Izstāde: Laimīgie ziemā lasa grāmatas!

 

Grāmatas esot kā spoguļi - tajās var redzēt to, kas cilvēkā jau ir. Laimīgie ziemā lasa grāmatas. Par mīlestību, sapņiem un dzīvi...

Valmieras integrētā bibliotēka sagatavojusi grāmatu izstādi omulīgām, romantiskām ziemas noskaņām. Nāciet, izpētiet un tās, kas visvairāk uzrunā, izsniegsim jums līdzi uz mājām! 

 

5 mīlestības valodas. Grāmata vīriešiem. 

 

Gerijs Čepmens

 

Šajā grāmatā: noskaidrosiet, kādas ir mīlestības valodas; uzzināsiet, kura ir jūsu mīlestības valoda; identificēsiet, kura ir Viņas mīlestības valoda; iemācīsieties skaidri un saprotami izteikties Viņas mīlestības valodā.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Mīlasstāsti : stāstu krājums

 

Dace Rukšāne

 

"Mīlasstāsti", kā jau nosaukums norāda, ir stāsti par mīlestību. Varones ir jaunas un ne tik jaunas sievietes, kas katra savā neatkārtojamajā veidā izspēlē savu vienīgo dzīvi tā, kā šī dzīve viņām tiek likta priekšā. Katrs stāsts ir viena noslīpēta epizode, bet grāmata kopumā veido vienu veselumu - iejūtīgu, skaudru skatījumu uz sievietes emociju (bet arī ikdienas un sadzīves) pasauli mūsdienu realitātē.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Viņa un viņš : mīlestība, attiecības, sekss

 

Juris Rubenis

 

J. Rubeņa grāmata ir veltīta visiem, kas joprojām uzdrīkstas uzticēties riskantajām, iepriekš neparedzamajām, bet tik nepieciešamajām un neizbēgamajām cilvēku attiecībām. J. Rubenis grāmatā parāda, kā nezaudēt drosmi pacietīgā savstarpējo attiecību darbā.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Cilvēkam ir par maz laimes

 

Johanness Mario Zimmels

 

“Zinu, ka atvērsies bezdibeņi, kad jūs sāksiet stāstīt. Tomēr jums jāstāsta, jo man jāzina patiesība, visa patiesība.” To prokurors Paradins saka Rihardam Markam, kādreiz slavenam romānu autoram, kas tagad atrodas izmeklēšanas apcietinājumā. Un Rihards Marks stāsta – par Liliānu Lombardu, savu lielo mīlestību, par savu brāli Verneru, kas grib viņu nogalināt, par visiem cilvēkiem, kuri nesaraujami saistīti ar viņa traģisko likteni...

 

Eksemplāri bibliotēkā

Dzīvespriecīgais vakarēdiens

 

Nora Ikstena

 

Šī ir ļoti neparasta pavārgrāmata - drīzāk garšīgas iedvesmas un veldzējoša garīga ceļojuma grāmata - un ne tikai virtuves virtuoziem, bet arī tiem, kuri, bailēs izdarīt kaut ko ne tā, plītij līdz šim labprātāk metuši līkumu. N. Ikstenas stāsti par sastaptajiem virtuves dieviem un dievietēm ir kā ēdienu sastāvdaļu noklusēto proporciju slepenais kods - lasiet, uzburiet iztēlē aprakstīto maltīti, apsieniet priekšautu un ķerieties pie darba.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Ieelpo laimi un mīlestību

 

Inese Prisjolkova

 

I. Prisjolkova ir Pozitīvās domāšanas un attieksmes centra "Pavasara studija" autore, lektore un vadītāja. Grāmata ir divu sieviešu - autores un lasītājas - dziļa un patiesa saruna par to, kā mainīt savu dzīvi. Ko darīt, lai ikdienu piepildītu ar laimi, bagātību un mīlestību. Kā sakārtot savu dzīvi jomu pa jomai. Kā būt veselai un bagātai, jaunai un skaistai neatkarīgi no gadu skaita un kā būt vienkārši laimīgai.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Franču romāns

