Publiskā lekcija "Saruna par laikmetīgo /kopto/ mūziku".

Aicinām uz tikšanos ar mūzikas žurnālistu, lektoru ORESTU SILABRIEDI 2.februārī plkst. 17.30 bibliotēkas 2.stāvā.
“Saruna par laikmetīgo /kopto/ mūziku”. Ieeja bez maksas.

Kas tad ir laikmetīgā, “koptā” mūzika? Kā par to ko vairāk uzzināt?

No vienas puses-
katrs pats pašmācības ceļā varētu izzināt, lasot Oresta Silabrieža ieteikto Alesandro Bariko grāmatu “Hēgeļa dvēsele un Viskonsīnas govis. Bēgošais ģēnijs”, ko latviski izdevis apgāds “Neputns”. Grāmatu no itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere, kura atklāj, ka autors lieto vārdkopu musica colta- burtiski “koptā, kultivētā, izglītotā mūzika”- kas itāļu valodā ir gana plaši lietota. Grāmatas tulkojumā tika nolemts lietot šā vārda savienojumu- kalku- “koptā mūzika”, kas, lai arī skan neierasti, tomēr ir precīzāks par citām atbilsmēm. Grāmata pieejama Valmieras bibliotēkā.

Bet no otras puses-
Valmieras bibliotēka NPAD-2015/10290 projekta “Radošo sapņu forums bibliotēkā” ietvaros piedāvā unikālu tikšanos ar Orestu Silabriedi klātienē jau pieminētajā datumā- 2.februārī. Būs iespēja klausīties žurnālista domās par laikmetīgo /kopto/ mūziku un uzdot jautājumus.
Radio “Klasika“ personība O.Silabriedis kādā intervijā, kurā pats tika intervēts, par mūzikas ietekmi teicis: “līdzīgu pārdzīvojumu kā mūzika man var izraisīt literatūra. Jā. Zosādu, kādu asaru pie gadījuma – no labas dzejas, no negaidīta prozas mirkļa. Tas noteikti ir iespējams. Un tomēr – vārds vairāk konkretizē informāciju. Mūzikā ļoti patīkami ir tas, ka neviens te “nenosauc vārdā”. Ezeri arī krita zemē, kad tos nosauca vārdā. Mūzika tomēr spēj nekad nenolaisties līdz tam, lai to pilnībā atšifrētu. Bet te daudz kas ir atkarīgs no mūzikas pašas, no interpretācijas.
(citāts no http://www.studija.lv/?parent=1198 )

Gaidīsim jūs pasākumā!

Informāciju sagatavoja: Inese Erdmane

Valmieras bibliotēkas galvenā bibliotekāre.