Kinogardēžiem. Simts slavenākās 20.gs 20.-60. gadu filmas

2015.gada pavasarī bibliotēka sagatavojusi Jūsu vērtējumam lielisku filmu izlasi. Tā ļaus Jums aizceļot pagātnē un izbaudīt gan kinematogrāfa rītausmas šarmu,  gan dzīves svinēšanas kaisli 20.gs. 60.-to gadu kinolentēs. Ceram, ka kolekcija kalpos ne tikai izklaidei, bet arī kā lielisks izziņas avots visiem interesentiem un baudījums kino gardēžiem.

Kolekcijā iekļauti 20-to gadu slavenākā ekspresionisma kino mēmo filmu meistara, vācu režisora Frīdriha Vilhelma Mūrnava darbi “Tartifs”,  “Saullēkts* un “Fausts”.

Tāpat izlase dod iespēju iepazīties ar kino vēsturē vienīgā četrkārtējā Oskara balvas ieguvēja režisora Džona Forda darbiem. Kolekcijā iekļautas arī tādu ievērojamu meistaru filmas kā Akira Kurosava, Frederiko Fellini, Lourenss Olivje, Orsons Velss.

Ir vērts pieminēt, ka kolekcija dod ieskatu daudzu pasaulslavenu kinozvaigžņu aktierdarbos.  Tās ir visiem pazīstamās kinodīvas: Grēta Garbo, Marlēna Dītriha, Vivjena Lī, Merilina Monro, Dina Durbina, Širlija Templa, Džīna Lolobridžida, Ingrīda Bergmane, Džuljeta Mazīni un Rita Heivorta. Un kur nu vēl sava laika stila ikonas un vīrišķās seksualitātes elki kā Freds Astērs, Marlons Brando, Gērijs Kūpers,  Gregorijs Peks un Klārks Geibls.

Filmu nosaukumi sarakstā doti krievu valodā, bet  gandrīz katrai filmai pieejama arī oriģinālvaloda (angļu, vācu, franču, japāņu)  un subtitri angļu valodā.

Filmu saraksts pieejams šeit!

Būsim ceļabiedri šajā skaistajā un izglītojošajā kinopastaigā!