Valmieras akvarelistu un grafiķu plenēra izstāde

 

Valmieras integrētajā bibliotēkā, no 1.oktobra līdz 30.novembrim būs apskatāma Valmieras akvarelistu un grafiķu plenēra darbu izstāde. Plenērs tapis ar Valmieras pilsētas pašvaldības atbalstu.

 

Kopš 2013.gada Valmieras Kultūras un mākslas fonds regulāri organizē Vidzemes ainavas glezniecības plenērus, aicinot uz Valmieru gan profesionālus gleznotājus, gan grafiķus, gan akvarelistus. Plenēru laikā ir radīti šim laikam un videi raksturīgi mākslas darbi, kuri dokumentē un iemūžina Valmieru no mākslinieka skatu punkta.

 

No 27.jūnija līdz 2.jūlijam Valmierā sabrauca gan grafiķi, gan gleznotāji – Grafikas kameras biedres – Ilze Lībiete, Inese Lieckalniņa, Mārīte Kluša, Agnese Kurzemniece un Anita Nikuļceva, un akvarelisti Aleksandrs Ņeberekutins, Patricija Brekte, Ludmila Kolomenska, Zigmunds Šņore un Līvija Brigita Pavlovska.

Akvarelis ar savu dažādo dabu ir līdzīgs Gaujai – te viegli, gandrīz caurspīdīgi romantisks, te dedzīgi košs, te atkal plūstoši pakļāvīgs un spītīgi patstāvīgs. Akvareļglezniecība pieprasa sava veida prasmes, pacietību, vieglumu un reizē precizitāti. Ja reiz ota ir skārusi papīru, tad labot var tikai ūdens šalts! Taču ar savu vijīgumu un virtuozi vieglo plūdumu, akvarelis ir mākslas medijs, kuru vislabprātāk atzīst mākslas baudītāji un visbiežāk meklē galeriju izstāžu zālēs.

 

"Gleznot akvareļa tehnikā – tas ir parādīt uz papīra dvēseli. Viss notiek ļoti ātri. Mākslinieks, kurš glezno eļļas tehnikā, ir kā rakstnieks, darbu papildinot, uzlabojot. Savukārt akvarelists ir kā dzejnieks – momenta māksla, neko labot nevar," skaidro Aleksandrs Ņeberkutins.

 

Akvareļa un grafikas tandēms ir izplatīts daudzviet pasaulē. Akvarelis ar savu vieglumu un grafika ar savu smalkumu un reizē smago radīšanas procesu, veido kopīgu stāstu. Ikviens no apmeklētājiem atzīs, ka grafika ir viens no sarežģītākajiem tapšanas procesiem, kam pamatā ir zīmēšanas talants. Lino griezums, sietspiede, oforts, litogrāfija – laikmetīgs nospiedums nākotnei.

 

Palēnām Valmieru, ar milzīgu neatlaidību un lielu darbu, vēlamies izveidot kā Latvijas akvarelistu un grafiķu rezidenci – vietu, kur patverties no ikdienas rutīnas uzliktajiem rāmjiem, atsēsties rēnā novakarē, baudīt un iedvesmoties. Veidojot Valmieru kā akvarelistu un grafiķu rezidenci, mēs vēlamies veidot ceļu uz Starptautiska līmeņa plenēru tieši grafiķiem un akvarelistiem. Iespējams, ka šīs varētu kļūt par jaunu Valmieras mākslas vizītkarti nākotnē.

 

Plenēru organizē Valmieras Kultūras un mākslas fonds, atbalsta Valmieras Pilsētas dome, "Tehauto", "Artifex Plus" un "Valmiermuižas alus". 

 

Papildus informācija:

Karlīne Cercina

mob.26169449

[email protected]