Brīnišķīgais ceļojums ar grāmatām vasarā

 

Dodies brīnišķīgos piedzīvojumos, ceļojot grāmatu pasaulē! Valmieras integrētās bibliotēkas 1.stāvā Tevi sagaidīs grāmatu izstāde, kas stāsta par Latviju, tuvākām un tālākām ārzemēm, citām kultūrām, tradīcijām un atklājumiem. Ceļojumu grāmatas izklaidē, izglīto, sniedz idejas vēl neatklātiem jauniem ceļiem. Gaidīsim visus - gan tos, kuri parasti ceļo vienmēr un visur, gan tos, kuri vēlas pabarot savu zinātkāri un iztēli.

 

Grāmatas izsniedzam līdzi uz mājām. Mazam ieskatam:

Nezināmā Latvija : ūdeņi, klintis, akmeņi, koki un alas - vairāk nekā 70 dabas brīnumu

 

Guntis Eniņš

 

Šī grāmata ir ne tikai ceļvedis tūristiem, bet arī ceļvedis domāšanā un meklēšanā, ceļvedis Latvijas saprašanā, izprašanā, novērtēšanā, ceļvedis Latvijas mīlestībā. Mūsu zemē mīt ne vien peldošas salas, bet arī Eiropā resnākais kadiķis, Baltijā vislielākā ala, dižākā liepa, dziļākais un salām bagātākais ezers un vēl, un vēl...

 

Eksemplāri bibliotēkā

Ceļojumu čemodāns : aizraujoši ceļojumi kopā ar žurnālu "Čemodāns" 

 

Saturs : Eksotiski ceļojumi. Piedzīvojumu ceļojumi. Eiropas skaistākās pilsētas. Idejas neparastiem ceļojumiem

 

Eksemplāri bibliotēkā

Harolda Fraja neticamais svētceļojums : romāns

 

Reičela Džoisa

 

Pensionārs Harolds Frajs dzīvo kādā Anglijas ciematā kopā ar savu sievu Morīnu, kuru kaitina pilnīgi viss, ko Harolds dara. Visas dienas līdzinās cita citai, līdz kādu rītu pa pastu pienāk vēstule, kas adresēta Haroldam...

 

Eksemplāri bibliotēkā

Trīs vīri laivā : (nemaz nerunājot par suni) 

 

Džeroms K. Džeroms

 

Darbs iecerēts kā ceļojuma apraksts par laivas braucienu pa Temzu, kurā dodas trīs garlaicības mākti angļu džentlmeņi un suns vārdā Montmorensijs. Taču romāna galvenā vērtība ir humorpilns, ironisks un dzīvespriecīgs tālaika angļu sabiedrības raksturojums.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Aku-Aku : Lieldienu salas noslēpums

 

Tūrs Heijerdāls

 

Norvēģis T.Heijerdāls ir viens no slavenākajiem 20.gadsimta etnogrāfiem un ceļotājiem. Viņa jūrasbraucieni ar "Kon-Tiki", "Ra I", "Ra II" un "Tigris" ir devuši ievērojamu ieguldījumu pasaules kultūras noslēpumu kliedēšanā un aprakstīti grāmatās. T.Heijerdāls grāmatā cenšas atrisināt Lieldienu salas grandiozo akmens skulptūru noslēpumu. Grāmata sagatavota pēc1959.gada izdevuma.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Latvija, Lietuva un Igaunija : ceļvedis

 

Nacionālie parki, pilis, tautas mūzika, kūrorti, daba, dzintars, dievnami, arhitektūra, muzeji.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Mana Parīze

 

Rita Kadiķe-Skadiņa

 

Ceļvedī, kas bagātīgi ilustrēts ar autores uzņemtiem Parīzes fotoattēliem, atrodami interesanti fakti no pilsētas vēstures un kultūras dzīves. Raksturota katra Parīzes rajona savdabība, parīziešu dzīvesstils un tradīcijas. Ceļvedī sniegts ieskats Parīzes vēstures notikumos un ziņas par ievērojamākajām personībām, kuru darbība saistīta ar Parīzi un Franciju. Autore piedāvā neskaitāmus maršrutus pilsētas apskatei, aprakstot ievērojamākās celtnes, laukumus un muzejus, ko katrā pilsētas daļā būtu vērts apmeklēt.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Lielākais brīnums

