Dzejniekam, rakstniekam, dziesminiekam Andrim Akmentiņam - 50!

16.septembrī mūsu novadnieks - dzejnieks, rakstnieks, dziesminieks, tulkotājs Andris Akmentiņš - atzīmēs godpilno piecdesmito jubileju.

Svinēsim un lasīsim dzeju!

1. Spēka meklēšana : [dzeja] / Andris Akmentiņš. Proza / Aleksandrs Hels, 1993.

Eksemplāri bibliotēkā

2. Siltāks kā asara : trīs skumji stāsti / Andris Akmentiņš, 2000.

Eksemplāri bibliotēkā

3. Māja : [dzejoļi] / Andris Akmentiņš, 1992.

Eksemplāri bibliotēkā

4. Maigi gari rīti : [dzeja] / Andris Akmentiņš, 2002.

Eksemplāri bibliotēkā

5. Zemeņu blūzs : dzejas izlase / Andris Akmentiņš, 2011.

Krājumā rodami gan dzejoļi no iepriekšējiem krājumiem “Māja” (1992), “Spēka meklēšana” (1993) un “maigi gari rīti” (2002), gan vēl nepublicēti dzejoļi. Grāmatai “Zemeņu blūzs” ir piecas nodaļas, kuras citu no citas šķir atvērumi ar Dzejas dienu pasākumos un grupas A.K.C. koncertos iecienītām Andra Akmentiņa dziesmām. Šoreiz krājumā publicēti gan dziesmu teksti, gan arī ģitāras akordi un to grafiskie attēli.

Eksemplāri bibliotēkā

Skolotāji : romāns / Andris Akmentiņš, 2018.

Andra Akmentiņa romāns “Skolotāji” noslēdz izdevniecība “Dienas Grāmata” 13 grāmatu ciklu “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Sērijas pēdējais romāns atskatās uz pagājušā gadsimta 50. un 60. gadiem jeb tā saukto Hruščova laikmetu, kurā dzīvo un strādā vienkārši cilvēki, vienkārši skolotāji.