Lasīšanas izaicinājums Grāmatu Bingo ir noslēdzies

Gada sākumam piestāv apņemšanās. Piestāv gan apņemties kaut ko jaunu iemācīties, izdarīt vai nedarīt, gan apņemties neko neapņemties. Bērnu apkalpošanas nodaļa šī gada sākumā savus lasītājus izaicināja uz lasīšanas apņemšanos. Konkrētāk – izlasīt 8 grāmatas, kas atbilst 8 dažādiem pazīmēm, jeb aizpildīt “Grāmatu Bingo” spēles laukumu ar šajā gadā izlasītām grāmatām.

Izaicinājuma noteikumi paredzēja, ka lasītājs brīvi izvēlas grāmatas lasīšanai, kas atbilst kādā no spēles laukumā minētiem kritērijiem. Piemēram, vienai no grāmatām jābūt ar sarkanu vāku, otrai jābūt sērijas pirmajai grāmatai, bet citai jābūt no fantāzijas un fantastikas žanra plaukta. Informācija ŠEIT

Uzdevums šķietami vienkāršs, tomēr dalībniekiem tas lika paraudzīties uz grāmatām un bibliotēku pavisam citā gaismā. Bērnu apkalpošanas nodaļas bibliotekāres ne reizi vien dzirdēja jautājumu “Kurā plauktā meklēt 2009. gadā izdotās grāmatas?”. Grāmatu ratiņi, kuros atradās tikai grāmatas sarkanos vākos, raisīja interesi ne tikai izaicinājuma dalībniekiem, bet arī citiem bibliotēkas apmeklētājiem. Lasītāji deva iespēju grāmatām, kuras citkārt nebūtu izvēlējušies lasīšanai.

Ar prieku ziņojam, ka lasīšanas izaicinājums “Grāmatu Bingo” ir noslēdzies. Esam saņēmuši 48 aizpildītas dalībnieku lapas un suminām visus, kas ļāvās šim piedzīvojumam. Ceram, ka tas jums sagādāja patīkamas tikšanās grāmatu pasaulē, neierastu lasīšanas pieredzi un jaunas lasīšanas ierosmes.

Esam apkopojuši daļu no izaicinājuma dalībnieku izlasītajām grāmatām. Ieskaties un iedvesmojies arī Tu!