Valmieras integrētā bibliotēka piedalās 11. Baltijas bibliotekāru kongresā tiešsaistē

Šodien, 2020. gada 22. oktobrī, tiešsaistē notiks 11. Baltijas Bibliotekāru kongress “Bibliotēku ietekme sabiedrībā”. Dalībnieku vidū arī Valmieras integrētās bibliotēkas galvenā bibliotekāre Alīna Pūce, kura stāstīs par 3TD e-GRĀMATU bibliotēku un nacionāla mēroga projektu nozīmību lasīšanas veicināšanā.

Plašāka informācija par pasākumu, programma un prezentāciju kopsavilkumi:

www.cobal2020.com

Kongresu organizē Igaunijas Bibliotekāru biedrība sadarbībā ar Latvijas Bibliotekāru biedrību un Lietuvas Bibliotekāru biedrību. Pasākuma norisi atbalsta Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Igaunijā un Igaunijas Kultūras ministrija.

Kongresa laikā notiks gan priekšlasījumi, gan videodemonstrācijas par šobrīd aktuālajām bibliotēku jomas tendencēm, jauniem pakalpojumiem, ietekmīgiem projektiem un veiksmīgiem problēmrisinājumiem gan publiskajās un akadēmiskajās, gan skolu bibliotēkās. Baltijas bibliotekāru pieredzes stāstus papildinās lektori no Ziemeļvalstīm. Kongresa darba valoda – angļu valoda. Dalība – bez maksas.

Baltijas bibliotekāru kongress ir Latvijas Bibliotekāru biedrības iniciēta tradīcija, kas sākta 20. gadsimta 30. gados (pirmais kongress notika 1930. gadā Rīgā, otrais – 1935. gadā Igaunijā, trešais – 1938. gadā Lietuvā). Pēc pārtraukuma padomju okupācijas laikā ceturtais Baltijas bibliotekāru kongress notika 1991. gadā Rīgā. Lai nodrošinātu Baltijas bibliotekāru kongresa tradīciju un nostiprinātu tā regularitāti, 2019. gada 8. jūnijā Pērnavā tika parakstīta Igaunijas Bibliotekāru biedrības, Lietuvas Bibliotekāru biedrības un Latvijas Bibliotekāru biedrības vienošanās par turpmāku Baltijas bibliotekāru kongresu organizēšanu. Vienošanās paredz, ka kongress tiek rīkots reizi 5 gados secīgi kādā no Baltijas valstīm. Pēdējais Baltijas bibliotekāru kongress – pēc skaita desmitais – notika 2015. gada 12.–13. oktobrī Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

#CoBaL11