Konkurss "SPRĪDĪTIS LATVIJĀ"

Latvijai - 100

Sprīdītim - 115

   Ziemeļvalstu literatūras nedēļa  šogad ir iezīmēta ar tēmu “Ziemeļvalstu varoņi”.  Latvijā tā norisinājās 21.reizi. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās notiek lasījumi, izstādes, konkursi, lai labāk iepazītu Ziemeļvalstu literatūru un kultūru. Tā ir iecienīta Latvijā, gan bērni, gan jaunieši, gan pieaugušie ar prieku satiek grāmatu lappusēs  visiem zināmus un iemīļotos varoņus, t.sk. Nilsu Holgersonu, kurš pārvēršoties par rūķīti apceļo dzimto zemi, dod iespēju lasītājiem iespēju iepazīt Zviedrijas dabu, ģeogrāfiju, folkloru, gūt kādu vērtīgu atziņu. Zināmu līdzību var rast ar mūsu Latvijas Sprīdīša tēlu... Un tā –

 Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā  notika Valmieras pilsētas ,Naukšēnu, Rūjienas, Burtnieku, Mazsalacas, Beverīnas un Kocēnu novadu vizuālās mākslas konkursa “Sprīdītis Latvijā” laureātu godināšana un izstādes atklāšana.

   Izstādē tika noformēti 69 skolēnu darbi, 28 dalībnieki apbalvoti ar Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskolas diplomiem, Valmieras bibliotēkas, Valmieras muzeja un autoskolas ”Sprīdītis” sarūpētajām balvām. Ar dziesmām un priekšnesumu laureātus sveica Valmieras Viestura vidusskolas teātra “Sprīdītis” dalībnieki un PII ”Sprīdītis” grupa.

   Īpašs paldies Rūjienas vidusskolas 3.klasei par radošo pieeju konkursam - mini teātri ar fotografētiem tēliem un lugu, ko mazie aktieri izspēlēja izstādes atklāšanā.

    Mākslas darbu ir ļoti daudz un dažādās tehnikās. Tajos ir atpazīstamas Latvijas vietas un katrā no tiem ir Sprīdītis - tikpat vienreizējs un unikāls, kā ikviens no 1.-10.klases konkursa dalībniekiem.

    Ikviens darbs ir pelnījis atzinību par audzēkņu centību, izdomu, vizuālo risinājumu un ietverto vēstījumu. Īpaši čakli un radoši bija Mazsalacas, Valmieras Viestura vidusskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Rencēnu pamatskolas mākslinieki.

   Darbi tika vērtēti pa klašu grupām vairākās nominācijās: par atpazīstamību un lokālo sajūtu, par izcilāko grafisko veikumu,  gleznainākie un tēlainākie darbi, par radošo kompozīciju, kā arī par laikmetīgāko “Sprīdīti”.

Annas Brigaderes “Sprīdītis”, kuram šogad aprit 115 gadi, vēl joprojām ir ļoti aktuāls. Tas ir stāsts par vērtībām un laimi.

Sprīdītis ir zēns, kas meklējot laimi, sastopas ar dažādiem izaicinājumiem, grūtībām un pārbaudījumiem.

Izstādē ir apskatāmi arī zīmēti mūsdienu Sprīdīši, kas aizbraukuši uz Angliju un citām zemēm, atkal atgriežas mājās.

Tieši šobrīd, kad svinam Latvijas 100-gadi, Sprīdītis atgādina par Latviju - mūsu dzimteni - laimīgo zemi.

Sirsnīgs PALDIES audzēkņiem un viņu skolotājiem par atsaucību un dalību konkursā!

     Novēlam arī turpmāk būt radošiem un godam pieņemt arvien jaunus mākslinieciskus izaicinājumus!

Pasākuma FOTO.

Ikviens laipni lūgts apmeklēt izstādi, kas  Valmieras  bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā būs apskatāma līdz Ziemassvētkiem.

Lolita Dreimane,                                                       Silvija Melnūdre,

Valmieras bibliotēka                            Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola