GRĀMATA VASARAI!

 

Lasītāju ērtībām esam izveidojuši vasarīgu grāmatu izlasi bibliotēkas 1.stāvā. Nāc pēc iedvesmas!

 

Papīra sapņi

 

Rūta Šepetis

 

Ir 1950. gads. Ņūorleānas franču kvartāls glabā daudzus noslēpumus. Kādā istabiņā virs grāmatveikala mīt Džosija Morēna, kura būtu parasta jauna meitene, ja vien ... viņa nebūtu vietējā bordeļa prostitūtas meita. Tāpēc viņas dzīve nav nedz parasta, nedz vienkārša. Džosija vēlas kaut ko vairāk, nekā spēj sniegt šī pilsēta, un lolo sapņus par šķietami pašsaprotamām lietām - izglītību, draudzību un mīlestību. Pilsētā tiek nogalināts kāds vīrietis. Un Džosijai jāpieņem lēmumi, kas ietekmēs viņas likteni.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Pāri citroniem : Optimists Andalūzijā : ceļojuma apraksts

 

Kriss Stjuarts 

 

 Paļaujoties uz gadījumu un instinktu, nevis uz veselo saprātu, Kriss Andalūzijā iegādājas saimniecību “El Valero”. Pēc visai spontānā pirkuma viņš nejūtas īsti drošs, vai sieva būs tikpat lielā sajūsmā kā viņš. Māja atrodas nomaļā vietā, otrā upes krastā, uz kuru ved aizdomīgs tilts visai sabrukušā stāvoklī, turklāt iepriekšējais saimnieks katru mīļu dienu sūrojas, ka māju pārdevis par grašiem un vēl negrasās tik ātri izvākties. Un kur nu vēl skorpioni, čūskas un visādi citādi mošķi, no kuriem sievietes parasti baidās. Tomēr atpakaļceļa vairs nav, ir jāsāk saimniekot.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Vīrs, vārdā Ūve

 

Frēdriks Bakmans

 

Frēdrika Bakmana romāns par pikto vīru vienlaikus ir daudziem atpazīstamu smieklīgu situāciju virkne un stāsts par cilvēku, kura tiešums un godīgums ne visiem ir pa prātam. Autors gan izklaidē, gan pamanās pastāstīt daudz svarīgu un būtisku lietu par mums un mūsu šodienu.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Leišmalīte

 

Imants Ziedonis, Rimants Ziedonis 

 

I. Ziedonis uzrakstījis vēl vienu "Kurzemīti". Trešo. Ejot pa pierobežas pagastiem no jūras līdz pat Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas robežu sadures punktam. Tā visa taču ir bijusī Kurzemes hercogiste. Grāmatā ir daudz vēsturisku un literāru citējumu, izcilu vēsturisko novadnieku piemirstās klātbūtnes. R. Ziedonis grāmatu turpināja laikā no 2010. līdz 2011. gadam un pabeidza. Grāmata noderēs arī pavisam praktiski - cilvēkiem, draugiem, ģimenēm, kas vēlas apceļot Leišmali.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Izsauciet vecmāti! : patiess stāsts par 20. gadsimta 50. gadu Londonas Īstendu

 

Dženifere Vorsa

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Dita iziet dzīvē

 

Mudīte Šneidere 

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Gaisma okeānā

 

M.L. Stedmena

 

Toms Šērborns, atgriezies no Pirmā pasaules karā pieredzētajām šausmām, ir kļuvis par bākas uzraugu un apmeties dzīvot uz Jānusa klints - vientuļas saliņas pusdienas brauciena attālumā no Austrālijas krastiem. Kopā ar Tomu ir viņa jaunā un mīlošā sieva Izabella. Kad viļņi izskalo krastā laivu ar raudošu zīdaini, Toms un Izabella nolemj klausīt sidsbalsij un uzaudzināt bērnu kā savējo. Pēc kāda laika ģimene ierodas uz sauszemes apciemot radus un negaidīti uzzina par nesenu traģisku notikumu, kura sekas dažiem sāp vēl joprojām. 

 

Eksemplāri bibliotēkā

Simt soļu ceļojums

 

Ričards K. Moraišs

 

Gards kulinārijas piedzīvojums, kas iesākas Bombejas pludmalēs un aizved lasītāju līdz Parīzes augstākās pavārmākslas virsotnēm. Valdzinošs un patiess baudījums. Lielisks romāns, spilgts un dziļi personisks, ar izcilu piegaršu, sekojot pa pēdām ceļojumam no virtuves virtuvē un no kultūras kultūrā. 

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Labu apetīti! : ceļojums pa Franciju ar nazi, dakšiņu un korķviļķi

 

Pīters Meils

 

Autors iepazīstina lasītāju ar franču kulinārijas kalendāru, ļaujot izjust tā tradīciju, svētku un gadatirgus neatkārtojamo gaisotni un garšu bagātību.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Kurzeme ...francūža acīm

 

Žans Pols Kofmans

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Ardievu, Vīne - sveika, Parīze!

 

Zuzanna Kubelka 

 

Aizraujošs, ironisks un patiess romāns par postošo kaisli, mīlestības visspēcību, meliem un cerību.

 

Eksemplāri bibliotēkā 

 

 

Bērnības atmiņas : Lauku jaunajā muižā (1903-1918)

 

Elza Roze 

 

Šajās atmiņās Elza Roze (dzimusi Ķilda, 1905-1997) attēlo notikumus pirms simts gadiem Jaunajā muižā. Vēlāk arī Struteles Vecvagaros un skolā. Bērnības atmiņas rakstītas apmēram septiņdesmit gadu vecumā. Tas ir ļoti vērtīgs, dokumentāls materiāls, jo ataino, kāda bija dzīve Jaunajā muižā tajos laikos. Tātad arī, kā Pirmā pasaules kara notikumi skāra muižas cilvēkus.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Stāsts par Sanmikelu

 

Aksels Munte

 

Eksemplāri bibliotēkā