Skaļi un drosmīgi !

 

Nacionālās skaļās lasīšanas sacensībā iesaistījās vairāk nekā 200 Valmieras novada 5.-6.klašu skolēni. Piedaloties šajā projektā katrs dalībnieks ir ieguvējs, jo, lai pieteiktos Skaļās lasīšanas sacensībai, katram skolēnam bija jāizvēlas sava grāmata, jāatrod īstais fragments, kuru nolasīt citiem dalībniekiem. Tādā veidā tiek pilnveidota lasītprasme un māka izvēlēties piemērotu literatūru skaļai lasīšanai. Sacensības dalībnieki Valmieras Pārgaujas sākumskolā, Valmieras sākumskolā, Valmmieras 5. vidusskolā, Trikātā, Kauguros, Burtnieku novadā jau ir dzirdējuši daudz brīnišķīgu fragmentu no dažādām grāmatā, sākot ar "Grega dienasgrāmata" un turpinot ar "Klanu kaķi"! Sacensībām piemērotu lasāmvielu dalībnieki meklēja gan "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" grāmatu kolekcijās, gan to ieteica vecāki, bibliotekāri, skolotāji un draugi.

FOTO

 

15.martā norisināsies sacensības 2.kārta - reģionālais fināls Valmieras bibliotēkā, kurā piedalīsies savu skolu lasīšanas čempioni:

  • Mārcis Šmagris-Bondars un Elīza Evelība Pētersone - Trikātas pamatskola;
  • Rūta Krūzenberga un Rūta Renāte Demitere - Valmieras Pārgaujas sākumskola;
  • Lauma Melnūdre, Oskars Einbergs un Kristians Deivis Grīviņš - Valmieras sākumskola
  • Paula Sandra Lippe un Elīza Marta Tūtina - J.Endzelīna Kauguru pamatskola.

Valmieras 5. vidusskolas un Burtnieku novada finālisti tiks izvēlēti tuvākajā laikā.

Mūsu finālā piedalīsies arī Skaļās lasīšanas čempions Ingars Ignatovs no Salacgrīvas.

Savukārt, Nacionālais Skaļās lasīšanas fināls notiks Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Uz to dosies viens reģionālais uzvarētājs, kurš cīnīsies par Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības čempiona titulu. Čempions izcīnīs oficiālu trofeju (kausu) skolai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk. Uzvarētājs saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru - iedvesmotāju. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase.