Izvēlies grāmatu vasarai un pārsteidz sevi!

 

Izvēlies grāmatu vasarai un pārsteidz sevi! Valmieras integrētā bibliotēka piedāvā plašu literatūras klāstu visai ģimenei.

Aicinām grāmatas izvēlēties un rezervēt bibliotēkas e-katalogā, izmantojot bibliotekāra piešķirto lietotāja vārdu un paroli. Rezervācija iespējama arī zvanot. Pasūtījumu saņemšana, ierodoties bibliotēkā. Grāmatas palīdzam izvēlēties arī uz vietas.

Mazam ieskatam:

Laimīgas laulības noslēpumi

 

Ketija Kellija

 

Jebkura ģimene zina, ka dzimšanas diena ir lielisks iemesls visiem beidzot satikties. Tomēr Breningenu klanam gaidāmās svinības drīzāk atgādina bumbu ar laika degli. Tā būs diena, kurā neviens vairs nespēs apvaldīt ilgi glabāto aizvainojumu un dusmas. Tā būs diena, kad katram būs jāierauga plaisas pašam savā šķietami laimīgajā dzīvē. Besa cītīgi organizē viesības, cerot saņemt jaunā vīra ģimenes atzinību par spīti tam, ka viņa pirmo sievu visi dievināja un viņa meita no visas sirds ienīst Besu. Kādēļ ir tik grūti kļūt par savējo?

 

Eksemplāri bibliotēkā

Baznīcas gailis ir valmierietis

 

Astoņās nodaļās – vēsture, daba, cilvēki, izglītība, kultūra, sports, tūrisms, uzņēmējdarbība – ir vēsturnieču Ingrīdas Zīriņas un Lienes Rokpelnes, gides un vēstures skolotājas Inetas Amoliņas, stāstnieces un bibliotekāres Agitas Lapsas apkopoti stāsti par Valmieru.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Papīra sapņi

 

Rūta Šepetis

 

Ir 1950. gads. Ņūorleānas franču kvartāls glabā daudzus noslēpumus. Kādā istabiņā virs grāmatveikala mīt Džosija Morēna, kura būtu parasta jauna meitene, ja vien ... viņa nebūtu vietējā bordeļa prostitūtas meita. Tāpēc viņas dzīve nav nedz parasta, nedz vienkārša. Džosija vēlas kaut ko vairāk, nekā spēj sniegt šī pilsēta, un lolo sapņus par šķietami pašsaprotamām lietām - izglītību, draudzību un mīlestību. Pilsētā tiek nogalināts kāds vīrietis. Un Džosijai jāpieņem lēmumi, kas ietekmēs viņas likteni.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Izglābt vasaras brīvlaiku : stāsti

 

Daina Ozoliņa

 

Skolā ir atgadījies kaut kas neiespējams! Otrā semestra sākumā direktore skolas sanāksmē pēkšņi paziņo, ka mācību gads varētu tikt pagarināts vismaz līdz jūnija vidum. Atņemt skolēniem vasaras brīvlaika labāko daļu?! Izklausās pilnīgi vājprātīgi! 6. klases skolniece Luīze ir pārliecināta, ka direktore patiesi sajukusi prātā. Arī viņas draugi Kārlis un Gustavs ir dziļi sašutuši. Trijotne ir apņēmības pilna glābt vasaras brīvlaiku!

 

Eksemplāri bibliotēkā

Pāri citroniem : Optimists Andalūzijā : ceļojuma apraksts

 

Kriss Stjuarts 

 

Paļaujoties uz gadījumu un instinktu, nevis uz veselo saprātu, Kriss Andalūzijā iegādājas saimniecību “El Valero”. Pēc visai spontānā pirkuma viņš nejūtas īsti drošs, vai sieva būs tikpat lielā sajūsmā kā viņš. Māja atrodas nomaļā vietā, otrā upes krastā, uz kuru ved aizdomīgs tilts visai sabrukušā stāvoklī, turklāt iepriekšējais saimnieks katru mīļu dienu sūrojas, ka māju pārdevis par grašiem un vēl negrasās tik ātri izvākties. Un kur nu vēl skorpioni, čūskas un visādi citādi mošķi, no kuriem sievietes parasti baidās. Tomēr atpakaļceļa vairs nav, ir jāsāk saimniekot.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Ejam ārā!

 

Judīte Drēvsa un Lillija Balcere

 

Simtiem ideju rotaļām dabā! Lai būtu interesanti spēlēties ārā, pietiek ar krāsainiem krītiņiem, auklu, kabatas nazīti un palielināmo stiklu - un, aidā, prom brīvā dabā!

