Senās Indijas teksti “Upanišadas”

Ceturtdien 3.aprīlī plkst. 18.00 ciklā “Pasaules kultūrvēstures mantojums” Valmieras integrētā bibliotēka aicina uz tikšanos ar Senās Indijas filozofisko tekstu zinātāju un tulkotāju Vinaju Čaitanju. Tulkojums no angļu valodas tiks nodrošināts.

IMG_3060

Vinaja Čaitanja ir Nataradžas Guru iedibinātās Apvienoto Zinātņu Universitātes ( East-West Univeristy of Unitive Sciences) doktors, Estētikas fakultātes dekāns.
Guru Vinaja Čaitanja ir seno indiešu tekstu tulkotājs četrās valodās.  Viņa ievērojamākais darbs –  12.gs. Dienvidindijas dzejnieces Akkas Mahadevi Vačanu  „Dziesmas Šivam” atdzejojums angļu valodā izdots gan Indijā, gan Amerikas Savienotajās Valstīs Jēlas Universitātes izdevniecībā. Viņš arī daudzu publikāciju autors un lektors visaugstāko līmeņu konferencēs Indijas akadēmiskajās aprindās.

 

Ieskatam: Upanišadas ir hinduisma raksti, kuros pamatā aplūkota meditācija un filozofija, taču atrodami arī garīgu debašu pieraksti, mantras, rituālu norādījumi, jogas un meditācijas komentāri.Upanišadas ir vēdu interpretācijas, un tās sauc arī par vedāntu.Vairums speciālistu uzskata, ka agrīnās upanišadas tika pierakstītas pirms Budas laika.