Fantāzija, spoki, šausmas, raganas rudens vakariem: GRĀMATU IZSTĀDE

 

Pie tumšo rudens vakaru omulīgā komplektiņa piedien ne tikai vilnas zeķes, klubkrēsls un karsta tēja, - ir vajadzīga arī laba grāmata, lai pašausminātos un padrebinātos!

Valmieras bibliotēkā esam sagatavojuši grāmatu izstādi, kur varēsiet atrast gan šausmas un fantāziju, gan arī literatūru, kurā tiek skaidrota cilvēku aizraušanās ar pārdabisko būtņu pasauli.

Grāmatu eksemplārus izsniedzam lasītājiem līdzi uz mājām. Ieskatam:

 

Drakula

 

Stokers, Brems

 

Romāns “Drakula” aizsākas ar gados jaunā advokāta Džonatana Hārkera ceļojumu no mietpilsoniskās Anglijas uz dūmakā tīto un spožā mēness apspīdēto Transilvāniju – grāfa Drakulas mājvietu. Juristam šis ir darījumu brauciens, ceļojums, kura laikā jāsniedz palīdzīga roka grāfam Drakulam nekustamo īpašumu lietās. Jauneklis vēl nezina, ka noslēpumainais un valdzinošais grāfs ar labajām manierēm un tik skaisto balsi padarīs viņu par cietumnieku pilī, kurā notiekošais Džonatanam Hārkeram atklās jaunu pasauli, baisu un tumšu, un tomēr vilinošu. 

 

Eksemplāri bibliotēkā

Fantāzijas tēlu enciklopēdija: no elfiem un pūķiem līdz vampīriem un burvjiem

 

Allena, Džūdija

 

Eksemplāri bibliotēkā

Krēsla

 

Meiere, Stefanija

 

,Krēsla” ir vienlaikus erotiski pulsējošs un pilnīgi nevainīgs mīlas stāsts, viens no skaistākajiem, kādus esam lasījuši. Šis ir stāsts par senām leģendām, par ģimeni, kura atšķiras no citām, un aizliegtu mīlestību, kas ir pretrunā cilvēku un dabas likumiem un tomēr lauž pasaules kārtību...

 

Eksemplāri bibliotēkā

Emīlija Dīvaine. Tumšie laiki 

 

Regers, Robs

 

Emīlija Dīvaine 13 gadus veca. Iespējams, ka viņai lemts kādreiz kļūt par Ļauno Visuma valdnieci- ja radīsies tāda vēlēšanās. Bet drīzāk viņa tāpat vien pavadīs laiku kopā ar saviem četriem melnajiem kaķiem, vai pieregulējot savu paštaisīto, tumsā spīdošo saules pulksteni, vai atklājot jaunus veidus, kā izmantot šķidro melno akmeni…piemēram: elektriskās strāvas vadīšanai, nervu sistēmas enzīmu katalizēšanai vai kukurūzas čipsu mērcei.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Latviešu tumsas stāsti : XX gadsimta sākuma ēnainākā īsproza

 

Latviešu dekadentiskāko autoru stāstu izlase. Prozas sarakstīšanas laiks iezīmē 20. gs. sākumu, kā arī 20. gadus. Stāstos autori pievēršas nāves, fantāziju, sapņu, mīlestības un iekāres tēmām.
Saturā: Krēslas stundas / Jānis Vainovskis. F; Nakts / Pāvils Gruzna. Murgs / Jānis Miķelsons. Dabas balss; Bulvāra ziediņš / Zemgaliešu Biruta. Brīnums / Eduards Cālītis. Sātana sapnis / Jānis Akuraters. Likteņa lopiņi / Augusts Baltpurviņš. Apakšzeme; Letarģija / Kārlis Skalbe. Pilsēta pie melnās upes / Edvards Vulfs. Noziegumu pilsēta / Jānis Veselis.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Septiņi : romāns jauniešiem

 

Nemiera, Linda

 

L. Nemieras (dz. Dreimanes) aizraujošais fantāzijas žanra romāns adresēts jauniešiem. Tajā atdzīvojas mīti, apkārt klaiņo dievi, varoņus izseko noslēpumainas būtnes... un tas viss notiek tepat - Rīgā. Neparasti un aizraujoši piedzīvojumi aizved draugus gan uz Igauniju, Parīzi un Vīni, gan teiksmaino Austrumu pērli Stambulu. Tomēr pasaules likteni izšķirs ne jau dievi...

