literatūrā novērtēts ar daudzām godalgām.

Juris Zvirgzdiņš, gluži kā viņa radītais, populārais tēls lācītis Tobiass, ir aizrautīgs stāstnieks un uzticams bērnu draugs."