 

Tomass Glaviničs

 

 

Jonass uzaug sava labākā drauga Vernera mājās, pie viņa vectēva Piko, kura spēkos ir gandrīz viss un kurš māca zēniem dzīves gudrības. Vēlāk Jonass sāk klejot pa pasauli, taču nekur nerod mieru un negūst gandarījumu pat no vispārgalvīgākajām dēkām, līdz iepazīstas ar Mariju. Tā ir maģiska satikšanās ar mūža mīlestību. Taču seko krass likteņa pavērsiens, pēc kura Jonass nolemj piedalīties ekspedīcijā uz Everesta virsotni, likdams uz spēles dzīvību.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Kultūrnieze : "Diena" (1997-2007) : [sleju izlase]

 

Normunds Naumanis

 

N. Naumanis sleju izlasē ar apbrīnojamu inteliģenci un ne mazāk asu skatījumu uz dažādām kultūras un politiskām parādībām fiksē savas "kultūrniezes" mirkļus laikposmā no 1997. līdz 2007. gadam. Autors aicina lasītājus līdzdomāt, rakties sava intelekta dzīlēs, meklējot, ko papildināt vai ko likt pretī. Viņa aplūkoto jautājumu spektrs ir plašs – aktuālākie notikumi Latvijā un pasaulē, iespaidi un kritika par teātri, kino, arhitektūru, mākslu, literatūru un visdažādākajām marginālām, tomēr arī ne mazāk būtiskām kultūras un sociālām parādībām. Turklāt viņa skatījums ir dziļš, intriģējošs un pārdomas rosinošs.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Piecas nedēļas gaisa balonā : trīs angļu ceļojums Āfrikā

 

Žils Verns

 

Doktors Samuels Fergusons kopā ar draugu Ričardu Kenediju un kalpu Džo dodas ceļojumā pa Āfriku izmantojot ar ūdeņradi piepildītu gaisa balonu. Pateicotie Fergusona izgudrotajam mehānismam nav jāizlaiž no balona ūdeņradis un jāizmet balasts, tāpēc ar balonu var ceļot ļoti tālu un ilgi. Aprakstīti dažadi aizraujoši piedzīvojumi austrumu un centrālajā Āfrikā, Sahārā, Viktorijas un Čada ezerā.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Latgales pēdējie mohikāņi

 

Elīna Kursīte

 

Grāmata "Latgales pēdējie mohikāņi" ir turpinājums 2016. gadā izdotajai grāmatai "Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi". Mohikāņi kādreiz bija liela indiāņu cilšu apvienība Ziemeļamerikā. 17. gs. sākumā viņu bija vēl 35 tūkstoši, bet jau 18. gs. otrajā pusē vairs tikai ap 300 cilvēku. Rūtas Šmites stāsti un Elīnas Kursītes fotogrāfijas ir par palikušajiem - par pēdējiem mohikāņiem: vilkiem, kas sīksti turas dzimtajos ciemos, nedaudzos kaimiņus uztverot kā radus, kā nelielā bara biedrus. Cik kolorīti ir autoru ieraudzītie mohikāņi, tikpat kolorīti ir arī vietu nosaukumi, kur viņi dzīvo.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Pokaiņi

 

Arnolds Auziņš

 

A. Auziņš par Pokaiņiem ir izlasījis visu, kas par tiem rakstīts, aptaujājis aculieciniekus, dod vārdu cildinātājiem un skeptiķiem, un arī pats uz savas ādas izjutis teiksmainā meža un akmeņu iedarbību. Grāmata stāsta gan par senatni, par teiksmām un faktiem, kas vijas ap Pokaiņiem, gan arī par to, kas šobrīd notiek šajā noslēpumainajā un pārsteigumiem bagātajā apvidū.

 

Eksemplāri bibliotēkā