Pagarinām akciju “Bibliotēka manā dzīvē”

 

Kas gan vēl labāk spēj iedvesmot, iesaistīt un apvienot, ja ne kopējas vērtības! Bibliotēkai Valmierā ir gara un interesanta vēsture, tā visos laikos ir ieņēmusi būtisku lomu sabiedrības ikdienā, atpūtā, izglītošanās un pārmaiņu procesos, kā arī kopīgās aktivitātēs. Vairums Valmieras un apkārtnes iedzīvotāju kādā savā dzīves posmā noteikti būs bijuši bibliotēkas lasītāja godā vai kā citādi iesaistīti bibliotēku darbīgajā pasaulē. Lai saglabātu un padarītu pieejamas šīs atmiņas, laikmeta sajūtas un vizuālos materiālus arī citiem, Bibliotēku nedēļā aprīlī Valmieras integrētā bibliotēka izsludināja akciju “Bibliotēka manā dzīvē”, kas tagad tiek pagarināta līdz septembrim. 

 

Vasara ir īstais brīdis, lai mierīgi pārlūkotu savu foto un citu laika liecību arhīvu, parunātos ar radiem, draugiem, kolēģiem un pakavētos senākās vai ne tik senās atmiņās. Iespējams, atradīsiet kādu fotogrāfiju, kas uzņemta Valmieras bibliotēkā, kad tā vēl atradās Rīgas ielas 18 namā vai telpās Piensaimnieku savienības namā Rīgas ielā 27, vai citās ēkās Valmierā. Varbūt ir zināms draugs vai radinieks, kurš strādājis bibliotēkā. Ļoti iespējams, ka vētrainajos studiju gados sava tiesa laika ir pavadīta arī Valmieras integrētajā bibliotēkā. Kas zina, iespējams, labi meklējot, atrodas kāds sens foto, zīmoga nospiedums, raksta gals, dienasgrāmatas fragments, bet jūs variet pastāstīt arī kādu interesantu stāstu.

 

Ja piekritīsiet, ka jūsu vēstures liecība tiek saglabāta un ievietota Valmieras integrētās bibliotēkas Novadpētniecības kolekcijā, tad priecāsimies, ja sazināsieties ar mums līdz šī gada septembrim. Ja fotogrāfija ir digitālā formātā, tad kopā ar īsu aprakstu sūtiet uz bibliotēkas e-pastu. Arī citas fotogrāfijas un materiālus variet nobildēt un sūtīt mums. Ja apstrādei būs nepieciešams dokumenta oriģināls, bibliotēka ar jums sazināsies. Līdzīgs princips ar stāstiem - ja jūtiet sevī iedvesmu uzrakstīt, tad dariet to, bet tikpat labi varam sarunāt tikšanos, kad pulcēšanās atkal būs droša.

 

Iedvesmai aicinām ielūkoties Valmieras integrētās bibliotēkas tīmekļa vietnes novadpētniecības platformā, kur digitāli tiek atspoguļota novadpētniecības kolekcija. Šeit tiešsaistē ir pieejami laika gaitā savāktie vērtīgie  materiāli - agrāk nepublicētie dokumenti un liecības par Valmieru un tās apkaimes novadu notikumiem un personībām, kas atrodami privātpersonu un ģimeņu arhīvos, kā arī novadu bibliotēku krājumos. Cilvēku dzīvesstāsti, fotogrāfijas, dienasgrāmatas, atmiņu rokraksti, laikrakstu publikācijas tiek digitalizēti un izvietoti 12 tematiskajos šķirkļos, kuri vēsta par novadniekiem, Valmieru un apkaimes novadiem un bibliotēkas vēsturi, novada folkloru, valodas savdabību. Te atradīsiet ievērojamu daudzumu agrāk nepublicētu materiālu. Vietnes saturs regulāri tiek papildināts un pilnveidots: http://biblioteka.valmiera.lv/lv/novadpetnieciba

 

Novadpētniecības platforma kā dāvana Latvijas simtgadei tika atklāta 2018. gadā. Ar 2020.gadu platformā materiālus pievieno arī Beverīnas, Burtnieku, Naukšēnu, Kocēnu, Mazsalacas un Rūjienas novadu publiskās bibliotēkas un Valmieras muzejs. Sadarbības rezultātā šķirklī “Valmieras muzejs raksta” interesentiem ir pieejamas muzeja vēsturnieku publikācijas, materiāli no muzeja krājumiem, kā arī atsevišķu semināru videoieraksti.

 

E-pasts: [email protected]

Tālrunis: 26667919, 26664430.