Digitālā nedēļa Valmieras integrētajā bibliotēkā!

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2018. gadā no 19. līdz 23. martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital week 2018 ietvaros. Latvijā Digitālā nedēļa notiek jau 9 reizi (Agrākais nosaukums – E-prasmju nedēļa). 2017. gadā E-prasmju nedēļas laikā visā Latvijā tika organizēti 638 digitālajām prasmēm veltīti pasākumi, kuros piedalījās vairāk kā 24 000 iedzīvotāju. 2018. gada Digitālā nedēļa Latvijā paredz šādas galvenās tēmas: Viedvalsts un digitālās prasmes; Digitālo pakalpojumu izmantošana; Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam jauniešiem; Drošība un pārliecība digitālajā vidē; Kritiskā domāšana un mediju pratība; Digitālās prasmes un mūžizglītība; Digitālās prasmes IKT profesionāliem. Digitālās nedēļas ietvaros tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs http://eprasmes.lv/tiesraides/ , gan arī pasākumi, kas notiks visās Latvijas skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos. ŠEIT http://eprasmes.lv/ Jūs varēsiet atrast informāciju par visām centralizēti pieejamām tiešraidēm un testiem.

Īpaši aicinām iepazīties ar Valmieras integrētas bibliotēkas piedāvājumu. Digitālas nedēļas laikā, 19., 20., 21., 23. un 24. martā, laikā no plkst.10.00 līdz 18.00 jebkuram ir iespēja pieteikties uz mūsu nodarbībām.

Lūgums pieteikties vismaz 2 dienas iepriekš, zvanot pa t.64250838 vai rakstot [email protected], [email protected]

Digitālā nedēļa Valmieras integrētajā bibliotēkā

Pasākuma nosaukums

Pasākuma apraksts

Konsultācijas par VID ienākumu deklarāciju aizpildīšanu.

Konsultācija un praktiskā palīdzība ar dokumentu skenēšanu, pievienošanu un noformēšanu.

Bibliotēka tur, kur esi tu

I. daļa. Valmieras integrētās bibliotēkas (VIB) attālinātie pakalpojumi

Konsultācijas un praktiskās nodarbības par Valmieras integrētās bibliotēkas e-pakalpojumiem. Elektroniskais katalogs un grāmatu un filmu elektroniskā pasūtīšana, rezervēšana un pagarināšana internetā.

Bibliotēka tur, kur esi tu

II. daļa. VIB un LNB

Latvijas Nacionālās bibliotēkas piedāvātie e-pakalpojumi. LNB Digitālās bibliotēkas kolekcijas. Nacionālā Analītikas datubāze*. Grāmatu un elektronisko rakstu pasūtīšanas iespējas no LNB.

*Nacionālā Analītikas datubāze - datu arhīvs, kas satur informāciju par rakstiem Latvijas presē no 1950.gada līdz mūsdienām, kā arī ārzemju preses izdevumiem, kuros rakstīts par Latviju un latviešiem. LNB Analītikas datubāze ierakstu skaits aptver vairāk nekā 3 miljonus rakstu.

Gribu lasīt e-grāmatas!

Prezentācija un praktiskā nodarbība. Iespēja nākt ar savu planšetdatoru, e-lasītāju vai izmantot bibliotēkas ierīces.

Visi laikraksti – tavās rokās

Par rakstu meklēšanu Latvijā izdotajos laikrakstos un žurnālos. Lursoft laikrakstu bibliotēka. LNB Analītikas DB. Elektronisko rakstu pasūtīšanas iespējas no LNB.

Mācies mājās!

Par attālināto piekļuvi bibliotēkas abonētajām datubāzēm EBSCO Host, Letonika, Britannica Online Library Edition un citiem ārpus bibliotēkas pieejamiem resursiem.

Atrodi savu īsto

Atrodi savu īsto grāmatu. Kā meklēt jaunāko un interesantāko daiļliteratūru (un ne tikai) mūsu e-katalogā un labāk orientēties mūsu bibliotēkas mājas lapā.

Datu bāzes akadēmiskajam atbalstam

Darbs ar Vidzemes Augstskolas datu bāzēm: EBSCO, ScienceDirect , SCOPUS. Citi VIB resursi.

Novadpētniecība - digitāli

Digitālā novadpētniecība: Digitālās laikrakstu bibliotēkas un datu bāzes. Lursoft laikrakstu bibliotēka. Valmieras novadā no 1825.-1940.gadam iznākušo periodisko izdevumu pilnu tekstu datu bāze.

Lasi ar lupu, ja grūti lasīt ar brillēm

Ja zināt, ka kādam redzes dēļ ir kļuvis grūti lasīt tekstus pat ar brillēm, atvediet viņu uz bibliotēku izmēģināt TOPAZ videolupu un telelupas.

Virtuālie piedzīvojumi

Oculus Rift virtuālās realitātes brilles sniedz nebijušas sajūtas traucoties lejup pa atrakciju kalniņu, ložņājot pa koku galotnēm un skatoties multfilmas ar iemīļotiem tēliem. Nāc un izbaudi virtuālos piedzīvojumus!

Pasākumu plāns PDF formātā.