Saruna par mūsdienīgo pasaules skatījumu caur senajiem rakstiem

12.aprīlī plkst.17.30 Valmieras integrētās bibliotēkas 2.stāvā notiks „Saruna par mūsdienīgo pasaules skatījumu caur senajiem rakstiem”.

Valmieras bibliotēka NPAD-2015/10290 projekta “Radošo sapņu forums bibliotēkā” ietvaros piedāvā piekto un noslēdzošo projekta  publisko lekciju.  Lektors un sarunas vadītājs - Uldis Bērziņš, tulkotājs un dzejnieks.

Uldis Bērziņš  pazīstams gan kā latviešu dzejas poētikas reformētājs 70. gados, gan virtuozs atdzejošanas meistars. Sarunas laikā viņš piedāvā ieskatīies dažos tekstos mūsdienu kultūrtelpai svarīgos senajos rakstos. Korāns, Eddas dziesmas, Bībele. Tie ir trīs lieli  pamatteksti, kuru tulkošanā savu roku pielicis U.Bērziņs  un kurus mums visiem vajadzētu zināt nosaukt vārdā. Ko tad senie raksti  varētu vēstīt 21.gadsimta cilvēkam?

Uldis Bērziņš, mēģinās  to ieskicēt sev raksturīgajā sarežģītajā vieglumā, nevēloties nevienu audzināt vai pamācīt, vien solot mūs izvadāt pa “pamatmaršrutu”.Tulkotājs cer, ka klausītāji, ja to vēlēsies, varēs paši izdarīt savus secinājumus- kas kuram vajadzīgs un derīgs.

Un, lai mēs visi varētu veiksmīgāk piedalīties pastaigā  “senie raksti –mūsdienām”, Ulža Bērziņa  ieteikums-  ieskatīties dažos tālāk nosauktajos avotos.

Piedāvātie avoti:

1. Korāns, izdevniecība Neputns,2011, tulkojis Uldis Bērziņš

·         vēlams iepazīties ar Ievadu.

2. Eddas dziesmas, izdevniecība “Jānis Roze”, 2015, tulkojis Uldis Bērziņš

·         vēlams izlasīt U. Bērziņa referātu “Bērnība bija obligāta” starptautiskajā seminārā “Tulkojot Eddas dziesmas”. Publicēts  rakstu krājumā “Jaunā Gaita” Nr.: 284.

·         varat to noklausīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas saitē: http://dom.lndb.lv/data/obj/66148.html

3. Bībele (jaunais tulkojums ar deiterokanoniskajām grāmatām),  izdevniecība “Jānis Roze”, 2012, viens no tulkotājiem Uldis Bērziņš

·         ieskatīties Ījāba grāmatā

Ījāba grāmatu lasīt iespējams arī internetā, saite: http://audiobibele.sytes.net/veca-deriba/101-ijaba-gramata/579-ijaba-gramata-1-nodala

Viss minētais līdz pasākumam jebkuram interesentam būs pieejams īpašā stendā bibliotēkas 2.stāva  “Rožu stūrītī.“

Pasākuma noslēgumā - klausītāju jautājumi un domu apmaiņa.

Visi laipni gaidīti!

Ieeja bez maksas.