Tas, kurš stāda dārzu - stāda laimi: Grāmatas dārzkopju pavasarim!

 

Pienācis tas pavasara brīdis, kad daudziem dārzmīļiem pirmie tomātiņi jau iesēti. Valmieras integrētā bibliotēka sagatavojusi izstādi, kurā atradīsiet iedvesmu vasaras darbu cēlienam - interesantas, neparastas idejas par un ap dārziem. Praktiski ieteikumi un padomi dvēseles priekam.

"Tas, kurš stāda dārzu - stāda laimi!" /Japāņu paruna/

Grāmatu eksemplārus izsniedzam interesentiem līdzi uz mājām.

 

Mazam ieskatam:

Latvijas muižu dārzi un parki

 

Ilze Māra Janelis

 

I. M. Janelis - parku vēsturiskās ainavas speciālistes, pētnieces grāmatā stāstīts par Latvijas muižu dārziem un parkiem, par to attīstību, stilistisko daudzveidību un pašreizējo vietu Latvijas ainavā.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Lielā sīkbūtņu grāmata

 

Juvals Zommers

 

Neskaitāmi daudz lidojošu, dzeļošu un kustīgu sīku radību mīt šajā grāmatā - dūcošas bites, steidzīgas vaboles, rāpojošas radības: gliemeži, zirnekļi, simtkāji un tārpi.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Sapņu dārzs : iedvesmojošas idejas jūsu dārzam

 

Pija Matsone

 

Eksemplāri bibliotēkā

Latvijas viensētu stāsti

 

Ilze Būmane

 

Grāmatā apkopoti 100 stāsti par uzņēmīgiem un dzīvespriecīgiem viensētu māju saimniekiem Zemgalē, Kurzemē, Vidzemē un Latgalē. Katra lauku sēta ir īpaša ar savu stāstu - ar prasmi savu viensētu uzturēt sakoptu un saimnieciski veiksmīgu, ar spēju veidot latviskas dzimtas mājas un rādīt piemēru kaimiņiem un viesiem, ar stāstu par dzimtas saknēm, māju vēsturi un pašu nodarbošanos.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Gajas dārzs : piemājas permakultūras rokasgrāmata

 

Tobijs Hemenvejs

 

Permakultūras būtība ir sadarboties ar dabu, nevis cīnīties pret to. Permakultūras dārzā elementi izveidoti tā, lai katrs elements pildītu vairākas funkcijas (piemēram, ogulāju un augļu koku žogi) un, lai katru vajadzību (ēnu, pārtiku, vēja aizsardzību) pildītu vairāki dārza elementi. Permakultūra ir ilgtspējīgas dārzkopības un lauksaimniecības sistēma, kuru var pielāgot jebkurai kulturālai videi.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Labirinta smiekli : romāns

 

Ulrika Strandbigorda

 

Eksemplēri bibliotēkā

Garšaugu dārziņš : audzēšana, receptes, augu apraksti

 

Burkhards Bone, Renāte un Frīdhelms Folki, Renāte Ditusa-Bēra

 

Eksemplāri bibliotēkā

Praktisks, labs saimnieks : rokasgrāmata pašpietiekamai dzīvei

 

Diks un Džeimss Strobridži 

 

Grāmatā - tradicionālās amatniecības prasmes, siera siešana un maizes cepšana aprakstīta vienuviet ar 21. gadsimta tehnoloģijām, kas radītas atkritumu pārstrādei, kā arī vēja, ūdens un saules enerģijas izmantošanai gan mājās, gan ārpus tās.

 

Eksemplāri bibliotēkā

Laika noskaņas

 

Brita Tekentrupa

 

Lietus nes svētību, taču sirds iesilst, ja pēc tam atkal uzspīd saule un peļķes iezaigojas visās varavīksnes krāsās. Sutīga vasaras diena nereti beidzas ar pērkona negaisu, bet sārta vakarblāzma sola labu laiku…

 

Eksemplāri bibliotēkā

Rozes : izšūtas, aplicētas, pērļotas

 

Ingrida Egimane-Junsone

 

Grāmatā atrodami gan detalizēti populārāko rokdarbu tehniku apraksti, gan praktiski izmantojami darba zīmējumi, piegrieztnes un shēmas.

 

Eksemplāri bibliotēkā