 

Eksemplāri bibliotēkā

Garkājtētiņš

 

Džīna Vebstere

 

Grāmatā stāstīts par bārenīti Džerušu Aboti, kura dzīvo atradeņu namā un pēc tam mācās koledžā. Meitene vēro un iepazīst Amerikas dzīvi un cilvēkus. Kāds bagāts, nezināms labvēlis apmaksā viņai mācības koledžā. Kas gan ir šis noslēpumainais Garkājtētiņš Smits?

 

 Pieejams bibliotēkā I

 Pieejams bibliotēkā II

Vīrs, vārdā Ūve

 

Frēdriks Bakmans

 

Frēdrika Bakmana romāns par pikto vīru vienlaikus ir daudziem atpazīstamu smieklīgu situāciju virkne un stāsts par cilvēku, kura tiešums un godīgums ne visiem ir pa prātam. Autors gan izklaidē, gan pamanās pastāstīt daudz svarīgu un būtisku lietu par mums un mūsu šodienu.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Stāstiņi pieaugušiem puišiem

 

Zelda

 

Zelda KLUBĀ parādījās kā erotiska komēta. Dāma lieliskajos gados, kura nekad nebija publicējusies, pēkšņi sāka rakstīt – turklāt žanrā, kuru par vieglu nenosauksi. Tas autorus ātri iztukšo. Zelda pārsteidza: viņas intīmais Pegazs un pieredzes arsenāls ir tik daudzveidīgs, bet spēja aprakstīt dažādus tipāžus – tik radoša, ka mūsu sadarbība ilgst jau vairākus gadus. Kurš no Zeldas padomiem man palicis prātā? Esmu daudz domājis par to, kā nepalaist garām brīdi, kad sieviete diskrēti vēlas – lūdzu, neesi džentlmenis!

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Izsauciet vecmāti! : patiess stāsts par 20. gadsimta 50. gadu Londonas Īstendu

 

Dženifere Vorsa

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Uz kraujas rudzu laukā

 

Dž. D. Selindžers  

 

Stāsts par puisi vārdā Holdens Kolfīlds, kurš grib izrauties no apnicīgās skolas, no derdzīgās kopmītnes, no visas šīs dzīves “priekš kaķiem”.

 

 Pieejams bibliotēkā I

 Pieejams bibliotēkā II

Dita iziet dzīvē

 

Mudīte Šneidere

 

Cilvēka zināšanu daudzums, salīdzinot ar sentēviem, simtkāršojies. Ja cilvēces vēsturi pielīdzinātu diennaktij, tad viss, ko mēs tagad zinām, radies ceturksni pirms pusnakts. Bet cilvēka daba nav guvusi nevienu jaunu īpašību, nav arī zaudējusi. Šajā ziņā mūsu mantojums ir mūžīgs un nemainīgs. Tas nozīmē, ka tas, ko kāds piedzīvo un tad pārdzīvo, var notikt, ir noticis un notiks ar jebkuru no mums. Mainās vienīgi dažas morāles normas, cilvēka daba - ne.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Es esmu brīnumsieviete

 

Elena Beilija

 

Iedvesmojies no pasaules izcilāko sieviešu interesantajiem dzīvesstāstiem un pārsteidzošajiem sasniegumiem! Seko viņu piemēram un izmēģini arī dažādas aizraujošas nodarbes! Iztēlojies, ka tu līdzīgi Amēlijai Ērhārtai lido pāri Atlantijas okeānam, prāto par filozofiskiem jautājumiem kopā ar Hipatiju un veic aizraujošus eksperimentus kā Marija Kirī. Godini šīs izcilās sievietes un atceries, ka arī tu esi apbrīnojama!

 

Eksemplāri bibliotēkā

Zilās zāles vasara

 

Edvards van de Vendels

 

Holandiešu zēns Tiho, kurš vienmēr bijis vecāku aprūpēts un stingri pieskatīts, pēc vidusskolas eksāmeniem piesakās darbā vasaras nometnē Amerikā. Viņš cer, ka šī pārmaiņa dzīvē ļaus viņam labāk saprast pašam sevi, savas vēlmes un jūtas. Lidostā viņš satiek norvēģi Uliveru, dedzīgu futbolistu, kurš arī dodas uz to pašu nometni...

 

Eksemplāri bibliotēkā

Gaisma okeānā

 

M.L. Stedmena

 

Toms Šērborns, atgriezies no Pirmā pasaules karā pieredzētajām šausmām, ir kļuvis par bākas uzraugu un apmeties dzīvot uz Jānusa klints - vientuļas saliņas pusdienas brauciena attālumā no Austrālijas krastiem. Kopā ar Tomu ir viņa jaunā un mīlošā sieva Izabella. Kad viļņi izskalo krastā laivu ar raudošu zīdaini, Toms un Izabella nolemj klausīt sidsbalsij un uzaudzināt bērnu kā savējo. Pēc kāda laika ģimene ierodas uz sauszemes apciemot radus un negaidīti uzzina par nesenu traģisku notikumu, kura sekas dažiem sāp vēl joprojām. 

