Bibliotēkā jaunas filmas un seriāli !!

 

Kāpēc gaidīt, kamēr nolūkoto filmu vai seriālu parādīs televīzijā? Nāc uz Valmieras bibliotēku - pie mums ir plaša filmu, audiogrāmatu un mūzikas kolekcija visām gaumēm!

Tumšie rudens vakari ir īstais laiks, lai ieritinātos siltā sedziņā un ar tējas krūzi rokā pašausminātos par kādu samudžinātu, drūmiem notikumiem pilnu seriālu, vēlāk secinot, ka krimināldrāma var būt arī ar komēdijas elementiem.

 

 Briesmīgās pasakas = Penny Dreadful = Страшные сказки

 

Viktorijas laika Londonā pilsētas iemītnieki, aizņemti ikdienas gaitās, liekas nemanām briesmas, kas tiem uzglūn no Londonas tumšajām ieliņām un senajām mājām. Šeit atdzīvojas visiem jau labi zināmie stāsti un mošķi: Oskara Vailda dēmoniskais Dorians Grejs, doktors Džekils un misters Haids, asinskārais grāfs Drakula un citas tikpat draudīgas radības…

 

Sjūsmināta skatītāja komentārs internetā: “Ja viss turpināsies tādā garā kā pirmā sērija, tad, es teikšu, šim ir potenciāls kļūt par manu mīļāko seriālu. Tumšā Viktorijas laikmeta Anglija, tēli no labākajiem gotiskajiem romāniem - burvīgi! Un aktieri - Timotijs Daltons, Eva Grīna, Džošs Hārtnets. Vienkārši lieliski!”.

 

Audio krievu un angļu val., bez subtitriem

 1.sezona   

 2.sezona

 3.sezona

 Lilīhammera = Lilyhammer = Лиллехаммер

 

3. sezona.

 

Frenks Tagliano ir atgriezies... joprojām nesatricināms kā klints. "Lilīhammera" ir daudzsēriju krimināldrāma-komēdija. Galvenais varonis mafijnieks Frenks Tagliano cenšas sākt jaunu dzīvi un sniedz liecību pret savu mafijas bosu Ņujorkā, tādējādi kļūstot par liecinieku aizsardzības programmas dalībnieku. Frenkam ir tikai viena, taču ļoti neparasta prasība: viņš grib pārcelties uz dzīvi Norvēģijas laukos, mazā pilsētiņā, ko iemīlējis jau 1994.gadā, skatoties Ziemas olimpiskās spēles. Lilīhammera – tā Frenks izrunā pilsētas nosaukumu – varētu būt īstā vieta, kur baudīt svaigu gaisu, baltu sniegu un bezgalīgus plašumus; neviens te viņu neiedomāsies meklēt... Vai tiešām?

 

Audio krievu val., bez subtitriem.

 1.sezona

 2.sezona

 3.sezona

 Lieliskais gadsimts = Великолепный век

 

Vai jums šķiet, ka dzīvai tā kā mazliet pietrūkst krāšņuma un kaislību? Nu, tad seriāls "Lieliskais gadsimts" būs pašā laikā!

Darbība risinās desmitā Osmaņu impērijas sultāna Suleimana I galmā. Suleimans uzzina, ka kļuvis par sultānu. Tikmēr tatāru iebrucēji sagūsta ukraiņu meiteni Aleksandru Lisovsku. Caur vergu tirgu skaistā Aleksandra nonāk turku sultāna harēmā, kur meitene uzzina, ka tad, ja viņa kļūtu par sultāna favorīti un dēla māti, viņa pati varētu kļūt par valdnieci. Aleksandrai izdodas piesaistīt Suleimana uzmanību, taču jaunā favorīte izraisa sultāna pirmdzimtā dēla mātes greizsirdību. Tā harēmā sākas intrigas un cīņa ne tikai par varu un ietekmi, bet pat par dzīvību.

 

Audio krievu val., bez subtitriem.

