Bibliotēkā skatāma Neonillas Medvedevas gleznu izstāde “Pilsēta”

Valmieras integrētajā bibliotēkā, Cēsu ielā 4, līdz 2019.gada 31.maijam skatāma

Neonillas Medvedevas gleznu izstāde “Pilsēta”.

Valmierieši Neonillu ir iepazinuši gan Galerijas Laipa rīkoto plenēru laikā (2013., 2015., 2016., 2018.gadā), gan dažādu grupu izstāžu laikā. Neonilla uzrunā ar dabisko vieglumu, patiesumu un caurspīdīgi veidoto gleznojumu. "Manos darbos viss ir no dabas. Daudz balstos uz savu redzi, izjūtu un arī zināšanām. Ir daudz domāts, bet nav nekas izdomāts," Neonilla Medvedeva.

Izstādē “Pilsēta” apvienoti darbi no Valmieras, Raunas, Parīzes, Florences... dažādās pilsētas ainavas atklāj īpatnējo Neonillas rokrakstu glezniecībā. Viņas otas triepieni pārvērš Valmieras Stacijas ielu romantiskā franču ainavā, naksnīgajai Florencei piešķirot dūmakaini piesātinātu tonalitāti, romantiku pat pilsētas centra ezeriņā...

“Neonillas darbu priekšā pārņem sajūta, ko viņa pati visprecīzāk formulējusi, teikdama, ka tajos daudz ir domāts, bet nekas nav sadomāts. Skrupuloza realitātes pētīšana vienmēr bijusi viņas darbu pamats. Jau studiju laikā Latvijas Mākslas akadēmijā Neonillas filigrānajam zīmēšanas stilam piemita dekadentisks spriegums, kas padarīja viņas rokrakstu tik īpašu un atpazīstamu,” atzīst Eduards Dorofejevs.

"Latvijas laikmetīgajā mākslā Neonillas Medvedevas mākslinieciskais rokraksts ieguvis savu atpazīstamību jau no pirmajām izstādēm. Balstoties uz akadēmisku zīmējumu ar tušu un ogli, un strādājot, galvenokārt, portreta žanrā klasiskajā glezniecības tehnikā uz audekla ar eļļu, Neonillai izdevies savienot pagātni un kultūras pirmtēlus ar mūsdienu cilvēka sajūtām. Pati Neonilla tajā ir kā savienojošais posms, vienlaicīgi atrodoties gan pagātnē, gan šodienā; arī viņas modeļi – šodienas cilvēki, aizved skatītāju citādā laikā.

Neonillas Medvedevas darbos apvienojas smalka tonālā glezniecība un "vrubelisks" zīmējums," raksta mākslas zinātniece Ilze Žeivate.

Neonilla Medvedeva dzimusi 1987. gada 17.februārī. 2009.gadā ieguvusi Latvijas Mākslas Akadēmija (LMA) Glezniecības nodaļa, Bakalaura grādu, vienu gadu studējusi Erasmus Programmas ietvaros Aristoteļa Universitātē Thessaloniki, Grieķijā, bet 2011.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas Akadēmija (LMA) Glezniecības nodaļa Maģistratūras figurālās meistardarbnīcas programmu.

2008.gadā saņēmusi Borisa Bērziņa stipendiju zīmēšanā, SEB Stipendija Glezniecībā, balvu Couvent des Récollets de Paris. Mākslas rezidence Parīzē, 2009.gadā saņēmusi Linkopings Rotarianers Konstforening Artsocieti stipendiju un iespēju organizēt personālizstādi Zviedrijā, 2011.gadā - ABLV Charitable Foundation balvu par maģistra diplomdarbu ‘’Būtības alegorija’’.

Nozīmīgākās personalizstādes 2010.gadā - Genesis Quality Hotel Ekoxen Linköping, Zviedrija, 2011.gadā - Η Αλληγορία της Πραγματικότητας Καραολή / Δημητρίου 24, Thessaloniki, Grieķija, 2013.gadā - „Laika saspēle” un 2015.gadā - "Rīgas tēli", Māksla XO galerija, Rīga, Latvija.

Papildus informācija:

Karlīne Cercina