 

Eksemplāri bibliotēkā

Zemes telpa, jūras elpa : stāsti un noveles

 

Ēriks Kūlis

 

Jaunajā stāstu un noveļu krājumā “Zemes telpa, jūras elpa” autors palicis uzticīgs vienkāršajiem ļaudīm, kuru ikdiena bieži vien paliek nepamanīta lielā globālisma ēnā. Taču rakstnieka asredzīgajā skatījumā necilais vienmēr rosina uz kritiskām pārdomām gan par mūsu pagātni, gan šodienu. Patiesi pārsteidzoša ir darbu tematiskā daudzveidība, noskaņu un intonāciju palete – no viegli ironiskas līdz nesaudzīgi skarbai, no karikatūriski groteskas līdz sāpīgi traģiskai, no skumjas rezignācijas līdz šķelmīgam humoram. Rakstnieks ikviena cilvēka visparastākajās gaitās arvien saskata kaut ko ievērības cienīgu.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Simt soļu ceļojums

 

Ričards K. Moraišs

 

Gards kulinārijas piedzīvojums, kas iesākas Bombejas pludmalēs un aizved lasītāju līdz Parīzes augstākās pavārmākslas virsotnēm. Valdzinošs un patiess baudījums. Lielisks romāns, spilgts un dziļi personisks, ar izcilu piegaršu, sekojot pa pēdām ceļojumam no virtuves virtuvē un no kultūras kultūrā. 

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Klusums trokšņa laikmetā

 

Ērlings Kage

 

Norvēģu ceļotājs, grāmatu autors, kalnā kāpējs, jurists ar Kembridžas Universitātes filozofijas grādu, mākslas darbu kolekcionārs, izdevējs, arī Rolex modelis un trīs meitu tēvs Ērlings Kage ir pirmais cilvēks, kurš sasniedzis "trīs virsotnes" – Ziemeļpolu, Dienvidpolu un Everestu, pavadījis 50 dienas Antarktīdā bez jebkādas saziņas ar pasauli. Ērlinga Kages grāmata ir ļoti personiska, valdzinoša un nozīmīga grāmata, kas spēcīgi uzrunā mūsdienu lasītāju. Viņš uzdod trīs būtiskus jautājumus – kas ir klusums; kur to meklēt un kāpēc šodien klusums ir svarīgāks nekā jebkad agrāk?

 

Eksemplāri bibliotēkā

Labu apetīti! : ceļojums pa Franciju ar nazi, dakšiņu un korķviļķi

 

Pīters Meils

 

Autors iepazīstina lasītāju ar franču kulinārijas kalendāru, ļaujot izjust tā tradīciju, svētku un gadatirgus neatkārtojamo gaisotni un garšu bagātību.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Kurzeme ...francūža acīm

 

Žans Pols Kofmans

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Meistar, jo tālāk, jo trakāk! : stāsti

 

Mo Jeņs

 

Mo Jeņa krājumā apkopotie stāsti ir niecīga daļa no ķīniešu valodā publicētajiem darbiem. Stāstu varoņi ir pieticīgi, necer uz daudz labāku nākotni, taču mēģina izdzīvot. Tomēr visvairāk šajā grāmatā lasītājs novērtēs Mo Jeņa tiešo un patieso ķīniskumu, kas ļauj gūt nepastarpinātu, autentisku iespaidu par ķīniešu dzīvi un pasaules uzskatiem bez romantizācijas, ar ko bieži vien modernā rietumu pasaule apveltī Austrumus.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Ardievu, Vīne - sveika, Parīze!

 

Zuzanna Kubelka 

 

Aizraujošs, ironisks un patiess romāns par postošo kaisli, mīlestības visspēcību, meliem un cerību.

 

Eksemplāri bibliotēkā 

 

 

Bērnības atmiņas : Lauku jaunajā muižā (1903-1918)

 

Elza Roze 

 

Šajās atmiņās Elza Roze (dzimusi Ķilda, 1905-1997) attēlo notikumus pirms simts gadiem Jaunajā muižā. Vēlāk arī Struteles Vecvagaros un skolā. Bērnības atmiņas rakstītas apmēram septiņdesmit gadu vecumā. Tas ir ļoti vērtīgs, dokumentāls materiāls, jo ataino, kāda bija dzīve Jaunajā muižā tajos laikos. Tātad arī, kā Pirmā pasaules kara notikumi skāra muižas cilvēkus.

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Stāsts par Sanmikelu

 

Aksels Munte

 

Eksemplāri bibliotēkā