Sacensības arī lasīšanā!

Lai grāmatu lasīšanas un vērtēšanas process būtu interesantāks, Latvijas Nacionālā bibliotēka turpina Skaļās lasīšanas sacensības, kurās jau otro gadu ir iesaistījusies Valmieras bibliotēka.

Skaļās lasīšanas sacensības turpinās arī šogad ar mērķi pilnveidot bērnu prasmas izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki var atrast gan "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas" grāmatu kolekcijā, gan tās var būt sen aizmirstas, labas grāmatas vai arī tikko iznākuši darbi. Pirmajā gadā Valmieras pusē skolās un bibliotēkās skaļi lasīja ap 300 sacensību dalībnieku: 5. - 6. klašu skolēni. Arī šogad interesenti izvēlas grāmatas, praktizējas skaļajā lasīšanā, lai dalīb sacensībās kļūtu par jautru un vienlaikus izglītojošu pieredzi. Iespēja kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru ir aizraujoša, kā arī sacensību gaitā iesaistās arī drosminieku līdzjutēji.

Mēs ceram, ka šogad sacensībās iesaistīsies vēl vairāk dalībnieku. Un vai tas nav fantastiski, ja skolēns var sevi saukt par lasīšanas čempionu un konkurēt vietējā, reģionālā un varbūt pat valsts līmenī? Valsts fināla laikā tiks izvēlēts valsts lasīšanas čempions. Uz finālu tiks uzaicināta visa klase.

Aizvadītā gada nogalē Valmieras Viestura vidusskola jau noskaidroja savus Skaļās Lasīšanas čempionus - Valmieras reģionālajā finālā piedalīsies Denīza Allika (5.b), Kate Krieviņa (5.c) un Ralfs Frīdvalds (6.b). Priecēja, ka skolēnu lasītprasme ir augstā līmenī, bet izraudzītā lasāmviela ir interesanta un daudzpusīga, sacensības dalībnieki skaļi un aizrautīgi lasīja izvēlētos fragmentus no A.Milna grāmatas par Vinniju Pūku, Vika Pakrastniekiem, kā arī no populārās E.Hanteres sērijas par Klanu kaķiem u.c.

Šajā gadā līdz marta mēnesim Skaļās Lasīšanas sacensības notiek Valmieras novadu skolās un bibliotēkās. Uzvarētāji, savukārt, sacentīsies 14. martā reģionālajā finālā Valmieras integrētajā bibliotēkā. Gan dalībniekiem, gan līdzjutējiem būs sagatavotas balvas un citi pārsteigumi, lai sacensības izvērstos par īstiem Lasīšanas svētkiem! Bet Čempions, kuru noteiks īpaša žūrija, startēs Nacionālajā finālā Rīgā 18. maijā.

Visi konkursa organizēšanas ieteikumi un informācija ir pieejami Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā, (galv. bibliotekāre Lolita Dreimane), kā arī bibliotēkas mājas lapas sadaļā Bibliotekāriem.

Skaļās lasīšanas sacensību laikā bērni dzirdēs daudz brīnīsķīgu fragmentu no grāmatām, ko izvēlējušies viņu vienaudži. IZvēli noteiks visdažādākie iemesli: tiks lasīti smieklīgi, aizraujoši vai vienkārši lieliski stāsti. Tas veicinās grāmatu lasīšanu un publiskās vai skolas bibliotēkas apmeklējumu.

Valmieras integrētās bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa aicina uz SKAĻĀS LASĪŠANAS NODARBĪBĀM! Vairāk informācijas ŠEIT