AICINĀM: mākslinieka Aleksandra Luhaera jubilejas izstāde “Putnu dziesmu ceļš”

Aleksandra Luhaera

jubilejas izstāde

“Putnu dziesmu ceļš”

Valmierā, Cēsu ielā 4, Valmieras integrētās bibliotēkas telpās, 12.jūlijā plkst.15:00 tiks atklāta mākslinieka Aleksandra Luhaera jubilejas izstāde “Putnu dziesmu ceļš”. Izstāde apskatāma no 10.jūlija – 6.augustam, Valmieras integrētās bibliotēkas darba laikā - pirmdienās no 12:00 līdz 19:00, otrdienās, trešdienās no 10:00 līdz 17:00, ceturtdienās no 12:00 – 19:00 un piektdienās no 10:00 – 17:00.

Mākslinieks Aleksandrs Luhaers dzimis 1942.gadā Balvos Augusta un Emīlijas (dz. Pampes) Luhaeru ģimenē.

Mākslinieks Aleksandrs Luhaers mākslā ir savrupa, patstāvīga ceļa gājējs; pašmācības ceļā apguvis glezniecības tehnikas noslēpumus: amata rokasgrāmatās, vecās receptēs, rakstos, izstādēs, reprodukcijās smēlies zināšanas, kā vecmeistari darinājuši savas gleznas.

Aleksandra gleznas pārsteidz ar savu krāsu dzidrumu, smalko toņu pāreju, atklāj neatkārtojamo, mainīgo un reizē mūžīgo skaistumu Latvijas dabā.

Apbrīnojamas ir Aleksandra darba spējas, talantu daudzveidība. Paguvis dot stabilu ieguldījumu ģimenei, aizvadītajās darba gaitās Latvijas mežos smēlies iedvesmu daudziem audekliem, gleznojis puķes, portretus, ainavas. Mākslinieks rūpīgi ievēro pasaules pieredzi gleznu tapšanā - linu eļļa tiek izturēta vairāku gadu garumā saulē, strādāts tiek dienas gaismā un ir ļoti daudzas tehniskas lietas, kas tiek rūpīgi ievērotas.

Aleksandra Luhaera jubilejas izstādē būs apskatāmas lielformāta ainavas gan ar Valmieras pilsētas skatiem, gan Latvijas dabai tik raksturīgajām ainavām. Noformētas smagnējos zelta rāmjos, ar īpatnējo eļļas atspīdumu, gleznas atsauc atmiņā vecmeistaru darbus. Atsevišķā telpā izvietoti māksliniekam tuvu cilvēku portreti, klusās dabas, interpretācijas par pasaulsslavenu mākslinieku darbiem un zīmējumi ar Aleksandra elkiem.

Ikviens interesents ir aicināts uz tikšanos 12.jūlijā plkst.15:00 Valmieras integrētās bibliotēkas 2. stāva klusajā lasītavā.

Informāciju sagatavoja:

Karlīne Cercina