Bibliotēkā apskatāma Valmieras mākslas plenēra 2017 darbu izstāde "Valmieras pagalma stāsti" I daļa

No 10.10. – 30.11. 2017 bibliotēkā skatāma “Valmieras mākslas plenēra 2017” darbu izstāde “Valmieras pagalmu stāsti ” I daļa.

Autori: Kristīne Markuss, Līga Jaunzeme, Neonilla Medvedjeva, Baiba Ābelīte.

No 24.jūlija – 29.jūlijam Valmierā norisinājās Valmieras mākslas plenērs, kura laikā 15 profesionāli Latvijas akvarelisti, gleznotāji un grafiķi radīja mākslas darbus, iemūžinot pilsētu, namus un cilvēkus vizuālos stāstos.

Šogad izvēlētā plenēra tēma bija “Valmieras pagalma stāsti”. Pagalms kā tikšanās vieta, rotaļu laukums, pirmie draugi, ikdienas ritms, laiska vakarēšana, privātā viesistaba, stāsti un tradīcijas, nacionālās īpatnības. Pagalms ir pirmais solis ārpasaulē, drošā zona, smilškaste no kuras mēs katrs esam izaudzis. Tieši tādēļ ir interesanti vērot, fiksēt un iedzīvināt “Valmieras pagalmu stāstus” – kā spoguli pilsētai, cilvēkiem un tradīcijām.

Valmieras mākslas plenērs noslēdzās ar mākslas dzīrēm - Kārlienas pagalma svētkiem, kur Galerijā Laipa un ap māju Stacijas ielā 29. jūlijā visas dienas garumā tika atklāta plenēra darbu izstāde un organizētas mākslas meistarklases, liekot uzsvaru uz “pagalma” mākslinieciskajām un radošajām aktivitātēm.

Projektu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība un Vidzemes plānošanas reģions.

Autore: Līga Jaunzeme

Autore: Neonilla Medvedeva