Karine Paronyanc gleznu izstāde “Ilūziju dārzs”

Foto autors: Jānis Cigelskis
No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā notiks Mākslas dienas, radošās norises apvienojot tematikā “Mākslas dārzs”. Tajā starp koncertiem, izrādēm, tērpu kolekcijām, lekcijām, radošām darbnīcām un citām aktivitātēm “uzziedēs” arī vairākas izstādes.
 
 
Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4 no 31.marta būs apskatāma Karine Paronyanc gleznu izstāde “Ilūziju dārzs”. “Māksliniecei ir īpaša attieksme pret krāsu un ziemeļu zemei neraksturīgs temperaments. Armēņu un krievu gēni, “apaugļoti” ar mūsu mākslas skolas valodu, devuši lielisku rezultātu. Spilgti sarkans, zaļš, balts, rozā un zelts. Taču pamatu pamats ir ornaments. Tas ir viens no galvenajiem izteiksmes līdzekļiem un darbojas kā universāls informācijas nesējs – vispārinājums, simbols, maģija, vēsture, tilts no pagātnes uz tagadni. Karine glezno uz apdrukātiem palagiem – raksts kā mandala, iespēja abstrahēties no realitātes. Uz šāda audekla “dzīvo” viņas tēlu pasaule – kaudžu kaudzēs salikti arbūzi, mīlas, kaisles, seksa simbols. Vēderainas, ziediem apgleznotas tējkannas kā no Kustodijeva bildēm, pasaku ziedi. Pilnasinīgā saldi rūgtā dzīve, kur blakus sadzīvo citrons, asais pipars un arbūzu sēkliņa – atmiņas par saldkaisles brīdi. Šie tēli jau saistās ar jaunās mākslinieces vārdu,” raksta mākslas zinātnes maģistre Sarmīte Sīle.
 
Karines temperaments un īpatnējais glezniecības rokraksts gan iedvesmo, gan aizrauj citā pasaulē, pat kultūrā. Māksliniecei ir maģistra grāds. 2007.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, izglītojusies arī Itālijā.
 
Izstāde apmeklētājiem būs atvērta līdz 31.maijam.
 
 
 
Papildus informācija par Mākslas dienām Valmierā ŠEIT