Pasniegtas Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas balvas!

Sestdien Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē noslēdzās lasīšanas veicināšanas programmas «Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015» pasākums «Lielie lasīšanas svētki».
"Lielie lasīšanas svētki" tika organizēti 14. reizi, un pirmo reizi tie notika Gaismas pilī. Tajos piedalījās ap 800 žūrijas ekspertu – bērni, jaunieši un pieaugušie –, kas pārstāv bibliotēkas un skolas no visiem Latvijas novadiem, arī no Valmieras puses svētkus apmeklēja 28 aktīvākie lasītāji, vecāki un bibliotekāri.
 Aizvadītajā gadā žūrijā un lasīšanas maratonā piedalījušies teju 19 tūkstoši lasītāju. Programmas mērķis ir pēc iespējas izplatīt labas grāmatas, rosināt lasītprieku, un tajā piedalās 680 bibliotēkas un skolas Latvijā, kā arī 40 latviešu centri visā pasaulē.

Pasniegtas Bērnu,  Jauniešu un Vecāku  žūrijas balvas!

Laureāti grupā 5+

3. vietu ieguvis rakstnieks un mākslinieks Mārtiņš Zutis un izdevniecība “liels un mazs” par grāmatu “Nenotikušais atklājums”.
2. vietu ieguvusi tulkotāja Daina Grūbe un apgāds “Zvaigzne ABC” par Pijas Lindenbaumas grāmatas “Brigita un brāļi aļņi” tulkojumu.

Grupā 5+ uzvarējusi tulkotāja Laura Romanovska un izdevniecība “Lauku Avīze” ar Tjerī Roberešta grāmatu “Vilks, kurš izvēlās no grāmatas”.

Laureāti grupā 9+

3. vieta piešķirta rakstniecei Luīzei Pastorei un māksliniecei Elīnai Brasliņai, kā arī apgādam “Neputns” par grāmatu “Pazudušais pērtiķis”.
2. vieta piešķirta tulkotājai Ingrīdai Peldeksei un apgādam “Zvaigzne ABC” par Sinikas Nopolas, Tīnas Nopolas grāmatas “Tā stunda ir situsi, Risto Reperi!” tulkojumu.

Grupā 9+ uzvarējusi tulkotāja Mudīte Treimane un apgāds “Zvaigzne ABC” ar Rūses Lāgerkrancas grāmatu “Mana laimīgā dzīve” .

Laureāti grupā 11+

3. vietā rakstniece Ieva Samauska un māksliniece Elīna Brasliņa, kā arī izdevniecība “Pētergailis” ar grāmatu “Govs uz bagāžnieka”.
2. vietā rakstnieks Arno Jundze un izdevniecība “Zvaigzne ABC” ar grāmatu “Kristofers un Ēnu ordenis”.

Grupā 11+ uzvarējusi tulkotāja Ieva Pudure un apgāds “Zvaigzne ABC” ar Kristīnas Olsones grāmatas “Stikla bērni” tulkojumu.

Laureāti grupā 15+

3. vietu ieguvusi rakstniece Sabīne Košeļeva un apgāds “Zvaigzne ABC” par grāmatu “Rīga – Maskava”.
2. vieta tulkotājai Mārai Poļakovai un apgādam “Jānis Roze” par Volfganga Herndorfa grāmatas “Čiks“ tulkojumu.

Grupā 15+ uzvarējusi tulkotāja Guna Asare un apgāds “J.L.V.” ar R. Dž. Palasio grāmatas “Brīnums” tulkojumu.

Vecāku žūrijas laureāti

3. vieta rakstniecei Dainai Tabūnai un apgādam “Mansards” par grāmatu “Pirmā reize”.
2. vietu Vecāku žūrijā ieguvusi tulkotāja Maima Grīnberga un apgāds “Mansards” par Rīkas Pulkinenas grāmatas “Patiesība” tulkojumu.

Vecāku žūrijā uzvarējis rakstnieks Māris Bērziņš un apgāds “Dienas Grāmata” ar romānu “Svina garša".

Gaidīsim jaunas grāmatas un iesaistīsimies jaunajā Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijā!