Tikšanās ar somu rakstnieci Emmi Iterantu un tulkotāju Maimu Grīnbergu

2016.gada 8.decembrī plkst.14:00  Valmieras integrētās bibliotēkas 2.stāva Klusajā lasītavā tikšanās ar somu rakstnieci Emmi Iterantu, futūristiskā romāna "Ūdens atmiņa" autori un grāmatas tulkotāju latviešu valodā Maimu Grīnbergu.

Somu rakstnieces Emmi Iterantas (1976) 2012. gadā sarakstītais futūristiskais romāns "Ūdens atmiņa" ir ieguvis pasaules slavu, saņēmis virkni  balvu un tulkots 18 valodās. Grāmata ir domāta gan jaunatnei, gan pieaugušo auditorijai. Grāmata ir bijusi nominēta prestižajai Filipa K. Dika balvai (American Philip K. Dick Award) 2014. gadā. E.Iteranta ir scenāriju autore, teātra kritiķe un arī žurnāliste.

Maima Grīnbergair somu un igauņu literatūras tulkotāja. Kopš 1996. gada iznākušas gandrīz 30 viņas tulkotas grāmatas. Saņēmusi Jāņa Baltvilka balvu par bērnu un pusaudžu literatūras tulkošanu, 2009. gadā ieguvusi Igaunijas-Latvijas tulkotāju balvu, arī Latvijas Literatūras gada balvu 2009 par Miko Rimminena ”Alus tarbas romāna” latviskojumu. Viņas latviskotais somu klasiķa Veines Linnas „Nezināmais kareivis” (oriģinālā publicēts 1954. gadā) ir viens no Literatūras gada balvas finālistiem tulkojumu nominācijā.

Par grāmatu un autori vairāk informācijas ŠEIT.

Iepazīties ar romāna fragmentu variet ŠEIT.

Romāna fragments 2016.gadā tika piedāvāts kā materiāls arī Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas Krēslas stundai novembra vidū. Krēslas stundas laikā tradicionāli notiek  skandināvu autoru darbu lasījumi un  sarunas  pieaugušajiem.  Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma bija Nākotne Ziemeļos.  Bet ar rakstnieci un tulkotāju Valmieras bibliotēkā rādās iespēja tikties decembrī.

Grāmatā "Ūdens atmiņa" mēs sastopam pasauli pēc lielas ekoloģiskas katastrofas, tā ir gandrīz pilnībā izpostīta un lielas Skandināvijas teritorijas klāj vienīgi ūdens. Norvēģijā un Zviedrijā vairs nav iespējams dzīvot. Tikai atkritumos un izgāztuvēs vēl var atrast pagātnes liecības un priekšmetu daļas no kādreiz izmantotajām lietām. Pēc katastrofas un tai sekojošajiem kariem par naftas resursu kontroli, varu savās rokās ir sagrābuši militāristi, kas kontrolē visus pasaules resursus. Militāristu pārziņā ir arī dzeramais ūdens un pastāv varbūtība, ka tas var drīz izbeigties…

Tikšanās notiek sadarbībā ar  Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā un izdevniecību "Jāņa Rozes apgāds".

Aicināti jaunieši, bibliotekāri, visi interesenti.

Būs iespēja iegādāties romānu.

Ieeja bezmaksas.