 

 Tilts = Broen = Мост 

 

3. sezona

 

Kāds seriāla fans trāpīgi atzīmējis, ka skandināvi māk rakstīt detektīvus, bet pēdējā laikā pierādījies, ka viņi māk arī filmēt labus, mūsdienīgus detektīvseriālus. Seriāla pirmā sezona iesākās ar notikumu uz Ēresunda tilta, kas savieno Zviedriju un Dāniju – uz tā atrod nogalinātu sievieti. Notikums saved kopā neparastus izmeklētājus no abām robežas pusēm. Dānis Martins ir miermīlīgs un ieturēts ģimenes cilvēks, bet viņa zviedru pāriniece Sāga Norena pilnīgs pretstats – ļoti gudra un vēsi racionāla sieviete. Seriāla 3.sezonā satiksim jau iemīļotus un arī jaunus personāžus, kuriem atturīgi skandināviskā vidē jārisina sarežģīti noziegumi.

 

 1.sezona

 2.sezona

 3.sezona

 

 Par ko man tas?! = What Have I Done to Deserve This? = За что мне это?

 

Arī jūs tā iesauktos, ja nāktos piedzīvot to, ko Pedro Almodovara filmas galvenajai varonei! Trakais stāsts ir par kādu vidusšķiras mājsaimnieci Gloriju un viņas ekscentriskajiem radiniekiem: vīrs kaislīgi aizraujas ar kādu bijušo dziedātāju, viens no dēliem iesaistās narkotiku tidzniecībā, bet otrs uzsāk neparastas attiecības. Situācija kļūst vēl trakāka, kad dīvainu apstākļu sakritību rezultātā Glorija izrādās iesaistīta slepkavībā un mēģinājumā pārdot viltotas Hitlera dienasgrāmatas.

 

Audio krievu, spāņu val.

 Pieejams bibliotēkā

 Kosmopolise = Cosmopolis = Космополис

 

Komentārs internetā: “bija tāda jocīga filma, citādāka. Vienkārši mēs esam pieraduši pie filmām, kam nav nekādas domas, skatāmies pārsvarā izklaidei. Šī filma ir kas vairāk – jādomā līdzi”. 

 

Režisors Deivids Kronenbergs filmu uzņēmis pēc Dona Delillo romāna par 28 gadus vecu puisi Ēriku Pakeru (lomā Roberts Patinsons, kurš popularitāti iemantoja, pateicoties vampīru sāgai "Krēsla"), finanšu brīnumbērnu, kurš iekļuvis Ņujorkas sastrēgumos. Kamēr Eriks cenšas izkļūt no sastrēguma, viņam nākas izlemt pasaules finanšu likteņus, sadurties ar prezidenta kortežu, saskarties ar rokmūzikas elka bērēm un personīgo bankrotu. Kannu kinofestivāla 2012 nominants.

 

 

Audio un subtitri krievu un angļu val.

 Pieejams bibliotēkā

 Šerloks: baisā līgava = Sherlock: The Abominable Bride = Шерлок: Безобразная невеста

 

Šos stāsta varoņus mēs jau esam satikuši, bet šoreiz no mūsdienām pārcelsimies uz vēlīno Viktorijas laikmetu, kur pasaules slavenākais detektīvs un viņa labākais draugs dzīvo Beikerstrītā 1895. gadā. Dažas lietas gan paliek nemainīgas - draudzība, piedzīvojums un slepkavība. Varbūt tomēr pašnāvība? Kādēļ Tomass Rikoleti ir pārsteigts, redzot savu sievu tērpušos vecajā kāzu kleitā? Rikoleti kundzes rēgs spokojas pa ielām, šausminošas atriebības kāres dzīts. Holmsam, Vatsonam un viņu draugiem jāliek lietā visa sava viltība, lai cīnītos ar ienaidnieku no viņsaules un visbeidzot uzzinātu šokējošu patiesību par rēgu līgavu.

 

Audio krievu un angļu val., bez subtitriem.

 Pieejams bibliotēkā

 21 grams

 

Cik daudz sver cilvēka dvēsele? Filma stāsta par trim dažādiem cilvēkiem un viņu ģimenēm. Pols ir neglābjami slims matemātikas profesors. Viņš ar savu sievu dzīvo, nedroši balansējot starp dzīvi un nāvi, jo Pols gaida liktenīgo sirds pārstādīšanu, bet viņa cer uz mākslīgās apaugļošanas operāciju. Kristīna ir tipiska mājsaimniece, kura audzina divas meitas un kuras dzīve šķiet pārticības un prieka pilna. Džeks ir izbijis cietumnieks, kurš ticībā smeļas spēku un drosmi veidot un uzturēt ģimeni. Šo cilvēku dzīves krustojas pēc kāda šausmīga negadījuma...

