Paliec mājās!

 

Neļauj aicinājumam #PaliecMājās sevi apbēdināt! Valmieras integrētā bibliotēka mudina palūkoties uz šo situāciju no iespēju puses un iemēģināt roku jaunos paradumos. DARI DIGITĀLI un atklāj, cik ērti tas ir!

Sakarā ar to, ka Latvijā līdz 12. maijam izsludināta ārkārtējā situācija COVID – 19 vīrusa dēļ, nosakot stingrus ierobežojošus pasākumus, no 13. marta Valmieras integrētā bibliotēka klātienes apmeklējumiem uz laiku ir SLĒGTA. Visi klātienes pasākumi ir atcelti, tajā skaitā lasītavas izmantošana un materiālu saņemšana un izsniegšana uz mājām, atcelti visi plānotie pasākumi, telpu rezervācija, tiek pārtraukta iespēja pasūtīt grāmatas Valmieras reģiona bibliotēku kopkatalogā.

 

Jau izsniegtajiem dokumentiem lietošanas termiņu bibliotēka pagarina automātiski. Konsultācijas, informāciju par attālināto reģistrēšanos, resursu izmantošanu un dokumentu elektronisko piegādi var saņemt, zvanot vai sūtot e-pastu [email protected].

Sīkāka informācija zvanot darba dienās no plkst. 10.00 līdz 17.00:

  • Daiļliteratūra, periodika: 64222464, 26667919
  • Nozaru un ViA mācību literatūra: 64207226, 26664430
  • E-resursi: 26665573
  • Eiropas Savienības informācija: 64281443
  • Bērnu apkalpošanas nodaļa: 64222512, 26332241
  • Kopētava: 26484400

 

Aicinām izmēģināt Valmieras integrētās bibliotēkas attālinātos pakalpojumus!

REĢISTRĒJIES ATTĀLINĀTI, lai lasītu e-grāmatas un iegūtu pieeju digitālajiem resursiem!

Aizpildi VEIDLAPU (lejuplādējams Word dokuments) un nosūtiet to uz [email protected] Ja ir iespēja, paraksti to ar drošu elektronisko parakstu. Ja e-paraksts Tev pašlaik nav pieejams, varēsi apliecināt savu identitāti pirmajā bibliotēkas klātienes apmeklējuma reizē.

Pēc aizpildītās anketas saņemšanas reģistrēsim Tevi par bibliotēkas lietotāju un nosūtīsim autorizācijas datus reģistrācijai 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā un instrukciju e-grāmatu piekļuvei. Turpmāk varēsi izmantot arī visus Valmieras integrētās bibliotēkas attālinātos pakalpojumus:

 

 

E-GRĀMATAS:

 

 

ELEKTRONISKAIS KATALOGS - iespēja pagarināt izsnieguma termiņus. Lai to izdarītu, jāpieslēdzas savam bibliotēkas lietotāja kontam, kam piekļuvi nodrošina lietotājvārds un parole (tos reģistrētam lietotājam piešķir Valmieras integrētajā bibliotēkā). Savā kontā redzēsi, kādas grāmatas pašlaik ir Tavā lietošanā un to termiņus, kā arī varēsi lūgt termiņu pagarināt (pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas tiks atjaunota arī iespēja dokumentus rezervēt).

 

 

 

DATUBĀZES ar attālinātu pieeju: Britannica Library, Letonika.lv, brīvpieejas datubāzes - skat. ŠEIT

 

 

NOVADPĒTNIECĪBAS KOLEKCIJA. Novadpētniecības platformā ievietojam un padarām tiešsaistē pieejamus laika gaitā savāktos vērtīgos materiālus - agrāk nepublicētus dokumentus un liecības par Valmieru un tās apkaimes novadiem, notikumiem un personībām, kas atrodami privātpersonu un ģimeņu arhīvos, kā arī novadu bibliotēku krājumos. 

Cilvēku dzīvesstāsti, fotogrāfijas, dienasgrāmatas, atmiņu rokraksti, avīžu raksti tiek digitalizēti un izvietoti 11 tematiskajās sadaļās: Novadnieki, Valmiera, Valmieras apkaime un novadi, Dzimtu pētniecība, Nepublicētie materiāli un rokraksti, Bibliotēkas vēsture, Valoda. Folklora. Etnogrāfija, Stāstu bibliotēka, Tautas grāmatu plaukts, Spēles un Novadpētniecības konkursi. Vietnes saturu nepārtraukti papildinām un pilnveidojam.

Kreisajā pusē ir lapas jaunumu josla, kas informē apmeklētājus par jaunākajiem papildinājumiem. Gandrīz katrai teksta un foto dokumentu kolekcijai sagatavots šķirklis ar īsu aprakstu par saturu, tā izcelsmi, tapšanas apstākļiem, autoru. Teksta dokumentiem sagatavoti tajā minēto personu saraksts, pieminētie vietvārdi. Vietnes lietotāju ērtībai pieejams arī meklēšanas logs, kurā, ievadot atslēgvārdus, ātri var atrast vajadzīgo. 

 

 

RAKSTU ELEKTRONISKA PIEGĀDE. Preses stūrītis joprojām pieejams! Rakstus no jaunākās preses varam Tev nosūtīt e-pastā! Liesma, Diena, Latvijas Avīze, Ievas virtuve, Dārza pasaule, Ir, Klubs un daudzi citi - sazinies ar mums e-pastā [email protected]lv un mēs Tev nosūtīsim rakstu vai lappusi pēc Tavas izvēles! Pārbaudi, vai žurnāls/laikraksts ir pieejams 2020.gadā abonēto žurnālu un laikrakstu sarakstā.

 

 

E-RĪKI BĒRNIEM. Izmēģini plašu un noderīgu ideju krātuvi: 

 

ViA docētāju publikācijas un studentu darbi PIEEJAMI ARĪ ELEKTRONISKI! Student, esi pieradis mērot ceļu uz Valmieras integrēto bibliotēku, lai klātienē izpētītu mapes, plauktus, sējumus un iedvesmotos no Vidzemes Augstskolas studentu darbiem? Tagad iedvesmojies no spožiem prātiem digitāli! Elektroniskajā kopkatalogā Alise https://valmiera.biblioteka.lv/Alise/lv/home.aspx ievietoti vairāk kā 500 pilna teksta ViA studentu darbu un ap 200 pilna teksta ViA docētāju publikāciju. Palīgs e-kataloga lietošanā.

 

 

Valmieras integrētās bibliotēkas darbinieki mācās attālināti. Iesakām bezmaksas vebināru “6 efektīvas metodes kā izvairīties no teksta aizmiršanas publiskās runas laikā”. Bibliotekāri šo vebināru atzīst par noderīgu savā darbā, tāpēc ar autoru atļauju dalāmies ar visiem interesentiem. Līdz 30. aprīlim bezmaksas tiek piedāvātas arī citas 3 režisora Viestura Meikšāna publiskās runas online lekcijas. Iesakām arī Zanes Daudziņas interviju par balsi, tās ietekmi uz cilvēkiem; jau minētās aktrises un lektores pirmās latviešu grāmatas par runas mākslu "Deklamācija" lasījumus, kā arī rakstu “11 ieteikumi, ko darīt pirms kāpšanas uz skatuves”. Informāciju meklē bibliotēkas mājas lapā - https://ej.uz/7bi3.

 

Iesakām arī izmantot citu organizāciju veidotos resursus: