Bibliotēkā Zigmunda Šņores akvareļu izstāde

 

Valmieras integrētajā bibliotēkā no šī gada 3.februāra līdz 30.martam apskatāma Zigmunda Šņores akvareļu izstāde.

Zigmunds Šņore dzimis 1942.gadā. Z. Šņore izstādēs piedalās no 1969. gada. Mākslinieku savienības biedrs kopš 1995. gada. Darbi ir privātkolekcijās Latvijā, ASV, Zviedrijā, Austrālijā, Vācijā u.c. 2001. gadā piedalījies 2. Internacionālās biennāles «Neues AQUARELL» izstādē Vācijā. 2010. gadā iegūta 1. vieta mākslas galerijas «Laipa» rīkotajā konkursā «Ainava 2010». 2008. gadā akvareli «Reiz bija» no ikgadējās Starptautiskās jūras ainavu izstādes «Marina iegādājās Jūrmalas pilsētas muzejs.

Bērnības un jaunības gadus mākslinieks vadījis Jūrmalā, Dzintaros, un laikam vēja aukas, kaiju klaigas, viļņu šalkas un saules gaismas siltumu viņš sasmēlies visam mūžam.

Zigmunda Šņores un viņa mākslas raksturojumam vispiemērotākais vārds ir «lirika». Viņa darbos mēdz gan parādīties arī kādas dramatiskākas krāsu noskaņas tumšu mākoņu vai naksnīgu noskaņu veidā, bet pamatā tā ir «dzeja», nevis «drāma».

„Nejaušība ir viena no akvareļtehnikas iezīmēm. Bet cita lieta ir nejaušības organizēt. Nejaušības organizēt dzīvē ir tas pats, kas uzgleznot labu akvareli.” teicis Kurts Fridrihsons.

Akvareļglezniecība pieprasa sava veida prasmes, pacietību, vieglumu un reizē precizitāti. Ja reiz ota ir skārusi papīru, tad labot var tikai ūdens šalts. Taču ar savu rotaļīgumu un virtuozi vieglo plūdumu akvarelis ir mākslas medijs, ko vislabprātāk atzīst mākslas baudītāji un visbiežāk meklē galeriju izstāžu zālēs.

Papildus informācija:

Karlīne Cercina

mob.26169449

[email protected]