Ieskaties vasaras seriālos!

Valmieras bibliotēkā maija mēnesī iegādāti vairāki jauni, interesanti seriāli. Lūk, daži no tiem:

 

 

Uzminiet, kas pagājušajā gadā šokēja un pārsteidza francūžus! Lai cik dīvaini, tas bija stāsts par viņiem pašiem – par vēstures notikumiem, kurus franču telekanāls Canal+ seriālā “Versailles” / “Versaļa” (bibliotēkā ar nosaukumu “Версаль”, audio krievu un angļu val., bez subtitriem) nolēmis atbrīvot no tradicionālajām kostīmdrāmu klišejām. Īsumā: 1667.gadā 28 gadus vecais Francijas karalis Luijs XIV nolemj uzcelt sev iespaidīgāko pili pasaulē – Versaļu, tomēr iztukšotā valsts kase, mīlas dēkas un politiskās intrigas visu sarežģī. Cīņā par jauna vīrieša centieniem nostiprināt absolūto varu pār Franciju un saviem ienaidniekiem ikviens līdzeklis tiek atzīts par gana labu esam. Notikumu intensitāte un dramatisms “Versaļā” reizēm tiek salīdzināts pat ar populāro seriālu “Troņu spēles”. Kādi ir šie Luija XIV un viņa laikabiedru varas līkloči, skatieties un spriediet paši, garlaicīgi nebūs! Iedvesmai pirms seriāla skatīšanās: jaunas meitenes, kura dzīvo, strādā un fotografē Parīzē, skaistās bildes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piepildiet lietainos vasaras vakarus ar pasaulslavenā seriāla “Homeland” / Latvijā demonstrēts ar nosaukumu “Svešais starp savējiem” (bibliotēkā ar nosaukumu “Родина”, audio krievu val., bez subtitriem) intriģējošajiem un neparedzamajiem notikumiem! Vairākiem “Zelta Globusiem” un “Emmy” apbalvotais seriāls vēsta par jūras kājinieku seržantu Nikolasu Broudiju, kurš ticis turēts gūstā Irākā astoņus gadus un uzskatīts par bez vēsts pazudušu. Sieva vīru gaidīja, līdz zaudēja cerības un izveidoja attiecības ar vīra labāko draugu, dēls tēvu pat neatceras. Tomēr notiek neticamais - viņš tiek izglābts kādā operācijā un kā varonis atgriežas dzimtenē. Kā izrādās, nav tik vienkārši - CIP aģente Kerija Metisone izsaka aizdomas, ka Broudijs šo gadu laikā varētu būt nonācis terorisma organizāciju ietekmē un rada draudus ASV drošībai. Kam izrādīsies taisnība? Maza iepazīšanās ar seriāla spriedzes pilnajiem sākuma pavērsieniem ŠEIT.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ik pa laikam amerikāņu dzīvē atgadās notikumi, kas liek visai valstij apstāties, sekot līdzi un atcerēties piedzīvoto uz visiem laikiem. Ikviens amerikānis varēs pateikt, kur bijis, kad policija īstenoja O.J.Simpsona vajāšanu uz Losandželosas autoceļiem. Šis gadījums aizsāka diennakts aktuālo ziņu izlaidumus un iezīmēja realitātes šovu rašanos. Seriāla par Amerikas slavenākajiem noziedzniekiem “American Crime Story” / “Amerikāņu nozieguma stāsts” (bibliotēkā ar nosaukumu “Американская история преступлений”, audio krievu un angļu val., bez subtitriem) pirmās sezonas filma stāsta par 1995. gada notikumiem, kuros, vēl nesen visas valsts apjūsmots izcils sportists, O.J.Simpsons tiek turēts aizdomās par divu cilvēku slepkavību. Kaut gan pierādījumi liecina par sportista vainu, viņa draugam, advokātam, izdodas panākt sensacionāli attaisnojošu spriedumu. Jautājums paliek: ja ne Simpsons... kurš tad? Viss, protams, izrādās sarežģītāk, nekā pirmajā mirklī šķiet, filmas notikumiem sagatavoties palīdzēs raksts "Vēsture: O.Dž. Simpsona tiesas prāva".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raidsabiedrības BBC veidotā Ļeva Tolstoja episkā biogrāfiskā romāna “War and Peace” / “Karš un miers” (bibliotēkā ar nosaukumu “Война и мир”, audio krievu un angļu val.) ekranizācija ir jaunums. Stāsta par jaunu cilvēku un viņu aristokrātisko ģimeņu dzīvi, mīlestību un zaudējumiem laikā, kad Krievijā plosās karš ar Napoleonu, pirmizrāde notika šī gada janvārī un jau spējusi ieinteresēt un aizraut miljoniem televīzijas skatītāju, kā arī saņemt daudz pozitīvu atsauksmju. Latvijas skatītājiem jo īpaši aizraujoši šķitīs mēģināt ieraudzīt ainas, kas filmētas Rundāles pilī. Vairāk par sižetu, iespaidīgajiem vizuālajiem risinājumiem un filmēšanas apstākļiem varat lasīt ŠEIT, kā arī vienmēr laipni lūgti Valmieras bibliotēkā iepazīties arī ar paša autora leģendārajām grāmatām!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Labie vai sliktie? Balts vai melns? Politiku un abstraktas taisnīguma idejas šeit nemeklējiet - seriāls “Billions” / “Biljoni” (bibliotēkā ar nosaukumu “Миллиарды”, audio krievu un angļu val., bez subtitriem) piedāvā sarežģītāku skatījumu uz varas un lielas naudas pasauli pašā Ņujorkas sirdī, kur ambiciozā Volstrītas finansista Bobija Akselroda un principiālā federālā prokurora Čaka Rodsa savstarpējās sadursmes, reizēm arī slepena sadarbība, galu galā piespiež abus ietekmīgos vīrus atbildēt uz jautājumu: kāda ir varas vērtība? Šis ir viens no tiem seriāliem-izaicinājumiem, kurus nav viegli iesākt, bet, kad tā lieta aizgājusi, nonāc tādā aizrautībā, ka sāc pat nakts vidū pārdomāt sižetu un ieteikt arī citiem. Iesakām!