Grāmatu izstāde, veltīta Pasaules Grāmatu un autortiesību dienai

No 17. aprīļa  līdz 9. maijam. Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāvā Bibliotēku nedēļas ietvaros skatāma grāmatu izstāde veltīta Pasaules Grāmatu un autortiesību dienai:  "BIBLIOTĒKA, BIBLIOTEKĀRS UN GRĀMATA LITERATŪRĀ".

Apkopoti dažādu autoru darbi, kuros raksturota bibliotēka, grāmata un priekšstati par to. Izstādē ietverti Žana Pola Sartra, Paula Bankovska, Dena Brauna, Umberto Eko, Kami Garsijas u.c. autoru darbi, kā arī grāmatas par Latvijas bibliotēkām, bibliotekāriem un grāmatu izdevējiem.

1996.gadā UNESCO     23.aprīli     pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu.

Tā ir Svētā Jura diena. Saskaņā ar kataloniešu leģendu Svētais Juris, cīnīdamies ar tumsonības un māņticības pūķi, izglāba princesi. Vietā, kur ievainotā pūķa asinis skārušas zemi, uzplaukusi sārta roze. Tāpēc arī radusies tradīcija Svētā Jura dienā dāvināt rozes un grāmatas. Saistībā ar šo skaisto leģendu un Pasaules grāmatu un autortiesību dienu Latvijas bibliotēkās radās tradīcija organizēt Bibliotēku nedēļu.