Izstāde par godu kinorežisora Jāņa Streiča jubilejai un daiļradei

 

Godinot kinorežisora, aktiera, rakstnieka, gleznotāja, publicista un sabiedriskā darbinieka Jāņa Streiča apaļo jubileju, Valmieras bibliotēkā apskatāma mākslinieka daiļradei veltīta izstāde: filmu videoieraksti, literārie darbi, kas kalpojuši par pamatu režisora filmu scenārijiem, Jāņa Streiča atmiņas u.c. 

Grāmatu eksemplārus izsniedzam lasītājiem.

 

Lāga dvēseļu straumei : atmiņas

 

Jānis Streičs 

 

Kinorežisora J.Streiča atmiņu grāmata par dzīves ceļā sastaptajām personām un dažādām situācijām intriģē un suģestē, tā ļauj izdzīvot veselu laikmetu Latvijas kultūrā. Grāmata ietver esejas par lieliskiem latviešu aktieriem, par skolotājiem režijas mākslā un kolēģiem, par dzejniekiem un autora bērnības tēlojumus.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Jāņa Streiča maģiskais reālisms : 22 filmas

 

Daira Āboliņa

 

Kinokritiķes D. Āboliņas grāmata ir plašākais un visaptverošākais pētījums par Latvijā populārākā kinorežisora Jāņa Streiča radošo biogrāfiju. Katrai no viņa 22 spēlfilmām veltīta atsevišķa grāmatas nodaļa, katru no tām savukārt veido D. Āboliņas eseja par filmu un saruna ar režisoru par filmas tapšanas laiku un procesu.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Limuzīns Jāņu nakts krāsā : stāsti

 

Māra Svīre

 

Eksemplāri bibliotēkā

Mans draugs - nenopietns cilvēks [videoieraksts] 

 

Arvīds Lasmanis dēļ sava principiālā rakstura nestrādā ilgi vienā darba vietā. Sievu un divus bērnus vajag pabarot, tādēļ viņš iet piehaltūrēt par kapraci. Sievasmātes vīrs Ciekurs iekārto Arvīdu darbā pie sevis — siltumtrases celtniecībā, bet arī šeit viņa raksturs neļauj sastrādāties ar kolēģiem. Intai, Arvīda sievai apnīk dzīvot komunālajā dzīvoklī, bet lai iegūtu atsevišķu dzīvokli, vajag mācēt pielāgoties priekšniecībai...

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Vecās labās... : latviešu kinoklasikas 50 spožākās pērles

 

Kristīne Matīsa

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Tu saki? : populārākie latviešu kino citāti

 

sast. Artūrs Mucenieks

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Teātris : romāns

 

Somersets Moems

 

Eksemplāri bibliotēkā