"Latvijas gada monēta 2016"

 

Ikviens tiek aicināts balsot sabiedrības aptaujā "Latvijas gada monēta 2016"

Latvija var lepoties ar savas naudas dizainu un sasniegto vairāk nekā 20 gadu laikā. Kopumā vairāk nekā 50 izcilāko Latvijas mākslinieku ir darinājuši Latvijas naudas zīmes – monētas un banknotes. Latvijas nauda ir iekļauta Latvijas Kultūras kanonā.

Latvijas Banka sadarbībā ar vairākiem partneriemno 7. aprīļa līdz 27. aprīlim rīko tradicionālo sabiedrības aptauju "Latvijas gada monēta", kas ir gada notikums Latvijas monētu mākslā. Nacionālā banka aicina ikvienu izteikt savu viedokli, kura no iepriekšējā gadā izlaistajām kolekcijas monētām uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša. Aptauja un svinīgā apbalvošana 25. maijā ir novērtējums mākslinieku veikumam un apliecinājums tam, kādas tēmas un mākslinieciskie risinājumi sabiedrībai ir vispievilcīgākie. 

2016. gadā izlaistas septiņas kolekcijas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru, vēsturi un cilvēkiem: "Pasaku monēta II. Eža kažociņš"(video stāsts), ""Baltars". Porcelāns"(video stāsts), "Nacionālais uzņēmējs"(video stāsts), "Zelta saktas. Ripsakta"(video stāsts), "Janis Rozentāls"(video stāsts), "Ziemassvētku kaujas"(video stāsts), "Zeme"(video stāsts).

Savu izvēli ikviens var izdarīt Latvijas Bankas interneta vietnē www.bank.lv/aptauja un www.draugiem.lv/latvijasbanka.

Visi aptaujas dalībnieki piedalās izlozē. Balvu fondā –  trīs katras aptaujai nominētās sudraba monētas eksemplāri un viens aptaujai nominētās zelta monētas eksemplārs.
 
Balsot par "Latvijas gada monēta 2016" varat Valmieras integrētās bibliotēkas pirmajā stāvā.