6. jūnijā Valmierā, tirdzniecības centra “Valleta” 3. stāvā plkst.12.30, tiks atklāta informatīvā kampaņa “Ceļo droši" un ceļojošā multimediālā stenda "#EUprotects/ ES – sargājam kopā" izstāde.

CEĻOJOŠĀ INTERAKTĪVĀ IZSTĀDĒ VALMIERIEŠUS IEPAZĪSTINĀS AR PROFESIONĀĻIEM, KAS IK DIENU GĀDĀ PAR EIROPAS IEDZĪVOTĀJU DROŠĪBU

Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par ar drošību un pārrobežu sadarbību saistītiem jautājumiem, tiek īstenota informatīvā kampaņa #EUprotects/ ES - sargājam kopā. Eiropas Komisijas rīkotās kampaņas ietvarā ikviens aicināts iepazīt dažādu nozaru Latvijas profesionāļu ikdienu un uzzināt, kā viņi sadarbojas ar citiem kolēģiem Eiropā, lai padarītu mūsu ikdienu drošāku. Valmierieši un pilsētas viesi aicināti apmeklēt multimediālu stendu, kas no 6. līdz 27. jūnijam atradīsies tirdzniecības centra «Valleta» 3. stāvā, Rīgas ielā 4, un ataino dažādu profesionāļu pieredzes stāstus.

 

Īpaši ikvienu aicinām piedalīties multimediālā stenda un informatīvās kampaņas "Ceļo droši" atklāšanas pasākumā 6. jūnijā, plkst. 12.30, kad kopā ar Ārlietu ministrijas, EK pārstāvniecības, Latvijas Apdrošinātāju asociācijas pārstāvjiem tiks pārrunāti visdažādākie ar drošu ceļošanu un Eiropas sniegtajām iespējām iedzīvotājiem saistīti jautājumi. Pasākumu vadīs televīzijas un radio raidījumu vadītāja Baiba Sipeniece - Gavare.

 

Viena no kampaņas vēstnesēm Latvijā ir valmieriete Lāsma Stabiņa, kuras ikdienas darbs veltīts smagai un ļoti aktuālai tēmai – cilvēktirdzniecības novēršanas jautājumiem. Neraugoties uz tiesībsargājošo organizāciju pūlēm, cilvēktirdzniecība joprojām ir nopietna un sāpīga problēma arī Eiropas Savienībā. Lētticības vai izmisuma dēļ ik gadu tūkstošiem cilvēku iekrīt cilvēktirgotāju slazdos, zaudējot savu brīvību. Viņi faktiski bez atlīdzības tiek nodarbināti smagos fiziskos darbos vai nelegālā seksa industrijā.

 

Lāsma Stabiņa ir Iekšlietu ministrijas nacionālā koordinatore cilvēku tirdzniecības novēršanas jautājumos. Viņa ik dienu cīnās, lai ierobežotu mūsdienu verdzības veidus, pievēršot iedzīvotāju, organizāciju un valstu uzmanību cilvēktirdzniecības problēmai, meklē risinājumus, gatavo politikas dokumentus un tiesību aktus, kas aizstāv cietušo intereses un paredz noziedzniekiem pēc iespējas bargākus sodus. 2015. gadā Lāsma kopā ar kolēģiem no Igaunijas, Īrijas, Lietuvas, Slovākijas un Somijas pirmie Eiropā uzsāka projektu, kurā tika skaidri pierādīta saikne starp cilvēktirdzniecību un fiktīvām laulībām.

#EUprotects/ ES - sargājam kopā kampaņas centrā ir cilvēki, kuri strādā ar pārrobežu jautājumiem, realizē ar ES atbalstu saistītus projektus, pilda savus pienākumus, apvienojot spēkus un sadarbojoties arī ar citu ES dalībvalstu profesionāļiem visdažādākajās jomās. Vairāk par Lāsmas un citiem profesionāļu stāstiem var uzzināt interaktīvajā stendā, kā arī ziņu portāla delfi.lv informatīvajā sadaļā "ES – sargājam kopā."

Drošības sajūta ir svarīga ikvienam no mums. Ugunsdzēsēju, robežsargu, medmāsu, dispečeru, policistu, pētnieku un citu profesionāļu darbs reizēm ir nepamanāms, šķiet pašsaprotams un nereti paliek nenovērtēts. Iepazīsti cilvēkus, kas strādā Latvijā un kopā ar kolēģiem Eiropā  rūpējas, lai mūsu ikdiena būtu drošāka. Plašāk par kampaņu: https://europa.eu/euprotects/

#EUProtects

Papildu informācija:

Krista Bulgakova,

Prospero sabiedriskās attiecības

Mob.: 26479944

E-pasts: [email protected]