Aicinām pieteikties literāro tekstu tulkošanas darbnīcai "Valmieras performance"

Valmieras integrētā bibliotēka un Europe Direct Informācijas punkts Valmierā otro gadu piedāvā literāro tekstu tulkošanas darbnīcu “Valmieras performance” radošiem cilvēkiem.

Darbnīcas laikā no 2016.gada 17. - 19. augustam dalībnieki tiks iepazīstināti ar tulkošanas procesa filozofiskiem un praktiskiem aspektiem un iegūs pieredzi tulkošanā.

Dalībnieku skaits: 12 dalībnieki

Prasības: dalībniekiem jāpārvalda vismaz viena no svešvalodām - angļu, vācu, krievu, poļu, lietuviešu vai cita valoda. Vairāku valodu prasmes tiek uzskatītas par priekšrocību. Pieredze tulkošanā nav obligāta.

Meistardarbnīcas vadītājs:  tulkotājs SERGEJS MOREINO (1964) ir viens no pazīstamākajiem krievu valodā rakstošajiem laikmetīgās dzejas meistariem un atdzejotājiem.

Pieteikšanās:rakstot uz e-pastu [email protected] līdz 5.jūnijam, klāt pievienojot savus literāros mēģinājumus (ja tādi ir) un pieteikuma vēstuli.

Dalībniekiem tiek nodrošināts:  pusdienas, 2 kafijas pauzes dienā un nakšņošana Vidzemes Augstskolas dienesta viesnīcā.

Darbnīcas ievirzes:

•  Iepazīšanās, saruna par nesen lasīto tulkoto literatūru, par tās īpatnībām, tendencēm, problēmām.
  •  Dažādu tulkojumu salīdzināšana – ar vai bez oriģinālā avota.
  •  Sarunas par mūsdienīgo Eiropas literatūru: Skype sesijas ar dzejniekiem un tulkotājiem no Vācijas, Polijas (vai Lietuvas) un Igaunijas.
  • Atdzejošana no labi pazīstamas valodas (angļu, krievu valodas), atdzejošana no mazpazīstamas valodas (poļu, vācu).
  • Tulkošana no dzimtās valodas. Parindenis, tulkošana “tandēmā”.
  • Ironija, literārais un vēsturiskais konteksts, vārdu spēles. Minimālisms un pārbagātība – ko lai ar to uzsākam?
  • “Trauksminieki” un Aleksandrs Čaks: ritms un meldiņš, to pārnesums citas valodās vidē.
  • 18.augustā  plkst. 17.30 Valmieras integrētajā bibliotēkā publiskais pasākums – tikšanās ar literātu (tiek precizēts)
  • 19.augustā meistardarbnīcas noslēgumā – publiskie atskaites lasījumi mākslas galerijā “Laipa”. Iepazīstināšana ar tulkojumiem.

Interesēties pie Agitas Lapsas (tel. 29334028)