Evijas Žores fotogrāfiju izstāde "Soļosim dabā!"

 

Esmu Evija Žore. Daži mani varētu pazīt ar uzvārdu Cakare. Esmu dzimusi Valmierā Valmieras Stikla šķiedras rūpnīcas darbinieku ģimenē.

Ģimenē māksla tika augstu vērtēta. Mums bija grāmatas par mākslu, lasīšanai tika pasūtīts žurnāls Māksla, laikraksts Literatūra un māksla. Mamma šuva, adīja, tamborēja, abi ar brāli mācījāmies Valmieras bērnu mākslas skolā, tētis spēlēja ģitāru un fotografēja.

Pēc profesijas esmu inženierekonomikas maģistrs, pabeidzu Rīgas Tehnisko universitāti, tomēr dziļi sirdī jūtos māksliniece. Skolas laikā dziedāju skolas korī, koklēju ansamblī „Zīlīte”, pabeidzu Valmieras bērnu mākslas skolu un zīmējot jutos labi, ļoti padevās rasēšana. Tobrīd Valmierā vēl nebija mākslas vidusskolas, bija jādodas uz Rīgu. Tādēļ izvēlējos palikt Valmierā vidusskolas eksaktajā klasē. Pēc vidusskolas bija kluss sapnis Rīgā studēt arhitektos, bet iestājos ekonomistos. Studiju laikā mani uzrunāja muitas lietas, un 6 gadus nostrādāju VID Galvenajā muitas pārvaldē. Tolaik sāku apmeklēt zīmēšanas, gleznošanas un kompozīcijas kursus Latvijas Mākslas akadēmijā.

2006. gadā pasaulē nāca mans dēls, un es no Rīgas pārcēlos uz Valmieru. Visa uzmanība tika veltīta mājas dzīvei un dēla audzināšanai, taču būdama mājsaimniece, bet iekšēji izjutu nepieciešamību izpausties mākslā: lasīju grāmatas, adīju, gleznoju, mācījos fotografēt, izveidoju savu nelielo darbnīcu, aicināju cilvēkus pie sevis zīmēt. Valmierā mācījos pie pasniedzējas Dainas Leites, Ivetas Gudetas, Gijas Karānes, fotografēšanu apguvu pie Zigmunda Kazanovska.

2017. gadā Kristīgajā bērnu dienas centrā kā brīvprātīgā bērniem sāku mācīt zīmēt.

Interesē māksla kā ārstniecības metode – terapijas veids. Uz sevis esmu piedzīvojusi mākslas terapijas dziedniecisko brīnumu. Paldies mākslas terapeitei Laurai Danilānei par šo pieredzi!

Savās fotogrāfijās vēlos parādīt Latvijas dabas skaistumu, mudināt cilvēkus dzīvot apzinātāk, iet lēnāk, apstāties, ļauties, saskatīt un izjust. Dzīvojam Dieva radītā pasaulē, kas mūs priecē ar katru saules staru, pumpuru, ziedu. Saudzēsim mūsu dabu - mežus, parkus, dārzus, upes, ezerus un jūru. Šķirosim un pārstrādāsim atkritumus. Izmantosim dabas un mākslas dziedniecisko efektu. Soļosim dabā!

 

Fotogrāfijas pēc mini izstādes var iegādāties.

Noderēs sev un dāvanām!

Evija Žore Tālr. 24797926.