Jautājums: kāpēc ir ieteicams lasīt ievērojamu cilvēku biogrāfijas?

 

Atbilde: dzīve jau sen pierādījusi, ka vēsturei ir tendence atkārtoties, un, lai gan populārs ir pieņēmums, ka no citu kļūdām jau nemācās, šoreiz tomēr varētu mēģināt, tālredzīgi izpētot, kā citos apstākļos līdzīgās situācijās rīkojušās vēsturiski un visādi citādi ievērojamas personas. 

Un, protams, vislabākais iemesls, kāpēc lasīt biogrāfijas un vispār jebkādas grāmatas, ir lasītprieks. Ņem sedziņu, dodies zaļā pļavā un palasi kādu labu, iedvesmojošu dzīvesstāstu!

 

Mazs ieskats Valmieras integrētās bibliotēkas krājumā: 

 

Manu dienu grāmata : veltījums Imanta un Ilmāra piemiņai

 

Imants Jansons

 

Doma publicēt Imanta Jansona (1925-1998) dienasgrāmatu radās viņa jaunākajam brālim Ilmāram, kas tekstu jau pārrakstītā un sakārtotā veidā saņēma no Austrālijā dzīvojošā Imanta Jansona vecākā dēla Jāņa. Pēc Ilmāra Jansona aiziešanas mūžībā viņa dzīvesbiedre grāmatu izdevēja Zaiga Jansone uzņēmās dienasgrāmatas publicēšanu. Grāmata paplašināta ar Imanta meitas Mārītes atmiņām par dzīvi Anglijā un dēla Jāņa vēstījumu par galvenajiem notikumiem Austrālijas laikā, kā arī radu un draugu atmiņām, kas stāsta par viņa ciemošanās reizēm Latvijā un saitēm ar dzimteni. 

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

Liktenīgās sievietes : no Kleopatras līdz Merilinai Monro

 

Vitālijs Vulfs, Serafima Čebotara 

 

Eksemplāri bibliotēkā

 

 

Jānis Paukštello. Tintē, bet balts.

 

Līga Blaua

 

Līgas Blauas ceturtā grāmata ir par Jāni Paukštello. Aktieri, kurš uzrunā izrādēs, dziesmās, par latviešu kino klasiku kļuvušās kinofilmās. Cilvēku, kurš pirmo reizi ir tik atklāts – par dzīvi uz skatuves, par ģimeni, draugiem un partneriem, par dzīves krustcelēm, kurās bijis jāizvēlas... Patiesi un atklāti.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Kailā patiesība par biznesu : pasaulslavenā uzņēmēja piedzīvojumi

 

Ričards Brensons 

 

Eksemplāri bibliotēkā

Joko Ono : biogrāfija

 

Nikola Bardola

 

Grāmata ir ne tikai Joko Ono dzīvesstāsts, bet arī plašs apskats par tā laika mākslu, mūziku, sabiedrisko situāciju. Joko Ono 2013. gadā apritēja 80 gadu...

 

Eksemplāri bibliotēkā

Edvarda Liedskalniņa dzīves stāsts un neatminētais noslēpums

 

Andris Stavro

 

ASV Floridas pussalā pie Maiami atrodas pasaulslavens megalīts. Tā ir Koraļļu pils, kuru apmēram no 1920. līdz 1940.gadam uzcēla latvietis Edvards Liedskalniņš (1887-1951) kā veltījumu dzimtenē palikušajai līgavai. Līdz šai dienai nav zināms, kā viņš spēja izcirst un pārvietot desmitiem tonnu smagas koraļļu figūras.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Eduards Smiļģis. Trejgalv’s

 

Mudīte Šneidere

 

Mudīte Šneideres grāmata ir aizraujošs un intriģējošs biogrāfisks stāsts par izcilo režisoru un aktieri. Autore atklāj Eduarda Smiļģa dzīves un darba lappuses sākot no bērnības līdz pat mūža noslēgumam.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Brīvības vārdā : biogrāfiska apcere par Vairu Vīķi-Freibergu

 

Ausma Cimdiņa

 

Eksemplāri bibliotēkā

Rīgas balzams dvēselei : pēc televīzijas raidījuma "Balzams dvēselei" motīviem

 

Svetlana Ivaņņikova, Igors Proņins

 

Eksemplāri bibliotēkā

Mans redzējums

 

Deivids Bekhems un Toms Vats

 

Eksemplāri bibliotēkā

Koko Šanele : Apslēptā dzīve : dzīvesstāsts

 

Liza Čeinija

 

Kad viņa apgrieza īsus matus, pasaule sekoja viņas piemēram. Bižutērija, bikškostīms, mazā melnā kleitiņa ― kur mēs būtu bez Koko Šaneles? Pirmā Pasaules kara beigās kaitinošā, bet drosmīgā ārlaulībā dzimusī ceļojošā tirgotāja meita ne tikai radikāli mainīja sieviešu modi, viņa veidoja ideju par modernu sievieti.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Kārļa Zariņa burvju aplis

 

Anita Rožkalne

 

A. Rožkalnes grāmatā stāstīts par rakstnieku K. Zariņu (1889-1978), kas vairāk pazīstams kā novelists, psiholoģisko, satīrisko un vēsturisko romānu autors, taču daiļrades sākumā rakstījis arī dzeju, bet brieduma gados - lugas, un aktīvās literārās darbības laikā bijis arī cienījams literatūras vērtētājs. Viņa draugu un paziņu lokā bija daudzi ievērojamākie 20. gadsimta 20.–30. gadu rakstnieki, arī teātra cilvēki un mākslinieki. Par viņa dzīvi ilgu laiku bija zināms vairāk mīklu un leģendu nekā faktu. Grāmatā ietverti muzeju un arhīvu materiāli, atmiņās un rakstnieka vēstulēs rodamā informācija un literāro ietekmju rekonstrukcijas mēģinājums, salīdzinot K. Zariņa dienasgrāmatās, piezīmēs, viņa bibliotēkas grāmatās, kā arī apcerēs rodamos pieturpunktus. 

 

Eksemplāri bibliotēkā