 

Audio krievu un angļu val., subtitri krievu, latviešu val.

 Pieejams bibliotēkā

 Valanders = Wallander = Валландер

 

1., 2. sezona

 

Detektīvs Valanders patiks īstiem detektīvu cienītājiem, jo katrā sērijā tiek risināta nopietna un padziļināta dažādu slepkavību izmeklēšana, iztiekot bez spraigas pakaļdzīšanās, vairāk uzmanības pievēršot pašu notikumu analīzei, skaistiem mākslinieciskiem skatiem un, protams, galvenajam varonim - detektīvam Kurtam Valanderam. Valanders ir inteliģents, nosvērts un ļoti gudrs personāžs, kurš gatavs nest uz saviem pleciem vissmagākās nastas, lai tikai atrisinātu jebkuru slepkavību.

 

 1. un 2. sezona

 Vikingi = Vikings = Викинги

 

3. sezonas 1.daļa

 

Kurš gan nebūs dzirdējis par senajiem karotājiem vikingiem. Šajā Īrijas un Kanādas vēsturiskās drāmas seriālā atainoti Skandināvijas iedzīvotāju agrīno viduslaiku sirojumi, tirgošanās un atklājumi, kas balstīti uz sāgām. Vairākkārt ticis nominēts Emmy balvai. Galvenais varonis ir viens no vikingu teiksmainajiem varoņiem Ragnārs Lodbroks, kurš kļuva bēdīgi slavens ar saviem 9.gadsimta vidū rīkotajiem sirojumiem. Seriālā parādīts zemnieka Ragnāra ceļš uz slavu, kurā viņš ar savu radinieku palīdzību aizsāk veiksmīgos ceļojumus uz Angliju.

 

Audio un subt. krievu un angļu val.

 1.sezona

 2.sezona

 3.sezona

 4.sezona

 Kāršu nams = House of Cards = Карточный домик

 

3.sezona

 

"Kāršu nams" ir amerikāņu politiskās drāmas un, kā runā, Baraka Obamas mīļākais seriāls. Seriāla darbība notiek mūsdienu Vašingtonā, ASV un ir par Demokrātiskās partijas politiķi kongresmeni Frenku Andervudu (attēlo Kevins Speisijs). Pēc nekļūšanas par ASV valsts sekretāru, kas viņam tika apsolīts, Andervuds sāk iegūt varu paša spēkiem. "Kāršu nams" galvenokārt ir par nežēlīgu pragmatismu, manipulēšanu, varu un sliktu lietu darīšanu lielāka labuma vārdā. Seriāls guvis kritiķu atzinību, tāpat tas ir ticis nominēts vairākiem apbalvojumiem (vairāki tikuši arī saņemti).

 

Audio krievu un angļu val.

 1.sezona

 2.sezona

 3.sezona

 4.sezona

 Neatrodamā = Gone girl = Исчезнувшая

 

Vēlaties kādu samudžinātu un diezgan neticamu stāstu? Lūdzu - šis būs īstais! Nika sieva Eimija ir pazudusi. Viņu meklējot, tiek atrastas vairākas norādes, kas sākotnēji tiek uzskatītas par gadadienas dāvanu, bet vēlāk atklājas, ka tie ir safabricēti pierādījumi Eimijas fiktīvajai slepkavībai. Tos Eimija atstāja, lai atriebtos Nikam par viņas krāpšanu. Pēc televīzijas intervijas noskatīšanās, kurā Niks atzīstas krāpšanā, Eimija noslepkavo savu pielūdzēju un apmelo viņu gan nolaupīšanā, gan izvarošanā, lai atgrieztos dzīvē kopā ar Niku. Niks par to nepriecājas, bet saprot, ka viņam vairs nav izvēles. Galvenajās lomās Bens Afleks un Rozamunde Paika.

 

Audio krievu val., bez subtitriem.

 Pieejams bibliotēkā

 

Izmantoti IMDb, Wikipedia, TVNET un publicitātes materiāli.