#PaliecMājās un turpini draudzēties ar bibliotēku: ATTĀLINĀTIE PAKALPOJUMI

 

Neļauj aicinājumam #PaliecMājās sevi apbēdināt! Valmieras integrētā bibliotēka mudina palūkoties uz šo situāciju no iespēju puses un iemēģināt roku jaunos paradumos. DARI DIGITĀLI un atklāj, cik ērti tas ir!

Sakarā ar to, ka Latvijā līdz 14. aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija COVID – 19 vīrusa dēļ, nosakot stingrus ierobežojošus pasākumus, no 13. marta Valmieras integrētā bibliotēka klātienes apmeklējumiem uz laiku ir SLĒGTA. Visi klātienes pasākumi ir atcelti, tajā skaitā lasītavas izmantošana un materiālu saņemšana un izsniegšana uz mājām, atcelti visi plānotie pasākumi, telpu rezervācija, tiek pārtraukta iespēja pasūtīt grāmatas Valmieras reģiona bibliotēku kopkatalogā.

 

Jau izsniegtajiem dokumentiem, lūdzam pagarināt izsniegšanas termiņus elektroniski vai zvanot. Konsultācijas, informāciju par attālināto resursu izmantošanu un dokumentu elektronisko piegādi var saņemt zvanot vai sūtot e-pastu [email protected]

Sīkāka informācija zvanot darba dienās no plkst. 10.00 līdz 17.00:

  • Daiļliteratūra, periodika: 64222464, 26667919
  • Nozaru literatūra: 64281443, 26664430
  • ViA mācību literatūra: 64207226
  • Bērnu apkalpošanas nodaļa: 64222512, 26332241

 

Aicinām izmēģināt Valmieras integrētās bibliotēkas attālinātos pakalpojumus!

REĢISTRĒJIES ATTĀLINĀTI, lai lasītu e-grāmatas un iegūtu pieeju digitālajiem resursiem!

Aizpildi VEIDLAPU (lejuplādējams Word dokuments) un nosūtiet to uz [email protected] Ja ir iespēja, paraksti to ar drošu elektronisko parakstu. Ja e-paraksts Tev pašlaik nav pieejams, varēsi apliecināt savu identitāti pirmajā bibliotēkas klātienes apmeklējuma reizē.

Pēc aizpildītās anketas saņemšanas reģistrēsim Tevi par bibliotēkas lietotāju un nosūtīsim autorizācijas datus reģistrācijai 3td.lv e-grāmatu bibliotēkā un instrukciju e-grāmatu piekļuvei. Turpmāk varēsi izmantot arī visus Valmieras integrētās bibliotēkas attālinātos pakalpojumus:

 

 

E-GRĀMATAS:

 

 

ELEKTRONISKAIS KATALOGS - iespēja pagarināt izsnieguma termiņus. Lai to izdarītu, jāpieslēdzas savam bibliotēkas lietotāja kontam, kam piekļuvi nodrošina lietotājvārds un parole (tos reģistrētam lietotājam piešķir Valmieras integrētajā bibliotēkā). Savā kontā redzēsi, kādas grāmatas pašlaik ir Tavā lietošanā un to termiņus, kā arī varēsi lūgt termiņu pagarināt (pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas tiks atjaunota arī iespēja dokumentus rezervēt).

 

 

 

DATUBĀZES ar attālinātu pieeju: Britannica Library, Letonika.lv, Brīvpieejas datubāzes - skat. ŠEIT

 

 

NOVADPĒTNIECĪBAS KOLEKCIJANovadpētniecības platformā ievietojam un padarām tiešsaistē pieejamus laika gaitā savāktos vērtīgos materiālus - agrāk nepublicētus dokumentus un liecības par Valmieru un tās apkaimes novadiem, notikumiem un personībām, kas atrodami privātpersonu un ģimeņu arhīvos, kā arī novadu bibliotēku krājumos. 

Cilvēku dzīvesstāsti, fotogrāfijas, dienasgrāmatas, atmiņu rokraksti, avīžu raksti tiek digitalizēti un izvietoti 11 tematiskajās sadaļās: Novadnieki, Valmiera, Valmieras apkaime un novadi, Dzimtu pētniecība, Nepublicētie materiāli un rokraksti, Bibliotēkas vēsture, Valoda. Folklora. Etnogrāfija, Stāstu bibliotēka, Tautas grāmatu plaukts, Spēles un Novadpētniecības konkursi. Vietnes saturu nepārtraukti papildinām un pilnveidojam.

Kreisajā pusē ir lapas jaunumu josla, kas informē apmeklētājus par jaunākajiem papildinājumiem. Gandrīz katrai teksta un foto dokumentu kolekcijai sagatavots šķirklis ar īsu aprakstu par saturu, tā izcelsmi, tapšanas apstākļiem, autoru. Teksta dokumentiem sagatavoti tajā minēto personu saraksts, pieminētie vietvārdi. Vietnes lietotāju ērtībai pieejams arī meklēšanas logs, kurā, ievadot atslēgvārdus, ātri var atrast vajadzīgo. 

 

 

RAKSTU ELEKTRONISKA PIEGĀDE no žurnāliem un laikrakstiem - skat. 2020.gadā abonēto žurnālu un laikrakstu saraksts.

 

 

E-RĪKI BĒRNIEM. Izmēģini plašu un noderīgu ideju krātuvi: 

 

 

Iesakām arī izmantot citu organizāciju veidotos resursus: