Vidzemes stāstnieku kopas Stāstu stunda

Valmieras integrētajā bibliotēkā 14. martā plkst. 18.00-19.00  Vidzemes stāstnieku kopas un UNESCO LNK tīkla Stāstu bibliotēku dalībnieki aicina klausītājus uz Stāstu stundu.

Tradicionāli 20. martā mēs atzīmējam Vispasaules stāstu stāstīšanas dienu (World Storytelling Day). Katru gadu tiek izvēlēta kāda noteikta tēma, un šis gads pieder stiprajai sievietei.

Martā iederas runāt par sievieti, tādēļ arī Stāstu stunda būs veltīta tai.

Kādi varētu būt stāsti par sievietes spēku, un vai viņai vienmēr jābūt stiprai? Tā noteikti ir sieviete, kas spēcīga un vitāla sāncensībā stājas līdzās vīrietim, lai apliecinātu sevi un realizētu sapņus. Bet citkārt, tā ir visu dzīves smagumu nesošā, skarbā, pat nešpetnā sieva, kas nostūmusi malā vīrišķo dzimumu, vada saimniecību, uzņēmumu vai impēriju.

Brīnumaini daudzveidīgas ir sievietes caurvijīgā maigā spēka izpausmes. Tas jaušams sievišķās sūtības apziņā, mierinošā pieskārienā, atbalstošā  skatienā. Tā ir mīlestības atjaunojošā un iedvesmojošājā vara. Gudras padomdevējas un zinšu zinātājas spēks, un mātes svētības brīnums, kas dēlus neskartus izved no kaujas lauka.

Savas pašapziņas iznešana un lietu kārtības dziļā zināšana. Spēt dvēselē dzist un atkal augšmcelties. Raganība kā spēks, kas ievaino, pakļauj, nobur un pazudina. Kaisles un baudas dziļums, līdzcietības un mīlestības cēlums. Tādi varētu būt stāsti par Sievieti

Pasākumu organizē Vidzemes kultūras un mākslas biedrība "Haritas" un Valmieras integrētā bibliotēka.

Ieeja brīva

Vairāk par Vispasaules stāstu stāstīšanas dienu atradīsiet šeit:

http://www.worldstorytellingday.org/,

http://www.freewebs.com/worldstorytellingday/