Sveicam Andru Auniņu konkursa "Pagasta bibliotekārs - gaismas nesējs" uzvarētāju!

19. aprīlī Gaismas pils Ziedoņa zālē paziņoti un sveikti konkursu „Gada bibliotekārs 2015“ un „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētāji.

Latvijas Bibliotekāru biedrība un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (LNB Atbalsta biedrība) svinīgā ceremonijā un svētku noskaņās pasniedza balvas labākajiem Latvijas bibliotekāriem. Balvas tiek piešķirtas par bibliotekāru sasniegumiem, ieguldījumu, izcilību, attieksmi pret savu darbu un lasītājiem.

Konkursā „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ balvu saņēma četri bibliotekāri no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales. Balva piešķirta lauku bibliotekāriem, kuri  aktīvi darbojas savā pagastā un bibliotēkā, veido to par „mazo gaismas pili“, neaizstājamu izglītošanās un kultūras centru un mājīgu satikšanās un aktivitāšu vietu vietējiem iedzīvotājiem. Konkursam bibliotekārus piesaka lasītāji, tādējādi pasakot paldies un novērtējot bibliotekāru darbu.

LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Undīne Būde: “Pagasta bibliotekārs- gaismas nesējs“ ļauj atklāt lieliskus, spilgtus, aktīvus un ambiciozus cilvēkus tuvākās un tālākās Latvijas vietās. Tas liek sajust lepnumu un iedvesmo. Lai mēs arī ikdienā atpazītu savus „Gaismas nesējus“, katrs laureāts saņems simbolisku nozīmīti atvērtas grāmatas veidolā. Tā simbolizē bibliotekāra profesiju, gudrību, lasītprieku, atvērtību un mūsu visu Paldies!“

Par „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ laureātu Vidzemē izraudzīta  Andra Auniņa no Burtnieku novada Rencēnu pagasta 1. bibliotēkas. Lasītāju vēstulē par Andru rakstīts: „Viņu var apbrīnot ne tikai kā sava amata meistari, bet arī kā cilvēku, kurš prot pieņemt ikvienu un kopā ar piemeklēto vai ieteikto grāmatu tam līdzi iedot sirdsgudrību un ticību labajam. Tikšanās ar Andru ir veids, kā pasauli padarīt labāku.” Andra tēlaini saka, ka „cilvēki ir kā dvēseļu dārza stādi. Un man ir tā laime klusi un neredzami, laipni un labestīgi šo dārzu kopt, raisīt ziedus un cerēt uz augļu ražu“.

Vairāk par apbalvošanas ceremoniju un uzvarētājiem lasīt šeit!