Apgleznotu zīda lakatu izstāde

 No 18.-30.maijam bibliotēkas 1. stāvā aplūkojami Gundegas Ostenbergas apgleznoti lakati. Izstādes darbu māksliniece darinājusi zīda apgleznošanas tehnikā, iedvesmu smeļoties Imanta Ziedoņa "Krāsainās pasakās".

Man bērnībā tika mācīts, ka nevar likt kopā zaļo ar zilo krāsu, jo tās nesaskan. Bet es vasaras dienās raudzījos dabā un redzēju, cik skaisti un harmoniski izskatās zaļās koku lapotnes uz dzidri zilā debesu fona. Krāsas. Krāsu pasaule. Krāsainā pasaule. Krāsu prieks. Ja dzīve kļūst pārāk vienmuļa, iekrāsosim to! Ar smaidu, ar domām, idejām, iecerēm, ar jauniem darbiem.

Paraudzīsimies apkārt! Pasaulē ir tik daudz brīnišķīgu krāsu – ļaudīs, notikumos, dabā – , tās visas gūst atbalsi cilvēka sirdī. Un tad jau caur katra personības prizmu atkal uzmirdz kādā neparastā rakursā, iet pasaulē starot un iedvesmot. Imanta Ziedoņa skatījums uz dzīvi caur krāsām „Krāsainajās pasakās”. Iedvesma radīt savu mākslas darbu radusies Valmieras teātra režisoram Viesturam Meikšānam izrādē, kas tapusi pēc I.Ziedoņa „Krāsaino pasaku” motīviem. Manā dzīvē krāsām vienmēr bijusi liela nozīme gan interjerā, gan apģērbā u.c. Kad kopā ar saviem skolēniem noskatījos šo Valmieras teātra izrādi, radās ideja apgleznot lakatiņus par „Krāsaino pasaku” tēmu.

Esmu rīdziniece. Bet bērnības vasaru atmiņas saistās ar Valmieras un Mazsalacas pusi. Strādāju Rīgas 45.vidusskolā par latviešu valodas un literatūras skolotāju. Taču paralēli darbam allaž daru arī ko citu. Kādu laiku tā bija floristika. Tad adīšana un rotu tamborēšana. Un beidzot – zīda apgleznošana.

Pasaule ir krāsaina. Un dzīve ir pilna prieka.

Gundega Ostenberga