 

Eksemplāri bibliotēkā

Savādā bibliotēka : pasaka

 

Murakami, Haruki

 

Ejot mājās no skolas, gados jaunais lasītājs aizdomājas par nodokļu iekasēšanas sistēmu Osmaņu-turku impērijā. Tāpēc viņš iegriežas līdzās esošajā pilsētas bibliotēkā, lai noskaidrotu, vai šādas grāmatas tur ir atrodamas. Tā ir viņa pirmā pieļautā kļūda. Ērmīga izskata vecs vīrs viņu aizved uz īpašu lasītavu, kas paslēpta labirintā zem bibliotēkas, jo viņa pieprasītās grāmatas netiek izsniegtas lasīšanai mājās. Zēns attopas ieslodzīts cietumā kopā ar Aituvīru, kurš gatavo ļoti garšīgus virtuļus, un skaistu meiteni, kura sarunājas ar žestiem. Zēna mamma, visticamāk, ir pagatavojusi vakariņas un gaida viņu mājās, un uztraucas par to, kāpēc viņš kavējas. Vecais, ērmīgais vīrs šķiet ļoti bīstams, jo viņam garšo mazu zēnu smadzenes. Kā lai izbēg no turienes?

 

Eksemplāri bibliotēkā

Tumsas kreisā roka

 

Le Gvina, Ursula K.

 

Nonācis uz planētas Ziema, starpplanētu savienības Ekumēnes sūtnis Dženli Ai sastopas ar citādo: ledus laikmeta pasauli, klusuma kultūru, cilvēkiem, kas sevī apvieno kā sievišķo, tā vīrišķo sākumu. Viņa ceļš ved no karaļnama līdz koncentrācijas nometnei un tālāk – pāri ledājiem divvientulībā; viņa dzīvības glābējs Estravens tiek saukts par nodevēju.Vai patiesību ir iespējams nosaukt vārdos? Vai pastāv vispārcilvēciska mīlestība? Kā skan jautājumi, uz kuriem nav iespējams atbildēt? Kāda ir sajūta puteņa viducī? Vai iespējama gaisma bez tumsas? Ar šiem un daudziem citiem jautājumiem sastopas Dženli, Estravens un lasītājs kopīgā ceļojumā uz brīvību un dziļāku sevis un citādā izpratni.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Monstri un metaforas : ieskats šausmu literatūras pasaulē 

 

Simsone, Bārbala

 

"Monstri un metaforas: ieskats šausmu literatūras pasaulē" - pirmais pētījums, kas veltīts šausmu žanra izpētei pasaules un latviešu literatūrā. Pētījums ir unikāls, jo aplūko literatūras tradīciju, kas Latvijā akadēmiskā līmenī praktiski nav pētīta. Noderīga lasāmviela gan humanitāro zinātņu studentiem, gan ikvienam literatūras interesentam.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Mirdzums

 

Kings, Stīvens

 

Viesnīca "Overlook" ir izslavēta kā visskaistākā atpūtas vieta pasaulē. Tomēr Džeks Toranss, jaunais viesnīcas ziemas uzraugs, viņa sieva Vendija un piecgadīgais dēls Denijs ierauga ko vairāk par spožumu...

 

Eksemplāri bibliotēkā

Nodevīgā sirds : īsprozas izlase

 

Po, Edgars Allans

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Raksta titulbildes autors: Herlufs Bidstrups