 

Frederiks Beigbeders

 

Beigbeders savā jaunajā romānā pārliecinoši rāda, ka rakstniecība ir zināms melanholijas paveids: lai rakstītu, vajag ieslēgties, aiziet no pasaules. Tas sniedz atvieglojumu, arī pārliecina, ka palikšana uz vietas var būt rezultatīva. Vienatne, visa atņemšana liek mobilizēties, atcerēties bijušo, piedzīvoto. Personīgs zaudējums ļauj iegūt vai apgūt citu pasauli.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Lieliskais Getsbijs : romāns

 

Frānsiss Skots Ficdžeralds

 

Zelta jaunatnes izpriecas, sentiments un patiesas jūtas: Džejas Getsbijs, romantiskais ciniķis, sapņotājs un kontrabandists un pie naudas upes dzimušie Dēzija un Toms Bjūkenani, ļaudis, kuriem kopš mazotnes piederējis itin viss...

 

Eksemplāri bibliotēkā

Iemīlēšanās

 

Havjers Mariass

 

Kādā Madrides kafejnīcā Marija Dolsa, kura strādā izdevniecībā, ik rītu gadiem ilgi kā apburta vēro nepazīstamu pāri – vīrieti un sievieti, viņu sajūsmina tas, cik laimīgi tie abi izskatās kopā. Marijai pāris atgādina iemīļotus romāna varoņus, viņa vēl tiem “visu to labāko” un cer, ka abu dzīve tikpat laimīgi turpināsies vienmēr. Taču “laimīgo beigu” iespēju iznīcina slepkavība – vīrieti, Migelu Desvernu, šķietami nejauši nogalina. Taču pēc kāda laika šis notikums, kas bija šķitis vienkāršs un skaidrs, atkal skar Marijas dzīvi, jo viņai izveidojas attiecības ar nogalinātā Migela labāko draugu.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Eleonora un Pārks

 

Reinbova Rouela

 

Viena mācību gada laikā norisinās divu sešpadsmitgadīgu jauniešu mīlasstāsts, pilns smagu pārbaudījumu. Viņi ir pietiekami gudri, lai zinātu, ka pirmā mīlestība gandrīz nekad nav mūžīga, tomēr gana drosmīgi un izmisuši, lai mēģinātu.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Rimtums : ko mēs iegūstam, kad kļūstam vecāki

 

Vilhelms Šmids

 

Saturs: Domas par dzīves laikiem. Izprast kļūšanu vecākam un novecošanu. Ieradumi, kas dzīvi dara vieglāku. Prieku un laimes baudīšana. Apiešanās ar sāpēm un nelaimi. Pieskaršanās, lai justu tuvumu. Mīlestība un draudzība, lai iekļautos tīklojumā. Apjēgsme, lai kļūtu gaišs un rimts. Attieksme pret nāvi, lai spētu ar to dzīvot. Pārdomas par iespējamo dzīvi pēc nāves.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Sapņu sala : stāsts par dzīvi un mīlestību Grieķijā

 

Dženifera Bārkleja

 

Kādā ziemā, kad Dženiferas Bārklejas mīlas dzīve pajūk, viņa izlemj sev pasniegt trīs dāvanas. Pirmā dāvana ir apņemšanās strādāt mazāk, otrā ir solījums neveidot jaunas attiecības. Trešā dāvana ir mēnesis mazā un mežonīgā Grieķijas salā. Šis ceļojums ir iespēja atrast citādu gandarījumu. Tādu, kas rodas, turot rokā astoņkāji. Viņa nolemj salā uzkavēties ilgāk, taču, kad dzīve sāk atgriezties ierastajās sliedēs, notiek kas ļoti dīvains...

 

Eksemplāri bibliotēkā