Tūrs Heijerdāls. Neuzrakstītie stāsti

Valmieras integrētajā bibliotēkā š.g. 12.novembrī plkst. 17.00 Vinetas Vinteres lekcija "Tūrs Heijerdāls. Neuzrakstītie stāsti",  veltīta  leģendārā ceļotāja 100 gadu jubilejai.

"Kad sapnis piepildās, tas ir daudz skaistāks par īstenību. Satikt Tūru Heijerdālu un viņa ekspedīciju dalībniekus, kā arī turpināt draudzību vairāk nekā desmit gadu garumā ir bijusi liela dāvana", saka Vineta Vintere, kura 1998. gadā Valmierā organizēja Tūra Heijerdāla festivālu, aicinot leģendāro ceļotāju un viņa ekspedīciju dalībniekus uz Latviju, un šobrīd uz tikšanos Valmieras integrētajā bibliotēkā aicina ikvienu interesentu, kurš vēlas iepazīties ar aizraujošiem stāstiem, kas nav atrodami nevienā grāmatā. Šos stāstus varēs gan dzirdēt, gan arī skatīt īpašās fotogrāfijās, atceroties Tūru Heijerdālu viņa 100 gadu jubilejā.

Tūrs Heijerdāls dzimis 1914. gadā Norvēģijas dienvidu piekrastes mazpilsētā Larvīkā. 20. gadsimta izcilākajam norvēģim šogad 6. oktobrī apritētu 100 gadu. Pēc ekspedīcijas ar plostu „Kon-Tiki" Tūrs Heijerdāls organizēja un vadīja ekspedīcijas ar papirusa kuģi „Ra" pāri Atlantijas okeānam un meldru kuģi „Tigris" Indijas okeānā. Tūrs Heijerdāls organizējis arī arheoloģiskās ekspedīcijas Lieldienu salā, Maldivu salās, Peru, Azerbaidžānā un citur."

Pasākums notiek  Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros.