Valmieras novada bibliotēkās un skolās aizvadīta Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

Ar izstādēm un lasījumiem, ar konkursiem un balviņām…

… izskanējusi Ziemeļvalstu literatūras nedēļa “Daba Ziemeļvalstīs” 15 Valmieras novada bibliotēkās un skolās. Šogad jau 24. reizi Latvijā. Baltijas valstīs, kopā ņemot visu trīs valstu dalību, piedalījušās gandrīz 300 bibliotēkas un skolas. Lielisks, kopā sasniegts rezultāts!

Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļu atklāja slavenās zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes jubileja – 115. Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā Astridas Lindgrēnes grāmatu izstādi papildināja spēle “No kuras grāmatas es esmu?”, kas aicināja atsaukt atmiņā vai iepazīt no jauna populāro grāmatu varoņus. Katrs spēles dalībnieks saņēma kādu pārsteigumu. Par Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēmas vizualizāciju parūpējās Valmieras Dizaina un Mākslas vidusskolas audzēkņi, kuri uzbūra “Dabu Ziemeļvalstīs” ainavās. Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas Norvēģu klase ar skolotāju Sandu Deisoni pievērsās ziemeļvalstu tēmai, apmeklējot Valmieras bibliotēku, kur ne tikai iepazinās ar bibliotēku un tās pakalpojumiem, bet arī pārbaudīja savas zināšanas gan Astridas Lindgrēnes daiļradē, gan par Ziemeļvalstīm draudzīgā online spēlē “Ko tu zini par Ziemeļvalstīm?”.

Mazākie lasītāji priecājās par bilžu grāmatu “Ja tu satiec lāci”, kurā ar sirsnīgu humoru pētīja jautājumu par to, kas tev jādara, ja tu satiec lāci. Valmieras bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļā lasījumu papildināja radošā darbnīca, kur tapa kustīgie lācīši. Valmieras sākumskolā skolēni uz latviešu valodas stundu ieradās ar lukturīšiem un mīkstajām rotaļlietām - lāčiem. Aizkari tiek aizvērti, lukturīši iedegās, tik aizraujoši notika “Rītausmas lasījums”, un uz klases sienām satikās dažādas ēnas: zaķi, taureņi, brieži un citi neparasti tēli.

Tā noteikti bija nedēļa, kur piedzīvoti daudzi interesanti brīži, lasot Ziemeļvalstu autoru darbus, runājot par Ziemeļvalstu stāstīšanas tradīcijām, literatūru un kultūru. Ar nepacietību gaidīsim nākamo, jo vienīgais, kas nepieciešams, ir radošums, izdoma un vēlme piedalīties projektā. Nākamgad svinēsim tā jubileju Latvijā – 25 gadus!

Autors: Lolita Dreimane
Valmieras bibliotēkas
Bērnu apkalpošanas nodaļas vecākā bibliotekāre