Saruna par mūsdienu literatūru

Rītvakar, 15.martā pirms tikšanās ar rakstnieci Noru Ikstenu un literatūrzinātnieci Bārbalu Simsoni būs iespēja iegādāties izdevniecības "Dienas grāmata" populārākos izdevumus, tai skaitā, N. Ikstenas grāmatu "Mātes piens" un saņemt autogrāfus.

“Saruna par mūsdienu literatūru” notiks 15.martā plkst. 17.30 Valmieras Integrētās bibliotēkas 2.stāvā. Tā ir Valmieras bibliotēkas NPAD-2015/10290 projekta “Radošo sapņu forums bibliotēkā”  ceturtā publiskā lekcija.  Tikšanās laikā ar rakstnieci Noru Ikstenu un literatūrzinātnieci Bārbalu Simsoni runāsim par dzīves norisēm ap mums un mūsos.

Mūsdienu latviešu literatūras process ir aktīvs un daudzveidīgs. Mums patiešām ir daudzi rakstoši prozaiķi, dzejnieki,  dramaturgi, publicisti, kritiķi un pētnieki, kuru veikums ir gan nozīmīgs, gan  pelnījis, lai mēs savā dzīves gaitā un literatūras iepazīšanas procesā atrastu tiem  vietu un laiku. Grāmatu atvēršanas svētki, literatūrpētnieciskie semināri, konferences, tāpat dažādas tikšanās reizes, diskusijas sniedz iespēju paplašināt mūsu, kā lasītāju, redzesloku.

Pasākuma “Sarunas par mūsdienu literatūru” uzdevums būs divejāds. Tas ir  piedāvājums iepazīties gan ar jaunas literatūras kritiķes akadēmisku pētījumu ( 40 minūšu garumā), gan paredzēta tikšanās ar vienu no interesantākajām mūsdienu latviešu vidējās paaudzes rakstniecēm.

Sarunas  pirmajā  daļā iecerēts  Bārbalas Simsones akadēmiskais priekšlasījums -  ”Monstri un metaforas. Ieskats šausmu literatūras pasaulē”.  Šausmu literatūra tiešām nav tas, ko parasti lasām pirms iemigšanas, tomēr, kā saka literatūras pētniece, ”…šausmu žanrs ir arī unikāls, jo mēģina definēt un analizēt attiecības starp cilvēcisko un necilvēcisko, normālo un nenormālo, apziņu un zemapziņu, civilizāciju un mežonību…”

Vakara otrā daļa rakstītā vārda meistares Noras Ikstenas rokās. Rakstniece dalīsies pārdomās par dzīves daudzkrāsainību un rakstīšanu. Klausīsimies autores lasījumu no jaunākā rakstnieces darba “Mātes piens”.

Noslēgumā - klausītāju jautājumi un domu apmaiņa.

Visi laipni gaidīti!

Ieeja bez maksas.

 

Papildus informācija:

Bārbala Simsone veikusi vairāku literatūras žanru pētījumus, tai skaitā , arī citu  pētījumu par šobrīd aktuālu literatūras žanru  “Jauniešu fantāzijas literatūras fenomens Latvijā (2010-2013)”, skatīt: http://satori.lv/raksts/7548/Latviesu_fantazija

Nora Ikstena.Šobrīd klajā nācis Latvijas vēstures romānu sērijas “Mēs. Latvija. XX gadsimts” devītais romāns- Noras Ikstenas “Mātes piens”. Tas  aptver laika posmu no Otrā pasaules kara beigām un vēsta par triju paaudžu sieviešu likteņiem, bet vēstījuma centrā ir 20. gadsimta 70. un 80. gadi. Tā ir grāmata par dzīves un brīvības alkām. Pati rakstniece saka, ka šis ir labs finišs prozas maratonā, finišs jaunam startam. No: http://www.sabile.lv/488-2/

Par grāmatu vairāk: http://www.dgramata.lv/dg-izdotas-gramatas/dailliteratura/originalliteratura-latviesu/romani/mates-piens