Ziemeļvalstu dienas Valmierā. Pasākumi bibliotēkā.

No 11. – 14.oktobrim Valmierā notiks Ziemeļvalstu dienas, kas pilsētas un apkārtējo novadu iedzīvotājiem piedāvās iespēju piedalīties semināros un diskusijās, klausīties priekšlasījumus, vērot izstādes, skatīties kino un klausīties muzikālus priekšnesumus. Ziemeļvalstu dienas Valmierā organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā un Dānijas Kultūras institūts Latvijā, Igaunijā, Lietuvā ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Valmieras integrētajā bibliotēkā 11. oktobrī plkst. 12:00 mazie valmierieši varēs skatīties teātra izrādi “Vafeļu sirdis”. Izrāde tapusi pēc norvēģu rakstnieces Marijas Parras tāda paša nosaukuma grāmatas motīviem un stāsta par diviem raksturos atšķirīgiem bērniem un viņu draudzību un piedzīvojumiem. Galveno lomu atveido Laura Siliņa, bet izrādes režisors Jānis Znotiņš šo izrādi paredzējis bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem. Izrāde ir bez maksas, lūgums iepriekš pieteikties pa tālruni 64222512, 26332241 un ieejas kartes saņemt bibliotēkā. Vietu skaits ir ierobežots!

Valmieras integrētajā bibliotēkā 12.oktobrī plkst. 17.00 tiks atklāta fotogrāfiju izstāde “Svalbāra” un interesentiem būs iespēja tikties ar radio žurnālistēm Sandru Kropu un Paulu Gulbinsku un operatoru, izstādes “Svalbāra” fotogrāfiju autoru Māri Maskalānu. Sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru Padomes biroju Latvijā šī gada februārī radio raidījuma “Zināmais nezināmajā” un TV raidījuma “Izziņas Impulss” komandas devās ekspedīcijā uz tālo ziemeļu teritoriju Svalbāru, kur rada iedvesmu ne tikai lieliskiem raidījumiem, bet arī spilgtam foto stāstam. Izstāde atspoguļo Svalbāras unikalitāti - interesanto un neparasto dabu un ekosistēmu - sniegu, ledājus, Arktiskos tuksnešus, tur mītošos putnus un zīdītājus. Izstāde bibliotēkā būs skatāma no 12.-31.oktobrim.

No 11.- 31.oktobrim Valmieras integrētajā bibliotēkā būs skatāma Ziemeļvalstu tulkotās literatūras izstāde “Ziemeļu vīzijas”. Izstādē varēsiet atrast savus iecienītākos un iepazīt jaunus latviešu valodā tulkotus zviedru, somu, islandiešu, dāņu un norvēģu daiļliteratūras izdevumus, kas pieejams Valmieras integrētajā bibliotēkā.

Plašāku pasākumu programmu var atrast https://www.norden.lv/jaunumi/ziemelvalstu-dienas-valmiera/